נערים א': ת"א בחצי, גלבוע ביתרון

מכבי ת"א ניצחה בדרמה את בני הרצליה והשלימה 2-0 בסדרת רבע גמר הפלייאוף, הפועל ת"א ניצחה בבית את עמק חפרה ושלחה את הסדרה בינהן למשחק שלישי ומכריע. גלבוע מעיינות ונס ציונה ניצחו את אשדוד וכפ"ס ומובילות בסדרות שלהן.


| safsal

 

הפועל גלבוע מעיינות - מכבי אשדוד אוהד 58:91 (1-0 לגלבוע בסדרה)

גלבוע מביסה בבית את אשדוד במשחק בו הייתה עדיפה לכל אורכו. האשדודים היו הראשונים לעלות על הלוח, אבל מכאן המשחק הלך לכיוון אחד. גלבוע עם יכולת אישית טובה משני הצדדים ברחה מוקדם ליתרון דו ספרתי ושמרה עליו לאורך כל ההתמודדות. אשדוד מידי פעם הצליחה לפתח מומנטום ולצמצם בעיקר עם שלשות (10 כאלו היו להם במשחק), אבל לא התקרבו יותר מידי. אחרי שהובילה 30:49 במחצית, גלבוע לא הורידה רגל מהגז גם במחצית השניה והעלתה את הפער לאזור ה-30 כשהיא לא משאירה לאורחת מהדרום סיכוי.

קלעו לגלבוע: איליי אגמי 23, אורן טרושקין 22, אמיתי עזריאל 16, שחר אילת 11, אלעד סרויה 6, אליה אברהם 5, קורן ארז 4, עומר רב טל ועילאי בן שמחון 2 כ"א.

קלעו לאשדוד: אליה נקר 16, אורי ברנט ואיתי שפר 10 כ"א, כפיר אוקנין 8, אלדר פקשין 6, אימרי בנישו ואלעד מוסקוביץ 3 כ"א, נועם קשקש 2.

 

עירוני נס ציונה גיל - הפועל כפ"ס תמר 58:61 (1-0 לנס ציונה בסדרה)

גם נס ציונה שמרה על הבית ועלתה ליתרון בסדרה, אחרי מיני דרמה בסיום. כפ"ס כבר הצליחה לחזור מפיגור 16 ליתרון במהלך הרבע האחרון, אבל לא מצאה את הסל בסיום ורשמה הפסד מאכזב. האורחת בירוק פתחה טוב את המשחק עם חלוקת אסיסטים שהובילה לכמה סלים מהירים, אבל בהמשך הרבע איבדה לגמרי את הפוקוס ובעיקר רשמה החטאות כולל מהקו וכולל ממצבים קורצים. במקביל נס ציונה הייתה הרבה יותר חדה בהתקפה ועם מהלכי 3 נקודות של עומר גליצקי ושחר קטלן ברחה ליתרון דו ספרתי 9:21. בסיום הרבע כפ"ס איפסה קצת את היד וצמצמה - 14:24 אחרי 10 דקות.

המארחת לא פגעה בכלום בחצי הראשון של הרבע השני, וקלעה נקודה בודדת מקו העונשין. גם כפ"ס לא ייצרה יותר מידי אבל כן הצליחה לצמצם בחצי את הפער עם שני סלים של נועם מזן. אחרי פסק זמן נס ציונה שוב איפסה את היד וסלים של קטלן ועומר גליצקי שוב הגדילו את הפער. בתום המחצית הראשונה 24:38 כתום. הרבע השלישי נפתח קצבי כששתי הקבוצות ייצרו בצבע והפער נשאר סביב ה-12-15 לנס ציונה. המארחת שוב נתקעה כמה דקות טובות בלי נקודות, והפעם כפ"ס ידעה להעניש. שלשה של ליאור קהתי החלה וסלים במתפרצות של עידו סלמה וכרם הלוי סיימו ריצת 13-0 אורחת ופתאום זה רק 44:47 אחרי 3/4 משחק. 

נס ציונה פתח את הרבע האחרון עם שני סלים מהירים, אבל אז חזרה להחטיא. כפ"ס הצליחה אט אט לצמצם את הפער עם נקודות של סלמה ועומר סהר, וקצת פחות מ-5 דקות לסיום אנחנו בשוויון 51. לצד עוד 2 איבודים של המארחת כפ"ס השלימה את המהפך ועלתה ליתרון 3, אבל לאחר מכן גם היא נתקעה בסדרת החטאות. כ-2 דקות לסיום נס ציונה התעוררה כש-שלשה של אופק סיני קבעה שוב שוויון. קור רוח מהקו של שני הצדדים עם 4/4 לכל צד הביא אותה כ-40 שניות לסיום לשוויון 58. סל מאני טיים של איתי יולזרי העלה את נס ציונה ליתרון 2, ובהתקפה הבאה כפ"ס לא קלעה. גיצקי הוסיף נקודה מהקו, וב-10 השניות שנותרו לכפ"ס נסיון השלשה שלה לא צלח. בסיום 58:61 דרמטי לנס ציונה.

קלעו לנס ציונה: עומר גליצקי 15, אופק סיני 12, איתי יולזרי 10, שחר קטלן 9, טום ג'ונס 7, נועם יעקובוביץ 4, עומר אהרן ואורי טונדובסקי 2 כ"א.

קלעו לכפר סבא: עידו סלמה 18, עומר סהר 10, נועם מזן 8, כרם  לוי וגיא דוידוב 6 כ"א, ליאור קהתי 3, יונתן חכים ועומר גרין 2 כ"א, איתמר כהן 1.

