נס ציונה והרצליה בחצי הגמר

נס ציונה ניצחה בחוץ 77:42 את כפ"ס, השלימה 2-0 בסדרה והעפילה לחצי גמר הפלייאוף בנערים א'. בני הרצליה ניצחה במשחק השלישי והמכריע ברבע גמר הפלייאוף לנוער את ראשל"צ 61:92 ובחצי תפגוש את מכבי ת"א. (צילום: עירוני נס ציונה)


| safsal

 

הפועל כפ"ס תמר - עירוני נס ציונה גיל 77:42 (2-0 בסדרה)

נס ציונה היא העולה השניה לחצי גמר הפלייאוף בנערים א' (יחד עם מכבי ת"א יהושע), אחרי ניצחון חוץ אמש בכפ"ס. נס ציונה הייתה עדיפה לאורך רוב המשחק וברבע השני כבר ברחה ליתרון דו ספרתי אותו הגדילה עם התקדמות המשחק.  

שתי הקבוצות שמרו חזק בפתיחה ולפיכך גם הסקור לא היה גבוה במיוחד, כש-שלשה של נועם יעקובוביץ קבעה שוויון 4 אחרי 3 דקות. אחרי עוד כמה דקות של סל לפה וסל לשם, נס ציונה הייתה הראשונה ולהצליח לפתח מומנטום התקפי עם נקודות של עומר גליצקי ואורו טונדובסקי ועלתה ליתרון 18:11. סל יפה של יונתן חכים צמצם, סל משוגע של איתי יולזרי הגדיל חזרה, 21:13 אחרי 10 דקות. 

המארחת פתחה את הרבע השני עם שלשה של כרם לוי, אבל לאחר מכן רשמה שורת החטאות מהטווח ונס ציונה אט אט הגדילה את היתרון ושלשה של אופק סיני גם פתחה דו ספרתי - 28:16. גם המשך הרבע היה בשליטה של נס ציונה שחטפה כמה כדורים וגם ניצלה את ההחטאות של כפ"ס כדי להגדיל את הפער. גליצקי עשה עבודה טובה בצבע, טונדובסקי הוסיף שלשה ומפה לשם - 41:20 כתום בירידה להפסקה. 

כפ"ס נראתה הרבה יותר טוב בתחילת המחצית השניה, רשמה שני סלים מהירים בצבע ונקודות מהקו וגם ההגנה שלה עשתה עבודה טובה ומנעה מנס ציונה לקלוע. הבעיה הייתה שרוב החטיפות והעצירות של המארחת לא נוצלו לנקודות, כך שהיא לא צמצמה את הפער בצורה משמעותית (47:31 אחרי שלשה של יואב צוקר). בחלק השני של הרבע נס ציונה הייתה יותר מאופסת ועם שלשות של שחר קטלן וגליצקי לצד נקודות של סיני ברחה שוב וגם הגדילה ל-61:35 בכניסה לרבע האחרון. הרבע האחרון כבר היה לפרוטוקול בלבד כשגם בו האורחת הייתה קצת יותר טובה והגדילה עוד קצת את היתרון שלה בדרך ל-77:42 סיום.

קלעו לכפ"ס: עידו סלמה 11, כרם לוי ויואב צוקר 8 כ"א, נועם מזן 4, זיו סגלוביץ, עומר גרין ועומר סהר 3 כ"א, יונתן חכים 2. 

קלעו לנס ציונה: עומר גליצקי 20, אופק סיני 16, שחר קטלן 15, אורי טונדובסקי 13, נועם יעקובוביץ 5, איתי יולזרי וטום ג'ונס 3 כ"א, רביד ארדיטי 2.

 

בני הרצליה - מכבי ראשל"צ 61:92

אחרי שכל אחת ניצחה אצלה בבית, סדרת רבע הגמר בין הרצליה לראשל"צ הגיעה אמש למשחק שלישי ומכריע. במשך רבע וחצי לערך קיבלנו משחק שקול, אבל אז הרצליה החלה לברוח ועם רבע שלישי חזק מאוד גם פתחה פער דו ספרתי גבוה ממנו האורחת כבר לא הצליחה לחזור. הרצליה תפגוש בחצי הגמר את מכבי ת"א, בסדרה המקבילה יפגשו גלבוע מעיינות עם עמק חפר. אגב הרצליה חוזרת לחצי הגמר לראשונה מאז עונת 98/99, אז היא זכתה באליפות עם כמה שחקנים צעירים שאולי שמעתם עליהם - טל בורנשטיין, אורי יצחקי ויניב גרין.

הרצליה עשתה עבודה טובה בהגנה בדקות הראשונות ועלתה ליתרון 2:9 ובהמשך גם הובילה 7:14. כאן המארחת נתקעה כמה דקות עם החטאות בצבע, וראשל"צ למרות עוד כמה איבודים הצליחה לקזז את הפער עם מהלכי סל ועבירה ובהמשך גם השלימה את המהפך. סוף רבע ראשון 19:17 לאורחים. הרבע השני התחיל קצבי עם חילופי סלים בצבע, ובין לבין הרצליה בהובלת אריאל ויואב שמרי החזירה לעצמה את ההובלה. לקראת סוף הרבע הרצליה שוב פיתחה מומנטום עם כמה חטיפות שהסתיימו במתפרצות ועלתה ליתרון 12. טמיר בן חיים עם סל ועבירה צמצם, סוף מחצית ראשונה 33:42 להרצליה.

האורחת לחצה חזק בהגנה בתחילת הרבע השלישי, אבל לא ממש ניצלה זאת להוריד את הפער. כמה דקות שהיתרון נשאר סביב ה-9-10 הפרש, ואז שוב הייתה זאת הרצליה הראשונה לפתח מומנטום. כמה חטיפות, יכולת גבוה בצבע של אקוניס, איתי שלם ו-י. שמרי שהוסיף גם טבעה והיתרון טס קדימה ל-20 הפרש. א. שמרי גם הוא הוסיף 6 אישיות ואנחנו ב-44:68 אחרי 3/4 משחק.

הרבע האחרון לא שינה יותר מידי. בדקות הראשונות ראשל"צ קלעה בעיקר מהקו ובהמשך קיבלה יכולת טובה מתמיר רוד שהוביל אותה בהתקפה, אבל זה לא הספיק לה לחזור למשחק כי גם הרצליה יצרה בקצב לא רע. ירדן לזר תרם כמה שלשות, תבור עיני הוסיף גם כן כמה סלים והמשחק המשיך להתנהל סביב ה-25 הפרש לזכות הרצליה שחגגה בסיום חזרה היסטורית לחצי גמר הפלייאוף.

קלעו להרצליה: יואב שמרי 25 (12 רב', 3 חט', 8/14 מהשדה), אריאל שמרי 21 (6 רב'), ירדן לזר 12 (5 רב'), יונתן שנבל 10 (5 רב'), ניתאי שלם 9 (11 רב', 2 חס'), איתי אקוניס 7 (8 אס', 5 חט'), תבור עיני 4, ליאב אוחיון 2, ריף פז וניר יוסף 1 כ"א.

קלעו לראשל"צ: תמיר רוד 14 (3 חט', 5/6 ל-2), עומר דרגושנסקי (6 רב', 2 חס') ויונתן ג'רבי 11 כ"א, תמיר בן חיים 7, יובל סגל 6 (6 רב'), עידו יפה 5 (6 רב'), לירי בן משה 3 (7 רב'), נדב טוויג וגילי אבים 2 כ"א.