נערים א': ירושלים כפתה משחק שלישי

נבון ירושלים היא הקבוצה היחידה שהצליחה לנצח אחרי ההפסד במשחק הראשון, והסדרה שלה מול גלבוע מעיינות תוכרע מחר. רמה"ש, גבעתיים וחיפה היו קרובות אך הודחו עם הפסדים צמודים להפועל ת"א, כפ"ס ואשדוד. (צילום: מכבי חיפה)


| safsal

 

סדרות רבע הגמר:

הפועל עמק חפר - הפועל ת"א קוץ
מכבי יהושע ת"א - בני הרצליה
עירוני נס ציונה גיל - הפועל כפ"ס תמר
מכבי אשדוד אוהד - הפועל גלבוע מעיינות \ הפועל נבון ירושלים

 

הפועל נבון ירושלים - הפועל גלבוע מעיינות 80:82

ירושלים מצליחה לשמור על הבית ולהעביר את ההכרעה בסדר למשחק שלישי. פרט לבריחה קצרה של המארחת ליתרון דו ספרתי, המשחק נשמר שקול מאוד והקבוצות החליפו בינהם את ההובלה כשאת ההכרעה קיבלנו ממש לקראת הסיום. הפתיחה הייתה קצבית למדי, כששתי הקבוצות לא שמרו חזק במיוחד. ירושלים הייתה קצת יותר יעילה בהתקפה ושמרה על יתרון קל, כש-שלשה של שחר לוברבאום מעלה אותה ליתרון 6:13 אחרי 3 דקות. משני הצדדים הידקו קלות את ההגנות, אבל ירושלים המשיכה לקלוע בקצב טוב בהובלת אריאל אבולוף והצליחה לברוח ליתרון דו ספרתי - 11:21. לקראת סוף הרבע גלבוע במיני מומנטום עם כמה עצירות בהגנה השלימה ריצת 6-0 וצמצמה ל-20:25 סוף ראשון.

האורחת מהצפון פתחה נהדר את הרבע השני - כמעט ולא החטיאה, גרמה לירושלים לכמה איבודים והשלימה ריצת 10-2 עם נקודות של אמיתי עזריאל ואיליי אגמרי בדרך ליתרון 30:27. ירושלים ירדה לפסק זמן וחזרה ממנו מאופסת בהתקפה, השלימה מיני ריצה משלה והחזירה לעצמה את ההובלה. קצת חילופי סלים השאירו את המארחת ביתרון קל, עד ש-שלשה של אגמי שוב העבירה את היתרון צד. בסוף המחצית הראשונה יתרון מינימלי 43:42 לגלבע. 

גלבוע פתחה חזק גם את הרבע השלישי, כשהטבעה של אורן טרושקין מעלה אותה ליתרון 8. ירושלים איפסה את היד מהר והגיבה בריצת 1-9 מנקודות של דוד סרלין ואורי לוי, ואנחנו בשוויון 53. הרבע המשיך שקול עם חילופי סלים, כשגם ההגנות נראות יותר טוב ומאיטות את קצב הקליעה מהלך שלשה ועבירה של שמואלי העלה את ירושלים ליתרון 57:60, סל לפה וסל לשם והרבע הסתיים ב-61:64 ירושלמי.

המגמה נמשכה גם ברבע האחרון. כשההגנות סגרו את הצבע משני הצדדים הלכו על זריקות מבחוץ כשירושלים הייתה קצת יותר מדוייקת ועלתה ליתרון 68:72 אחרי שתיים רצופות של לוברבאום. הסיום היה מותח במיוחד: שלשה ל-4 של שמואלי העלתה את ירושלים לפלוס 5, גלבוע עם כמה חסימות הצליחה להוריד למינוס נקודה בלבד לפני שאבולוף בסל קריטי מאסיסט יפה של לוי הגדיל חזרה ל-77:80 כדקה לסוף. גלבוע הלכה על זריקות מבחוץ שלא נכנסו, ו-2/2 מהקו שמואלי הגדילו. עוד נסיון זריקה של גלבוע בהתקפה הבאה לא צלח, וכשהזמן כבר כמעט אזל שלשה של עזריאל הספיקה רק לצמצום הפער. 

קלעו לירושלים: אריאל שמואלי 23, אורי לוי 16, אריאל אבולוף 14, שחר לוברבאום ודוד סרלין 11 כ"א יאיר קאלבו 4, הלל קלבו 3.

קלעו לגלבע מעיינות: אמיתי עזריאל 33, איליי אגמי 24, אורן טרושקין 18, שחר אילת 3, עילאי בן שמחון 2.

 

א.ס. רמה"ש - הפועל ת"א קוץ 86:80

ת"א משיגה ניצחון חוץ קשה ברמה"ש ומעפילה לרבע הגמר. המשחק היה הפכפך מאוד כשכל קבוצה בתורה הצליחה לפתח מומנטום ולהשיג יתרון קל, כשבין לבין ת"א גם הייתה בדו ספרתי לפני שרמה"ש הפכה שוב. בסיום היו אלה האורחים מת"א שהיו קצת יותר טובים והצליחו לשמור על יתרון קל בדרך לניצחון.

