נערות ב': רמה"ש וראשל"צ בגמר

הנה משהו שלא חשבנו שיכול לקרות - גם רמה"ש וגם ראשל"צ ניצחו במשחק השני בדיוק באותו הפרש כמו שניצחון במשחק הראשון. ראשל"צ יצאה צפונה וניצחה את חיפה 66:50, רמה"ש גברה בבית 49:75 על גלבוע והן יפגשו ראש בראש לקרב על הצלחת החל משבוע הבא.


| safsal

 

בסוג של שחזור גמרי הג'וניור W, רמה"ש וראשל"צ יפגשו העונה שוב לקרב על הצלחת והפעם בגיל הנערות ב'. השתיים היו חלק מהגמרים בגיל הזה לאורך כל העשור האחרון, אבל זאת תהיה הפעם הראשונה ששתיהן יהיו יחד במעמד ויפגשו ראש בראש. רמה"ש מגיעה כאלופה הגאה בשנתיים האחרונות, ראשל"צ לקחה את הצלחת שנה אחת לפני כן ותנסה להחזיר לעצמה את התואר. כמו בשלב החצאים, הגמר יערך בסדרת בית - חוץ על הפרשים כשהמשחק הראשון ייערך בראשל"צ (7/5) והגומלין ברמה"ש (17/5).

 

מכבי חיפה - הפועל ראשל"צ 66:50

שתי הקבוצות סיפקו משחק הרבה יותר טוב מהמפגש הקודם בין השתיים, אבל גם הפעם ראשל"צ הייתה ביתרון כמעט לאורך כל המשחק וסיימה אותו ביתרון דו ספרתי. חיפה הצליחה לחזור מפיגור למינוס 2 בלבד, אבל פספסה הזדמנויות להשלים את הקאמבק ונראה היה שברבע האחרון גם נגמר לה הכח וראשל"צ ברחה שוב. 

חיפה לא נכנסה טוב למשחק, רשמה בעיקר החטאות בדקות הראשונות וראשל"צ כבר עלתה ליתרון 10:1 עם מהלכי 3 נקוודת של רותם שטיקלרו ומיקה ינאי. אחרי עוד כמה דקות בהן לא פגעה בכלום חיפה התעוררה עם סל בצבע של מעיין וייזר, ובמקביל גם הידקה את ההגנה והקשתה יותר על ראשל"צ לייצר. בהמשך הגיעו גם שלשות של תהל דוגן ויובל יפרח שצמצמו למינוס 2 בלבד, לפני שדניאל בלאי מאסיסט של שטיקלרו סגרה את הרבע הראשון ב-15:11 לראשל"צ.

חיפה פתחה טוב את הרבע השני עם כמה סלים בצבע ושוב צמצמה את הפער, אבל אז ראשל"צ החלה לשמור חזק מתחת לטבעת וגם חילקה כמה חסימות שעזרו לה שוב לפתוח פער - 22:16. שני אסיסטים של ינאי הובילו את האורחת כבר ליתרון דו ספרתי, והרבע המשיך עם קצת חילופי סלים ויתרון שנע לו סביב ה-9-11 הפרש. 31:22 בתום המחצית הראשונה. חיפה עלתה הרבה יותר מחוייבת בהגנה למחצית השניה וגם הצליחה לצמצם, אבל גם פספסה הזדמנויות לקזז עוד עם כמה החטאות. ראשל"צ עם כמה מהלכים יפים של הנעת כדור הגדילה ל-40:29, אבל חיפה לא ויתרה ו-5 רצופות של יפרח שוב קיזזו למינוס 4 בלבד. סל לפה ומהלך יפה של חטיפה וסל של עומר סובוביץ לשם, ובסוף שלישי 42:38 ראשל"צ.

חיפה המשיכה במומנטום לתוך הרבע אחרון, רשמה עוד כמה חטיפות וסלים נוספים של סובוביץ הורידו ל-44:42 בלבד. אבל כאן שטיקלרו חזרה לנהל את העניינים עבור ראשל"צ, חילקה אסיסטים, חטפה כדורים וסיימה אותם בצד השני ויחד עם עדי דרמר הגדילה חזרה לדו ספרתי - 53:42. חיפה המשיכה לעשות עבודה הגנתית טובה אבל פשוט לא הצליחה לנצל את זה לנקודות בצד השני, והמשחק המשיך סביב ה-10-12 הפרש לזכות האורחת. עד הסיום ראינו חילופי סלים בעיקר בין שטיקלרו לסובוביץ, ובסופו של דבר הזמן נגמר כשעל הלוח 66:50 לראשל"צ.

קלעו לחיפה: עומר סובוביץ 15, יובל יפרח 10, מיס עבד 9, מעיין וייזר 7, תהל דוגן 6, שירה כץ 2, עופרי טוטי 1.  

קלעו לראשל"צ: רותם שטיקלרו 23, מיקה ינאי 15, עדי דרמר 10, דניאל בלאי 5, יובל סטרינקובסקי ורוני מוניץ 4 כ"א, נטע וולפוביץ 3, מיכל פאר 2. 

 

א.ס. רמה"ש - הפועל גלבוע מעיינות 49:75

רמה"ש שוב מביסה את גלבוע מעיינות ובתוצאה די דומה למשחק הראשון בסדרה, ומעפילה לגמר שלישי ברציפות בו היא תנסה לשמור גם על אליפות שלישית ברציפות. בדומה למשחק בצפון, גם הפעם רמה"ש הייתה עדיפה כבר מהפתיחה כשהיא מציגה הגנה טובה ומקשה על גלבוע לייצר נקודות. לאורך המחצית הראשונה גלבוע הצליחה מידי פעם לפתח מומנטום ולקזז פער דו ספרתי לחד ספרתי, אבל רמה"ש כל פעם ידעה לברוח בחזרה (28:42 בהפסקה). במחצית השניה רמה"ש אפילו הגדילה עוד יותר את היתרון שלה וקיבעה אותו סביב ה-25-30 עד לסיום.

קלעו לרמה"ש: מאיה אלמליח 16, תמר כרמי 13, מיקה שרף 11, אביה מרחב 9, עדי גוטשטדט 6, אלה קשת ואלה חדד 5 כ"א, רוני בן נון ורוני רותם לוי 4 כ"א, מיכל ליכטלבלאו 2.

קלעו לגלבוע מעיינות: מאיה בן דוד וליאם יאסו 12 כ"א, עדי מתנה 8, נעמה שטרן וזוהר בן חמו 6 כ"א, שירה לוי 3, אלה נגלר 2.