נערים א': האדומות הצטרפו לפיינל פור

ערב דרמטי ברבע גמר הפלייאוף. הפועל ת"א בהובלת ארי עמיאל ניצחה בתום משחק שקול והפכפך את עמק חפר 75:68, גלבוע מעיינות הצליחה לחזור מפיגור דו ספרתי וסל ניצחון של אמיתי עזריאל שלח אותה לחצי הגמר.


| safsal

 

חצאי הגמר (החל מה-15.5):

מכבי יהושע ת"א - הפועל ת"א קוץ
הפועל גלבוע מעיינות - עירוני נס ציונה גיל

 

הפועל עמק חפר - הפועל ת"א קוץ 75:68

הפועל ת"א חוזרת לחצי גמר הפלייאוף בתום סדרה מעיינת וקשה במיוחד מול עמק חפר. אחרי שכל אחת ניצחה אצלה בבית השתיים נפגשו למשחק שלישי ומכריע ברופין שהיה 3/4 מלא. האדומים הובילו לאורך רוב המשחק אבל חפר לא נשברה וגם הצליחה להפוך את התוצאה ברבע השלישי, אבל אז הגיעה מטווח שלשות של האשומים שלקחו את היתרון ושמרו עליו עד לסיום.

המארחת לא הייתה מאופסת בפתיחה, קלעה רק 2 נקודות ב-3 דקות ומצאה את עצמה בפיגור 10:2. כאן המומנטום התהפך כשהפעם האורחת היא זאת שבעיקר החטיאה, וחפר בהובלת יפתח ושלר וליאור השקו שגם קלעו וגם חילקו אסיסטים אחד לשני החזירו את המשחק לשוויון 13. שלשה של כרים קב החזירה את ת"א לעניינים, ואחרי קצת חילופי סלים בין שחר דרורי לנמרוד פרוסט שלשה נוספת של קב הובילה את האורחת ליתרון 4. נקודות מהקו של ארי עמיאל סגרו את הרבע ב-25:19 אדום.

המומנטום שוב עבר צד בתחילת הרבע השני כש-7 נקודות של תומר פורן צמצמו ל-28:26. עמיאל הגדיל חזרה, שתי הקבוצות רשמו כמה דקות של החטאות לפני שהגיע מיני מומנטום נוסף של המארחים שצמצמו למינוס נקודה. ת"א עם כמה עצירות בהגנה כולל כמה חסימות יפות הגדילה, סל באזר של הרשקו צמצם, יורדים להפסקה ב-40:37. האורחת עלתה רע מאוד למחצית השניה, החטיאה הרבה בצבע כולל כדורים חוזרים בהתקפה. חפר מנגד עלתה מצויין כש-ושלר ופורן צולפים גם מבפנים וגם מבחוץ ומטיסים אותה ליתרון 44:52 כשהקהל ברקע בטירוף. אחרי עוד כמה דקות בהן האורחת לא פגעה בכלום הגיעה שלשה של עמיאל, ואחריה עוד 3 כאלו שהחזירו לת"א את היתרון. גם חפר הלכה על שלשות אבל לא קלעה, והרבע הסתיים ב-59:52. 

עמיאל צלף עוד אחת בתחילת הרבע השלישי, ובשנתיים משני הצדדים המשיכו לא לקלוע מתוך הצבע כשהגענו כבר כמעט ל-10 שלמו בלי סל 2. ושלר היה זה שקטע את הבצורת המוזרה הזאת ואחר כך הוסיף גם שלשה (64:58), ובהמשך יונתן צעירי היה זה שקטע את הבצורת עבור ת"א. שלשה של מיכאל אבוהב העלה את ת"א ליתרון 69:60 כ-3 וחצי דקות לסיום, אבל חפר לא ויתרה ועם לחץ מסיבי מאוד בהגנה הצליחה בקושי רבע לצמצם. שלשה גדולה של נתיב קיזזה ל-71:68 בלבד (חצי דקה לסיום), אבל 2/2 מהקו של עמיאל הגדילו חזרה. חפר עוד ניסתה עוד כמה מהלכי 3 ועבירות מהירות כדי לעצור שעון, אבל זה לא עזר לה. בסיום 75:68 אדום והפועל ת"א חוזרת לחצי הגמר.

