הבחירות הנוספות

מאמן העונה שאולי יוביל 2 קבוצות שונות לאליפות, תגלית העונה שתנסה במקביל לקחת תואר עם קבוצת נערות ב' ושחקנית ההגנה שהיא גם מלכת החסימות. הבחירות הנוספות במצטיינות העונה וגם החמישיה השניה.


| safsal

 

מאמן העונה - אמיר מימרן (א.ס. רמה"ש)

כבר כמה שנים טובות שמימרן מוביל את הקבוצות הצעירות של רמה"ש להישגים מרשימים, האחרון שבינהם הוא כמובן צלחת האליפות ואולי את הסופ"ש הזה הוא יסיים עם עוד אחת (רמה"ש מארחת את ראשל"צ למשחק האליפות בנערות ב'). בשתי הקבוצות האלו אפשר לראות את העבודה הטובה שעושה מימרן על הקווים, כששתיהן מציגות הגנה מצויינת ויעילות התקפית. את העונה החולפת מימרן סיים במאזן מרשים מאוד של 23 נצחונות (3 מתוכן בפלייאוף) ו-2 הפסדים בלבד. 

שימו לב גם ל: רבקה רוס (הפועל לב ירושלים) - ירושלים הייתה ללא ספק ההפתעה הטובה של העונה הזאת, וכמו שכבר הזכרנו מרחק 6 שניות ו-2 נקודות מגמר פלייאוף היסטורי והיסטרי. רוס הצליחה לקחת סגל יחסית פחות מוכר ודי צעיר, ולגרום לו להתעלות ולהתחבר ביחד לקבוצה לוחמנית שלא מוותרת ושלא אכפת לה כמה היא אנדרדוג. למרות שפה ושם גם היו 'נפילות', ירושלים הציגה עונה מרשימה עם נצחונות יפים וגם בחלק מההפסדים נתנה פייט רציני לקבוצות שהיו עדיפות עליה.

 

תגלית העונה - רותם שטיקלרו (הפועל ראשל"צ)

היא אומנם נחשבת לתגלית כי היא עונה ראשונה בנערות א' ועדיין בגיל של נערות ב', אבל מי שעוקב אחרי הענף כבר בטוח מכיר אותה וזה לא הפתעה היכולות שלה העונה. שטיקלרו הצטיינה בשנים האחרונות במדי הקבוצות הצעירות של ראשל"צ, הובילה אותן לתארים וזכתה גם בתארים אישיים, והעונה המשיכה להתקדם. בגיל 15 וחצי בלבד, שטיקלרו מסיימת עונה עם מספרים מרשימים מאוד שכוללים 11.6 נק', 4.6 רב', 4.2 אס' ו-2.1 חט'. היא גם אוהבת לעשות 'שואו', וראינו ממנה לא מעט מהלכי הייליטס העונה גם במסירות עין עקומה או בדרכים לא מסורתיות וגם בחדירות שלה לסל. ואגב כמו מימרן גם היא תהיה בסופ"ש הקרוב במשחק על האליפות של נערות ב'. 

שימו לב גם ל: אביגיל כהן (הפועל מעגן מיכאל) - היא אומנם בגיל שכבר לא נחשב תגלית, אבל זאת העונה המשמעותית הראשונה שלה בנערות א' והיא עשתה עבודה יפה מאוד בעיקר בחלק ההתקפי. כהן הייתה אחת הקלעיות המובילות של מעגן מיכאל העונה ובעיקר בבית התחתון שם שמרה על יציבות וממוצע דו ספרתי של נקודות ומוצע שקרוב לדו ספרתי בטור הריבאונדים. מספריה העונה: 8.1 נק', 9.7 רב', 0.9 חס' למשחק.

 

שחקנית ההגנה - מאיה שרביט (הפועל חולון)

ממה שראינו לאורך העונה, גם בנערות וגם בליגת העל לנשים, זה ש-שרביט אוהבת לחלק חסימות וגם כאלה שלגמרי 'מפרקות' את היריבות שלה. מעבר לכך שסיימה כמלכת החסימות של הליגה וסיפקה לא מעט מהלכי היילייטס לכל העונה, היא הראתה ניצול טוב של הגובה שלה כדי לסגור את הצבע לקבוצות האחרות והיא גם אחת הריבאונדריות הטובות בליגה, בעיקר בריבאונד הגנה. מספריה העונה: 2.4 חס', 1.6 חט', 10.7 רב' (מתוכן 8.4 בהגנה) ותוסיפו לזה על הדרך גם 12.8 נק' למשחק.