האורחים היו יותר טובים בתחילת המשחק כשיהונתן צעירי וכרים קב מובילים אותם ליתרון 12:4. בהמשך רמה"ש גם נכנסה לעניינים עם נקודות של יונתן כלפון שהובילה ריצת 4-10 שהחזירה את המשחק לשוויון, לפני שסל של ארי עמיאל סגר את הרבע הראשון ב-20:18 אורח. הרבע השני המשיך צמוד והפכפך - צמד שלשות של יונתן שנקר העלה את רמה"ש ליתרון 22:27, והמארחת שמרה עוד כמה דקות על יתרון קל כד שעמיאל וקב הפכו שוב - 42:35. קצת חילופי סלים ובתום המחצית הראשונה 44:37 לת"א.

מיני מומנטום של רמה"ש עם שלשה של עומר לוי צמצם בתחילת הרבע השלישי למינוס 2, אבל לת"א היה את עמיאל עם 5 רצופות ודויד מוסיס שעם סל ועבירה הגדיל חזרה לדו ספרתי 52:42. כמה דקות של חילופי סלים השאירו את ת"א ביתרון 8-9, אך לקראת סוף הרבע 8 אישיות של לוי וסל באזר של שנקר צמצמו ל-64:61 בלבד בכניסה לרבע האחרון. מוסיס הוסיף עוד מהלך סל ועבירה ושנקר הוסיף עוד שלשה והיתרון שוב עבר למארחים. סלים חשובים של עמיאל החזירו את היתרון לת"א, שמכאן לא שמטו אותו עד לסיום. עמיאל החליף סלים עם שנקר וכלפון, והאורחים שמרו על היתרון הקל שלהם עד שהזמן אזל. 

קלעו לרמה"ש: יונתן שנקר 19, עומר לוי 18, יונתן כלפון 17, דויד מוסיס 14, אורי לאופר 6, גל קלדרון 4, יואב חגג 2. 

קלעו לת"א: ארי עמיאל 31, כרים קב 19, יהונתן צעירי 14, נמרוד פרוסט 9, עילאי גבאי 6, יהלי אלפר 5, רועי בן שמחון 2.

 

מכבי אסף חיפה - מכבי אשדוד אוהד 60:58

בצורה דומה למפגש הראשון בין השתיים, גם הפעם אשדוד הצליחה לחזור מיתרון דו ספרתי לניצחון דרמטי ששלח אותה לרבע הגמר. המחצית הראשונה הייתה שקולה ולרוב ביתרון קל של המארחת שירדה להפסקה ביתרון 28:31. חיפה פתחה יותר טוב את הרבע השלישי ועם 8 נקודות של דוד אגיון ו-5 של יאיר מן הצליחה לעלות ליתרון 34:47. כאן חיפה נתקעה, ואשדוד עם מטווח שלשות (2 של אורי ברנט) רצה 18-2 (!) בין סוף שלישי לתחילת רביעי ונטלה את ההובלה (52:49). הרבע המשיך עם חילופי סלים, כשסל של יניב רודקו העלה את חיפה ליתרון נקודה. איתי שפר הפך כ-15 שניות לסיום, חיפה לא הצליחה לקלוע בהתקפה הבאה ואליה נקר עם נקודה מהקו הגדיל ל-60:58. לחיפה נשארה עוד הזדמנות אחת אבל היא לא הצליחה לקלוע והניצחון נשאר עם אשדוד.

קלעו לחיפה: דוד אגיון 15, יניב רודקו 11, דוד כהן 9, יאיר מן 7, ברק אלמוג ושחף עקרון 5 כ"א, יואב נעמן 4, אמיר נאור 2.

קלעו לאשדוד: אליה נקר 15, כפיר אוקנין 10, איתי שפר ואורי ברנט 8 כ"א, נועם קשקש 7, אלעד מוסקוביץ 6, לביא זלוטניקוב, איתי ברכמן ואלדר פקשין 2 כ"א.

 

הפועל גבעתיים - הפועל כפ"ס תמר 72:67

משחק הפכפך גם בגבעתיים שם כפ"ס הצליחה לחזור מפיגור דו ספרתי לניצחון דחוק נוסף. במשך רבע וחצי לערך קיבלנו חילופי סלים בין הקבוצות ויתרון שהחליף ידיים, עד שהגיעה ריצת 0-14 מקומית שלקחה את גבעתיים ליתרון 26:37 במחצית. המחצית השניה נפתח הפוך לגמרי עם ריצת 14-2 של כפ"ס שהחזירה לעצמה את ההובלה ובהמשך גם שמרה על יתרון 6-8. ברבע האחרון הגיע עוד מיני מומנטום מקומי וגבעתיים חזרה להוביל, אבל לא הצליחה לשמור על היתרון לאורך זמן כשנקודות מהקו של כפ"ס העבירו אותו שוב. גבעתיים לא מצאה את הסל בסיום וכפ"ס יצאה עם ידה על העליונה.