 

בני הרצליה - מכבי יהושע ת"א 80:77 (2-0 לת"א בסדרה)

עולה אחת לחצי הגמר כבר יש לנו. אחרי שבמשחק הראשון בסדרה ת"א הביסה את הרצליה בבית, בגומלין היה לה יותר קשה אבל גם שם היא הצליחה לנצח וכאמור העפילה לשלב הבא. ת"א פתחה חזק את המשחק עם כמה שלשות ובהובלת ניתאי דודו שמרה על יתרון קל והוביל 7:15. כאן הרצליה העלתה הילוך בהגנה ועם נקודות של אמרי בילט ומיכאל אורבך רצה 20-4 (!) בדרך ליתרון 27:19 בתום הרבע הראשון. שלשה של אורבך גם הגדילה לדו ספרתי בתחילת הרבע השני, אך דודו שוב היה שם בשביל ת"א והאורחים קיזזו ל-35:31. בילט וגיא אקוניס הגדילו חזרה, ובירידה להפסקה 37:47 מקומי.

הרצליה שמרה על היתרון סביב הדו ספרתי בתחילת הרבע השלישי, אך אט אט ת"א החלה לקזז כשארבל לחמנוביץ נכנס לעניינים ויחד עם אוגוצ'וקו אגבומוקה החזיר את המשחק לשוויון 57. עמיאל וינוגרדוב בשלשה ואורבך עם 4 משלו הגדילו חזרה, סוף רבע שלישי 60:64 להרצליה. קצת חילופי סלים בתחילת הרבע האחרון השאירו את המארחים ביתרון קל, עד שהגיע רן עבדי שקלע 8 רצופות והשלים את המהפך - 77:70 לת"א. אקוניס, סולומון ובילט הצליחו לצמצם אבל הזמן של הרצליה להשלים מהפך נוסף אזל ובסיום המשחק 80:77 לת"א.

קלעו להרצליה: אמרי בילט 23, מיכאל אורבך 17, רועי סולומון 16, גיא אקוניס 11, עמיאל וינוגרדוב 6 דוד קטש ואיתי שנבל 2 כ"א.

קלעו לתל אביב: ניתאי דודו 29, רן עבדי 19, ארבל לחמנוביץ 14, אוגוצ'וקו אגבומוקה 9, יפתח שלמון 5, אריאל ברקוביץ וליאם אלקובי 2 כ"א.

 

הפועל ת"א קוץ - הפועל עמק חפר 76:86 (1-1 בסדרה)

לא מוותרים. ת"א הפסידה במשחק הראשון בסדרה ב-20+ הפרש, אבל ידעה לחזור לעניינים אצלה בבית ולרשום ניצחון מרשים שמעביר אותנו להכרעה במשחק שלישי ומכריע ברופין בשבוע הבא. תחילת המשחק הייתה שקולה כשהקבוצות החליפו קצת סלים בצבע, ואחרי 5 דקות הלוח הראה 9:10 למארחים. שלשה של יפתח ושלר החזירה את היתרון לחפר, אבל כאן האורחת נתקעה קצת בהתקפה כששאר הזריקות שלה מבחוץ לא נכנסו. ת"א מנגד עם התקפות מעבר מהירות וצמד שלשות של עילאי גבאי ברחה ליתרון 7, ובהמשך שלשת באזר של דניאל לבקוביץ מאסיסט של ארי עמיאל סגרה את הרבע הראשון ב-16:25.

ת"א גם עלתה ליתרון דו ספרתי בתחילת הרבע השני מסל של מיכאל אבוהב, אבל כן נתקעה בעצמה. עמק חפר מנגד חפרה בצבע ורצה 6-0 תוך דקה (22:27), אבל ת"א לא נתנה לה להמשיך במומנטום יותר מידי זמן. עמיאל עם סל בצבע וכרים קב עם מהלך שהתחיל בחסימה והסתיים ב-2 נקודות הגדילו חזרה ואנחנו ב-25:39. קצת חילופי סלים ולאחר מכן קצת חילופי החטאות השאירו את ת"א ביתרון דו ספרתי, עד שמיני מומנטום של חפר עם נקודות מהקו צמצמו ל-38:43 במחצית. 

הרבע השלישי נפתח קצבי כשמשני הצדדים מראים יכולות אישיות יפות, והיתרון הקל של ת"א נשמר. שלשה ל-4 של עמיאל הגדילה קלות ל-45:54, חפר צמצמה זמנית עם שני סלים בצבע לפני ש-שלשה נוספת של עמיאל החזירה את הדו ספרתי. האורחים שוב לא מצאו את הסל כמה דקות טובות, וקב עם עוד חדירה יפה וגם חסימה בצד השני הגדיל ל-51:65 בכניסה לרבע המכריע.

פחות מדקה לקח לת"א לרוץ 0-5 בתחילת הרבע הרביעי ולעלות ליתרון 19. האורחים לא נבהלו, לחצו חזק בהגנה, חטפו כמה כדורים ועם שלשות של ושלר ודרורי קיזזו ל-60:70. פסק זמן של ת"א החזיר אותה לעניינים, והרבע המשיך קצבי מאוד כשהקבוצות מחליפות גם סלים בצבע וגם שלשות. דרורי את ושלר הצליחו מידי פעם להתקרב לאזור ה-7-8 פיגור, אבל ת"א כל פעם הצליחה לברוח חזרה ובסופו של דבר גם גמרה את השעון. בסיום 76:86 לת"א.

קלעו לת"א: ארי עמיאל 21, עילאי גבאי 17, יהונתן צעירי וכרים קב 16 כ"א, דניאל לבקוביץ 7, מיכאל אבוהב 5, נמרוד פרוסט 4. 

קלעו לעמק חפר: יפתח ושלר 28 (5 שלשות), שחר דרורי 21, תומר פורן 14, ליאור הרשקו 6, שון חאוסטוב 3, איתי רוטמן וגילי לביא 2 כ"א.