קלעו לעמק חפר: תומר פורן ויפתח ושלר 19 כ"א, שחר דרורי 11, ליאור הרשקו 10, דין נתיב 7, שון חאוסטוב 2.

קלעו לת"א: ארי עמיאל 26 (5 שלשות), כרים קב 17, יהונתן צעירי 11, נמרוד פרוסט 5, מיכל אבוהב 4, עילאי גבאי 2.

 

מכבי אשדוד אוהד - הפועל גלבוע מעיינות 67:66

דרמה הייתה לנו גם בסדרה המקבילה בין אשדוד לגלבוע מעיינות, שהוכרעה בסופו של דבר בסל ניצחון של אמיתי עזריאל. אשדוד הצליחה להתאושש מההפסד הכואב במשחק הראשון (שהיה חד צדדי כמעט כולו), והייתה עדיפה לאורך רוב המשחק השני כולל יתרון דו ספרתי לא מעט זמן. אבל גלבוע שהתעוררה ברבע האחרון הצליחה לקחת את ההובלה בדיוק בזמן הנכון בשביל להשיג את הניצחון ואת המקום האחרון בחצי הגמר.

כנהוג אצל האשדודים, המשחק החל במופע קונפטי. אחרי שהפרקט נוקה, המארחים פתחו טוב כשהם מצליחים לסגור לגלבוע את הכניסה לצבע ובמקביל עם שלשות של אלדר פקשין ואיתי שפר ברחה ליתרון 4:11. אמיתי עזריאל ייצר קצת לגלבוע, אבל המומנטום המשיך עם אשדוד שהראתה שהיא יודעת לקלוע גם מבפנים ועלתה ליתרון דו ספרתי 8:20. 2 סלים בצבע של אורן טרושקין צמצמו, סוף ראשון 12:20. גם את הרבע השני אשדוד פתחה טוב עם לחץ הגנתי ואחוזים טובים בצד השני בדרך ליתרון 14:28. גלבוע נכנסה לעניינים והחלה לייצר בצבע וצמצמה, ועם מיני מומנטום גם צמצמה ל-23:32, לפני ש-שלשה של אליה נקר הגדילה חזרה. הרבע המשיך עם מיני ריצות לפה ולשם כשההפרש מתנדנד לו, והסתיים ב-31:40 מקומי. 

המחצית השניה לא התחילה פרודקטיבית במיוחד משני הצדדים, אבל כן ראינו צמד שלשות של אשדוד שהחזירו את הדו ספרתי. פסק זמן של גלבוע עזר לה להתעורר עם נקודות בצבע, אבל אשדוד דאגה לשמור על מרחק ביטחון עם עוד שלשה (39:52). הקבוצות המשיכו להחליף סלים  כשבין לבין גלבוע שוב צמצמה קלות - 53:60 סוף שלישי. גם הרבע האחרון נפתח עם שלשה, רק הפעם מהצד האדום מידיו של טרושקין. נקר ענר לו בשלשה משוגעת על באזר ה-24, ולאחר מכן קיבלנו כמה דקות בהן שוב שתי הקבוצות רשמו בעיקר החטאות.

בעוד אשדוד המשיכה לא לקלוע, טרושקין עם נקודות מהקו ועזריאל עם סל במתפרצת צמצו, ובהמשך 2/2 מהקו של בן שמחון גם השלימו את המהפך - 64:63 גלבוע קצת פחות מ-2 דקות לסיום. ברנט מריבאונד התקפה הצליחה להחזיר שוב את היתרון לאשדוד, והיה לה גם עוד כמה הזדמנויות להגדיל את היתרון אבל הכדורים לא נכנסו. עזריאל לקח ריבאונד הגנה ורץ כל הדרך לטבעת בצד השני והפך שוב - 67:66, כ-16 שניות לסיום. אשדוד מתחה את השעון ולקראת סופו הלכה על שלשה שלא נכנסה, והניצחון נשאר עם האורחים.

קלעו לאשדוד: אורי ברנט 19, כפיר אוקין 12, אליה נקר 11, איתי שפר 8, אלעד פקשין 6, אלעד מוסקוביץ 5, לביא זלוטניקוב 3, נועם קשקש 2.

קלעו לגלבוע מעיינות: אורן טרושקין 27, אמיתי עזריאל 24, עילאי בן שמחון 9, איליי אגמי 4, שחר אילת 3.