נערות א': אנחנו בדרך להפתעה?

שני משחקי חצאי גמר הפלייאוף אמש השאירו אותנו במתח גדול לקראת הגומלין וזהות העולות לגמר. הפועל לב ירושלים השיגה ניצחון ביתי מרשים במיוחד מול עירוני נס ציונה ותגיעה לגומלין ביום שישי עם יתרון של 5 נקודות, המשחק בין רעננה לרמה"ש שהיה הפכפך מאוד הסתיים בשוויון וקיבלנו משחק ישיר בו המנצחת עולה לגמר.


| safsal

 

תוצאות חצי הגמר:

מכבי רעננה – א.ס. רמה"ש 75:75 (הגומלין כרגע ביום שבת ב-21:00 ברמה"ש, שעה עשויה להשתנות)
הפועל לב ירושלים – עירוני נס ציונה 69:74 (הגומלין ביום שישי ב-14:00 בנס ציונה)

 

בקצרה:

בהמשך ישיר ליום חמישי שסיפק לנו ערב מוצלח עם מתח עד לקביעת העולות לפלייאוף, בנתיים גם חצי הגמר עושה את העבודה. שאפו ענק לרעננה וירושלים שהגיעו כאנדרדוג למשחקי חצי הגמר, אבל ידעו להתעלות בזמן והשיגו בצדק את התוצאות הנ"ל. השאלה שעל הפרק כרגע זה האם הן ידעו לעשות זאת גם במשחק חוץ. גם לרמה"ש וגם לנס ציונה יש אולמות ביתיים שלבטח יהיו רועשים במיוחד, ואחוזי הצלחה גבוהים מאוד שם. נס ציונה הפסידה רק פעמיים העונה בבית (ופעם אחת הייתה לרמה"ש), ורמה"ש עם מאזן מושלם בקרית יערים. ועכשיו לכדורסל. 

בעוד המשחק בין רעננה לרמה"ש היה מאוד הפכפך, בירושלים המארחת הובילה כמעט לכל המשחק כשהיא מציגה הגנה טובה ואת היכולת הקבועה שלה העונה לייצר סלים קשים מאוד בצבע. לזכות ירושלים גם עמדו אמש השלשות שנכנסו היטב בעיקר במחצית הראשונה, ועזרו לה לפתוח את הפער הדו ספרתי שבסופו של דבר עזר לה לשמור על ההובלה כל המשחק. נס ציונה ידעה לעצור את הבריחה המקומית בזמן עם הידוק ההגנה במחצית השניה, ובעיקר ברבע האחרון שם גם הפעילה יפה מאוד את עמית ארבל מאירוביץ בצבע. בשורה התחתונה, נס ציונה קיזזה ממינוס 12 למינוס 5 והכל נשאר פתוח לגומלין.

4 שחקניות הובילו את ירושלים עם דו ספרתי בקודות - רותם הירש במשחק מצויין קלעה 16 והוסיפה 14 רב', 2 אס' ו-6 חט', מישר גם היא עם 16 לצד 6 רב', 4 אס' ו-3 חט'. איילת בוקר 17 (7 רב') ואגם ידין 13 (6 רב'). גם בנס ציונה חלוקת הנקודות די מאוזנת - עמית ארבל מאירוביץ שכאמור נהנתה מאסיסטים של חברות שלה ברבע האחרון סיימה כקלעית המובילה עם 16 (9 רב'); מעין כהן (7 רב', 5 אס') ומאיה דביר (7 רב') 12 כ"א, איילה אורן עם 11 (14 רב', 10 אס', 3 חט', 3 חס') ואיילה רובין עם 10 (7 רב'). 

היוכים בסיום (צילום: הפועל לב ירושלים)

 

במקביל ברעננה קיבלנו משחק די משוגע. למרות שלקח לה כמה דקות לאפס את היד, אפשר לסכם את הרבע הראשון של המארחת כמצויין עם אחוזי קליעה טובים מאוד לאחר מכן בדרך ל-27 נקודות ויתרון שפלירטט עם הדו ספרתי. ברבעים הבאים רמה"ש חזרה להציג הגנה טובה שיותר הקשתה על היריבה שלה ושיפרה קצת את האחוזים, מה שבאופן טבעי גם עזר לה לקזז את הפער בעקביות עד להשלמת המהפך במלך הרבע השלישי. כמו רעננה בתחילת הרבע השני, גם רמה"ש בתחילת הרביעי הצליחה לעלות לזמן קצר ליתרון דו ספרתי, אבל כאן היא שוב נתקעה והמומנטום שוב התהפך לו. רעננה רצה 0-14 ושמרה על יתרון קל עד שרמה"ש הצליחה להשוות את המשחק קצת יותר מ-20 שניות לסיום.

מי שהובילה את רעננה היא תמר ברייטמן שעל הדרך קבעה שיא אישי מרשים מאוד של 28 נקודות, ועשתה זאת באחוזים מצויינים - 6/9 ל-2, 4/4 ל-3, 4/4 מהקו. תהילה כהן הוסיפה 13 (7 רב', 3 חס'), מיקה בנימין 12, ואחוזים טובים מאוד גם לליאל כהן (4/6 ל-2) בדרך ל-10 נקודות. ברמה"ש שורה סטטיסטית יפה לרוני נוה - 17 נק', 13 רב', 3 אס', 3 חט', גלי רוטשילד קלעה 16 (5 אס'), נעמי כהן מינץ 10 (11 רב', 5/8 ל-2).

 

קצת מספרים וקצת מעבר:

* איילה אורן משחק שני ברציפות טריפל דאבל. מדהים. משחק רביעי העונה בנערות וחמישי בסה"כ של דו ספרתי בטבלת האסיסטים. 

* גילי גולוד שיפרה את השיא העונתי שלה באסיסטים - 6. 

* נס ציונה נחשבת קבוצת שלשות טובה מאוד, כשאת הבית העליון היא סיימה עם קרוב ל-9 כאלו במשחק. אתמול רק 3 מ-21.