שימו לב גם ל: נועה גגולה (הפועל לב ירושלים) - אחת החוטפות המובילות של הליגה (4.0 למשחק), ובזכותה בין היתר ירושלים הצליחה לשמור על ממוצע ספיגה נמוך במיוחד העונה. 

 

החמישיה השניה של העונה

יולי טל (הפועל עמק יזרעאל) - עם העזיבה של מיקה ינאי בקיץ, היה די ברור שעל כתפיה תיפול העונה האחריות להוביל את עמק יזרעאל. תוסיפו לזה סיום עונה מוקדם מידי של יעלי אורן, וטל נשארה עם סגל יחסית צעיר ולא מנוסה במעמדי ליגת העל, ולא היה ברור אם היא באמת תצליח לעמוד במשימה. אבל טל עשתה זאת בגדול, והייתה ספקית הנקודות המרכזית של עמק יזרעאל כשהיא גם מסיימת את העונה כמלכת הסלים של הליגה (23.9). אומנם האחוזים לא היו גבוהים במיוחד, אבל היא הייתה שם כשהעמק הייתה צריכה אותה אם זה ב"לעשות סל מכלום" כשההתקפה נתקעה או במשחקים שכללו לא מעט שלשות. גם מבחינה הגנתית טל עשתה עבודה טובה והייתה אחת החוטפות המובילות בליגה עם 3.3 למשחק. אז העמק אומנם לא הגיע גבוה במיוחד העונה בליגה, אבל כן רשמה נצחונות יפים.

לינוי רביע (הפועל ראשל"צ) - רביע הגיעה קצת אחרי תחילת העונה לראשל"צ מהליגה המחוזית, וישר הפכה לאחת השחקניות המובילות שלה אם לא ה-שחקנית המובילה. רביע לגמרי שינתה את העונה של ראשל"צ בצורה חיובית, ועם יכולת קליעה מרשימה מאוד בצבע סוג של העירה אותה והובילה אותה למומנטום חיובי שהסתיים במקום טוב בבית העליון. רק 3 פעמים העונה היא קלעה פחות מדו ספרתי (ואחד מהם זה משחק הבכורה שלה בליגה מול האקדמיה), כשב-5 משחקים היא גם סיימה עם מעל ל-20 נקודות. המספרים שלה: 15.7 נק', 8.3 רב'.

עמית אריאלי (מכבי רעננה) - הקלעית המובילה של רעננה בבית העליון עם ממוצע מרשים של 14.0 נקודות והיה לה חלק חשוב מאוד בהגעה של השרוניות אל חצי הגמר. למרות שהחלק הראשון של העונה היה פחות טוב מבחינתה, היא ידעה להתעלות במאני טיים ולצד יכולת הקליעה שהשתפרה היא גם הציגה הגנה טובה וגם אחוזים מצויינים מקו העונשין. אמרנו מאני טיים? אז במשחק הקריטי של רעננה על המקום בפלייאוף היא קלעה 24 נקודות. המספרים: 9.9 נק', 5.2 רב'.

אור גדות (מכבי הוד"ש) - בגיל 14.5 בלבד, גדות כבר עונה שניה מהשחקניות המובילות של הוד"ש וממשיכה בהתקדמות האישית. כבר היום היא נחשבת לאחת הרכזות המובילות בליגה, ומעניין מאוד יהיה לראות לאן היא עוד תגיע. יש לה יכולת קליעה מצויינת (וראינו כמה משחקים שהיא 'התפוצצה' בהם כולל אחד עם 41 נקודות), וגם יכולת ראיה וניהול משחק מצוינות שהובילו אותה לסגנות מלכה האסיסטים העונה. היא גם עושה עבודת הגנה לא רעה בכלל. מספריה העונה: 15.4 נק', 5.8 רב', 6.0 אס', 3.0 חט'. 

מאיה ליבל (מכבי הוד"ש) - אפשר להגיד שהיא סוג של המבוגר האחראי בהוד"ש העונה. כמו חברתה לקבוצה הנ"ל, המשיכה ביכולת הטובה מעונה שעברה והייתה חלק מהטריו ההתקפי (בקליעה ובמסירה) של הוד"ש כשהקבוצה פספסה מקום בפלייאוף. ליבל הציגה בית עליון לא פחות ממדהים בו צלפה יותר מ-3.5 שלשות למשחק ועמדה על ממוצע נקודות של מעל ל-20 נקודות, וזה אחרי שגם בסיבוב הראשון שמרה על יציבות והראתה יכולות קליעה גבוהות. גם ליבל שחקנית ורסטילית ולצד ממוצע של 16.4 נק' רשמה כם 5.7 רב', 4.6 אס' ו-2.9 חט'.