נערות א': רמה"ש גם בגמר

סגנית האלופה מעפילה שנה שניה ברציפות למעמד הגמר, שם כבר מחכה לה נס ציונה. המשחק אמש לא סיפק דרמות גדולות כמו חצי הגמר המקביל, כשרמה"ש הציגה הגנה יעילה מאוד וצלפה 13 שלשות בדרך ליתרון דו ספרתי גבוה עליו שמרה עד לסיום. הגמר - ביום חמישי הקרוב וביום חמישי הבא.


| safsal

 

גמר הפלייאוף: 2.5 ברמה"ש, 9.5 בנס ציונה (התאריך השני יכול להשתנות). במשחק השני יערך גם טקס מצטיינות העונה.

 

בקצרה:

חזרה לעצמה בדיוק בזמן. אחרי כמה משחקים פחות טובים (יחסית) שלה, רמה"ש הראתה אמש שוב את יכולות הדריסה שלה כניצחה את רעננה 67:86 והעפילה לגמר פלייאוף שני ברציפות. עכשיו היא רק צריכה להמשיך ככה בסדרת הגמר ואולי תזכה להניף צלחת היסטורית. המשחק אומנם לא היה שקול ועם סיום דרמטי כמו יום לפני זה בנס ציונה, אבל כן הייתה אווירה טובה ביציעים וראינו גם משחק לא רע, גם אם ברובו היה חד צדדי.

לרמה"ש לקח כמה דקות להיכנס לעניינים במשחק אמש כשהיא בכלל לא קלעה בדקות הראשונות, אבל חילוף משולש בו נכנסו יחד מאיה אלמליח, תמר כרמי ותמר חדד עשה את העבודה. אלמליח וחדד צלפו מבחוץ וסחבו איתן קדימה את כל רמה"ש, שחזרה להציג הגנה אישית לוחת במיוחד ויעילה במיוחד. היא עשתה זאת אגב גם בסיום כשהיה די ברור שהמשחק גמור. אם נשים רגע בצד את הדקות הראשונות, רמה"ש עשתה עבודה די טובה בהתקפה עם חלוקת אסיסטים יפה (22 אסיסטים במשחק, דומה לממוצע העונתי), אחוזים לא רעים ל-2 ואחוזים טובים ל-3 (13 שלשות). שתי הקבוצות הציגו אחוזים גבוהים מהעונשין.

במשך רבע וקצת עוד ראינו משחק שקול כשרעננה הצליחה להישאר בפיגור קל, אבל בהמשך נראה היה שהיא אט אט מאבדת את הביטחון בקליעה ומאבדת גם יותר מידי כדורים. גם אם אנחנו שמים רגע בצד את ההגנה של רמה"ש שלחצה אותה מאוד ולעיתים הקשתה עליה לעבור את החצי - לרעננה היו יותר מידי מסירות לא טובות או נסיונות מהירים מידי לצאת למתפרצות שלא צלחו, ויותר מידי החטאות גם ממצבים פנויים אחרי הנעת כדור טובה שכן הצליחה לשבור את ההגנה. בשורה התחתונה - רעננה לא הצליחה לעמוד בקצב הקליעה של רמה"ש, המארחת ברחה לדו ספרתי ברבע השני ובמחצית השניה כבר קיבעה את היתרון שלה סביב ה-20 הפרש. 

מאיה אלמליח עם 5 שלשות (הכי הרבה שלה העונה במשחק אחד) הובילה את קלעיות רמה"ש עם 19 נק' ו-5 אס'. תוסיפו לזה את ה-26 נק' שקלעה יומיים לפני כן בחצי גמר של הנערות ב', וסה"כ יש לה שבוע מוצלח, כמו לתמר כרמי שקלעה 17 אתמול וגם כן 26 ביום חמישי. 15 כ"א ליערה ים (4 חט') ותמר חדד (שיא עונתי), רוני נוה רק 7 נקודות באחוזים שהיא בטח תרצה לשכוח אבל גם 12 רב', 6 אס' ו-5 חט'.

ברעננה תהילה כהן סיימה כקלעית המובילה עם 16 (9 רב', 2 חס'), גילי גולוד עם 15 ותמר ברייטמן 13. 

 

עוד מילה טובה לרמה"ש:

כשמסתכלים על המשחקים של נערות א' וגם על המשחקים של נערות ב' של המועדון, כש-שתי הקבוצות מאומנות על ידי אמיר מימרן, ניתן לראות בקלות את העבודה השיטתית והיעילה של ההגנה. פירגנו להם גם למעלה וגם בסיקור של חצאי הגמר בנערות ב', וצריך לפרגן גם בצורה מחלקית על העבודה שהם עושים בתחום הזה. 

רוני נוה. שורה סטטיסטית יפה

 

תהילה כהן. הובילה את ההתקפה של רעננה