קלעו לגבעתיים: ניקי רפפורט 23, דולב ששוני 16, איתי בלום 9, תומר יאדגרוב 7, אדר כגן ואיתי אטלס 5 כ"א, גיא איילון 2.

קלעו לכפ"ס: יונתן חכים 19, עידו סלמה 16, כרם לוי 13, גיא דוידוב 6, יואב צוקר ונועם מזן 5 כ"א, עומר סהר 4, עומר גרין 3, איתמר כהן 1. 

 

מכבי פ"ת - בני הרצליה 109:65

הרצליה שוב מביסה את פ"ת עם ערב קליעה מוצלח, ומעפילה לרבע הגמר. בניגוד למשחק הקודם, הפעם המחצית הראשונה עוד נשמרה שקולה (43:39 לאורחת בהפקה) כשגם פ"ת הציגה משחק התקפי טוב ואף הובילה לפרקים במהלך הרבע הראשון. המחצית השניה כבר הייתה בשליטה של הרצליה שפתחה אותה עם ריצת 15-2 ומשם המשיכה במומנטום והגדילה עוד ועוד את הפער. פ"ת התקשתה לעמוד בקצב והרצליה ברחה ליתרון דו ספרתי גבוה והבטיחה לעצמה מוקדם את הניצחון.

קלעו לפ"ת: יונתן גרשטין 24 (6 שלשות), רני רובין 8, יהונתן ממו 7, עילי הורוביץ ורון שמטרר 6 כ"א, שחר עיני 4, יונתן אלסטר והוד אברמן 3 כ"א, עדי מדינה ויהונתן גולדמן 2 כ"א.

קלעו להרצליה: מיכאל אורבך 32, אמרי בילט 19, עמיאל וינוגרדוב 14, רועי סולומון 9, דוד קטש 8, איתי שנבל 7, איתן אביאל 6, עמית ניקחא 5, עמית סולטן וגיא אקוניס 4 כ"א, רותם צור 1. 

 

מכבי יאיר ראשל"צ - הפועל עמק חפר 96:80

משחק קצת יותר שקול הפעם בין ראשל"צ לעמק חפר, אבל עם אותה תוצאה - ניצחון של השרונים שממשיכים לרבע הגמר. חפר הובילה לאורך רוב המשחק, ואת הבריחה הגדולה הצליחה לעשות רק ברבע השלישי בו קלעה 28 נקודות. ברבע האחרון ראשל"צ הצליחה לצמצם את הפער אבל לא מספיק כדי לאיים על הניצחון של האורחים.

קלעו לראשל"צ: אשד קוג'מן ואיתי בן נניקא 20 כ"א, אורי דהן 16, עמית בהט 15, איתי לב 5, אריאל לוי ואורי שוורץ 2 כ"א.

קלעו לעמק חפר: תומר פורן 28, יפתח ושלר 21, שון חאוסטוב 13, שחר דרורי 10, ליאב הרשקו 9, דין נתיב 6, נועם זפיר 4, גילי לביא 3, איתי רוטמן 2. 

 

עירוני קרית אונו - מכבי יהושע ת"א 82:52

ניצחון חד צדדי נוסף למכבי ת"א שממשיכה גם היא לרבע הגמר. במחצית הראשונה המארחת עוד הצליחה סוג של להישאר בתמונה ונשאר בפיגור סביב ה-8-12 הפרש, אבל במחצית השניה ת"א כבר ברחה ליתרון דו ספרתי גבוה ומשם לניצחון. 

קלעו לקרית אונו: איתי קרן 21, יונתן דגן 10, גד הלל ואופק כהן 5 כ"א, בן שלנגר 4, אייל גביש, נועם קריכלי ועומרי מזרחי 2 כ"א, גיא סניטקובסקי 1.

קלעו לת"א: עמית גורן 19, ארבל לחמנוביץ 18, אריאל ברקוביץ 12, דודו ניתאי 11, רן עבדי 7, אוגוצ'וקו אגבומוקה 6, עידן ויס 4, יהונתן אטיאס 3, דן עידה 2. 

 

הפועל חוף הכרמל - עירוני נס ציונה גיל 85:70

נס ציונה גם היא משלימה 2-0 בסדרה וממשיכה לרבע הגמר. אחרי רבע וחצי של חילופי סלים וחילופי הובלה, האורחת הייתה הראשונה להצליח לפתח מומנטום ועלתה ליתרון דו ספרתי. חוף הכרמל הצליחה בעקביות להוריד את הפער עד שהחזירה את המשחק לשוויון במהלך הרבע השלישי, אבל נס ציונה ברחה שוב והפעם גם ידעה לשמור על הדו עד לסיום. 

קלעו לחוף הכרמל: נועם בן אבי 17, תומר אזרד ולי בלרק 16 כ"א, דור ברגר ומדב אגמי 5 כ"א, אור רביב ועמית אברהם 4 כ"א, רומי שמיאן 3. 

קלעו לנס ציונה: אופק סיני 20, נועם יעקובוביץ 15, עומר גליצקי 14, טום ג'ונס 12, אורי טונדובסקי 11, איתי יולזרי 8, עומר אהרן 3, שחר קטלן 2.