נערים א': מכבי ת"א ביתרון

האלופה אירחה אמש את בני הרצליה למשחק הראשון בסדרת רבע הגמר בין השתיים, וניצחה 78:102. במחצית הראשונה עוד ראינו משחק שקול במיוחד ובסקור גבוה, עד שת"א עם הגנה טובה ויעילות בצבע החלה לברוח.


| safsal

 

סיקור המשחק:

המשחק נפתח בקצב גבוה במיוחד כשמשני הצדדים מציגים אחוזי קליעה טובים. ארבל לחמנוביץ הוביל את ההתקפה המקומית, עמיאל ויוגרדוב  ורועי סולומון את ההתקפה של הרצליה, ותוך פחות מ-6 דקות הלוח כבר הראה שוויון 15. בחלק השני של הרבע הקצב נרגע קלות אבל חילופי הסלים וחילופי היתרון המשיכו, והוא הסתיים ב-21:20 להרצליה. ברבע השני כבר ראינו יותר הגנה משני הצדדים, ורוב הנקודות בדקות הראשונות שלו הגיעו מקו העונשין. אחרי סל קשה לצד נקודת בונוס מהקו של אמרי בילט המשחק שוב התעורר וקיבלנו כמה דקות של מטווח שלשות משני הצדדים, שהביאו אותנו לשוויון 37. ויוגרדוב וליאם אלקובי החליפו גם מהלכי סל ועבירה יפים, עוד סל לפה וסל לשם ויורדים להפסקה ב-42:44 לת"א.

המחצית השניה התחילה דומה עם חילופי סלים בקצב גבוה, כשת"א שומרת על יתרון קל. מיני מומנטום של המארחים עם 5 נקודות של יפתח שלמו הוביל אותם ליתרון 51:58, ולמרות שהרצליה צמצמה זמנית, ת"א המשיכה לברוח. בעוד הרצליה נתקעה קצת בהתקפה עם החטאות מחוץ לקשת, ת"א הציגה יעילות מרשימה בצבע ושלמון יחד עם אלקובי הובילו אותה כבר ליתרון דו ספרתי. סל באזר יפה של ניתאי דודו סגר 3/4 משחק ב-67:79 מקומי.

שחקני ת"א המשיכו להראות יכולות אישיות גבוהות באחד על אחד ובסיום על הטבעות גם ברבע האחרון, ובמקביל גם סגרו טוב את הצבע בצד השני והקשו מאוד על הרצליה לייצר נקודות. וינוגרדוב הצליחה מידי פעם לייצר קצת אבל זה לא הספיק כדי לשמור את הרצליה בתמונה, כהיתרון של ת"א כבר חצה את ה-20 הפרש עם שלשה של שלמון (76:97). מכאן כבר היה ברור מי תצא מנצחת מהמשחק הזה, ואחרי כמה דקות של חילופי סלים המשחק נגמר ב-78:102 לת"א.

קלעו לת"א: ארבל לחמנוביץ 20, ניתאי דודו 18, יפתח שלמון 15, ליאם אלקובי ורן עבדי 14 כ"א, עידו וייס, אריאל ברקוביץ ועמית גורן 6 כ"א, יהונתן אטיאס 2, דן עידה 1.

קלעו להרצליה: עמיאל וינוגרדוב 22 (8/8 מהקו), רועי סולומון 17, אמרי בילט 16, גיא אקוניס 12, מיכאל אורבך 11.