נערות א': בסימן 4

רמה"ש ניצחה ב-4 הפרש את נס ציונה במשחק הראשון בגמר הפלייאוף (74:78), ותגיע לגומלין עם יתרון קל מאוד כשנראה שהכל עדיין פתוח. המשחק עצמו היה די משוגע וכלל הרבה מהפכים כששתי הקבוצות כבר היו ביתרון דו ספרתי אך לא הצליחו לשמור עליו.


| safsal

 

משחק הגומלין ייערך ביום חמישי ה-9/5 בשעה 16:40 וישודר בערוץ הספורט. שימו לב הכניסה למשחק עם כרטיסים בלבד, ויש לפנות לאחת מהקבוצות על מנת להירשם. 

 

בקצרה:

בסה"כ משחק לא רע בכלל קיבלנו לתחילת סדרת גמר הפלייאוף לה ציפינו מתחילת העונה. היו דקות פחות טובות שבהם שני הצדדים פשוט לא פגעו בכלום, או שרק צד אחד לא פגע בכלום, אבל ברוב המשחק כן קיבלנו קצב גבוה עם הצגת יכולות אישיות של שחקניות לצד הגנות טובות, והוא גם היה הפכפך מאוד ומותח. זה היה בעיקר משחק של מומנטומים, ושל ניצול של הזדמנויות. כשאחת נתקעה השניה ידעה לנצל זאת ולברוח, אבל שתיהן גם ידעו להתעורר בזמן ולחזור לעניינים. שתי הקבוצות גם סיימו את המשחק עם נתונים כמעט זהים מבחינה סטטיטית, וההבדל המשמעותי היחיד היה שלאורחת היו 7 איבודים יותר.

נס ציונה הייתה זאת שפתחה טוב את המשחק והייתה חדה מאוד בהתקפה בדרך ליתרון דו ספרתי מוקדם (14:3) ועוד יותר 12 בתחילת הרבע השני (27:15). בצורה דומה למשחק בחצי הגמר השני מול רעננה, ההתעוררות של רמה"ש הגיעה עם שלשה מאיה אלמליח ולצד הידוק ההגנה רמה"ש קיזזה את כל הפער. אומנם לנס ציונה היה את נשק השלשות שלה (שהפעם עבד יותר טוב מבחצי הגמר) ששוב סידר לה יתרון קל בהפסקה, אבל המומנטום המשיך עם רמה"ש לתוך הרבע השלישי כשהיא ספרה משהו כמו 7 דקות בהן בכלל לא החטיאה מהשדה.

יכולת נהדרת של יערה ים יחד עם אלמליח ונעמי כהן מינץ הביאו את רמה"ש ליתרון שיא של 15 הפרש, אבל נס ציונה כבר הראתה לנו העונה שהיא לא נשברת מדברים כאלו. האורחת הצליחה לחפור בצבע על הלחץ ההגנתי של רמה"ש ולצמצם, ובהמשך הראתה שגם היא יודעת לשמור טוב והצליחה לנצל חטיפות למתפרצות ונקודות. עוד מיני מומנטום של רמה"ש ועליה נוספת ליתרון 10 נענתה מהר בעוד מיני מומנטום של נס ציונה (שוב, נשק השלשות) ובסיום זה כאמור רק 4 הפרש.

מאיה אלמליח וגלי רוטשילד סיימו את המשחק עם 17 נקודות כל אחת. יערה ים שהובילה את הקאמבק ברבע השלישי סיימה עם 16, נעמי כהן מינץ ותמר כרמי 9 כ"א. רוני נוה שוב עם פחות קליעה אבל יותר עשיה מסביב וניהול המשחק - 8 רב', 7 אס' ו-4 חט'. בנס ציונה מעין עם עוד משחק מצויין של 28 נקודות (12 רב', 5 אס', 5 שלשות), עמית ארבל מאירוביץ דאבל דאבל של 14 נק' ו-10 רב'. איילה אורן (9 רב', 7 אס', 3 חט') ואיילה רובין 11 כ"א, שורה סטטיסטית יפה גם למאיה דביר שקלעה 8 נק' לצד 10 רב', 5 חט', ו-2 חס'. 

 

קצת מספרים וקצת מעבר:

* ערב המשחק לאיילה אורן היו 148 אסיסטים העונה. לקח לה דקה וקצת בתוך המשחק למסור עוד 2 ולהגיע לנקודת ציון מרשימה של 150, ואת ובהמשך הערב היא הוסיפה עוד כמה כאלו. באותה עניין, לאיילה רובין היו חסרות 2 שלשות כדי להגיע ל-50 אבל היא קלעה רק אחת כזאת, ואנחנו בטוחים שהיא תשלים את המשימה בגומלין.

* 30 נקודות. 30 נקודות שלמות נשארו על הקו במשחק הזה, בחלוקה מאוזנת של 15 לכל צד. 11 מתוכן היו ברבע האחרון. הלחץ מדבר?