רמה"ש אלופה גם בנערות ב'

איזה דרמה ענקית במשחק האליפות של נערות ב'. ראשל"צ כבר הובילה ביתרון 10 (17 במצטבר) ונראה היה שהיא בדרך הנכונה אל התואר, אבל עבודה הגנתית מצויינת של רמה"ש ונקודות עונשין על הבאזר הובילו אותן לניצחון 61:70 ואל צלחת שלישית ברציפות. (צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל)


| safsal

 

כמה דרמטי, וכמה אכזרי. רמה"ש זכתה הערב בפעם השלישית ברציפות בתואר אליפות המדינה לנערות ב', ועשתה זאת ממש על הבאזר עם נקודות עונשין של מיקה שרף. רמה"ש כבר מצאה את עצמה בפיגור דו ספרתי במשחק ונראה היה שהצלחת בדרך לראשל"צ, אבל איזה התאוששות ואיזה קאמבק מדהים בדרך אל התואר. מאיה אלמליח נבחרה לשחקנית המצטיינת של סדרת הגמר עם ממוצע של 19 נקודות לא משחק, וכמות נכבדת של אסיסטים וחטיפות בשני המשחקים.

לפני קצת יותר משבוע רמה"ש זכתה גם בנערות א', ונראה שגם בילדות א' היא בדרך אל הגמר בתחילת יוני, ולכו תדעו אולי תהיה פה עונה מושלמת עבורן.

 

סיקור המשחק:

הפתיחה הייתה בשליטה מקומית. ראשל"צ לא הייתה מרוכזת בהתקפה ורשמה בעיקר החטאות, רמה"ש מנגד חילקה אסיסטים יפים פנימה לתמר כרמי ומאיה אלמליח ועלתה ליתרון 5:13. פסק זמן של האורחת עזרה לה להתעורר ולצמצם, כשמהלך חטיפה וסל של רותם שטיקלרו צמצם ל-13:15. כאן גם רמה"ש ירדה לפסק זמן וחזרה ממנו עם עוד אסיסט וסל של אמליח שקצת הגדילו, לפני ש-שלשה של מיקה ינאי צמצמה שוב - 17:19 אחרי 10 דקות.

הרבע השני נפתח עם מהלך יפה של חדירה לסל ועבירה של אלה חדד, אבל היא גם נחתה לא טוב על הרגל וסיימה את המשחק. הרבע המשיך עם שמירות טובות משני הצדדים לצד לא מעט חילופי סלים: מיקה שרף וינאי החליפו שלשות, נטע וולפוביץ וכרמי החליפו סלים בצע, והמארחת שמרה על יתרון קל. בדקות האחרונות של הרבע ראינו את ראשל"צ חוטפת ומייד מענישה, ועם עוד כמה סלים של שטיקלרו הצליחה לפתוח יתרון קל משלה - 38:33 בתום המחצית הראשונה.

שטיקלרו המשיכה במומנטום הנהדר גם במחצית השניה למרות שרמה"ש הגבירה לחץ הגנתי. כרמי ואלמליח ייצרו קצת למארחת, אבל ראשל"צ המשיכה בבריחה שלה ושני סלים של עדי דרמר גם הגדילו לדו ספרתי - 52:42. רמה"ש ממש לא התכוונה לוותר על המשחק, ועם לחץ הגנתי אפילו יותר מסיבי וכמה חטיפות הצליחה לקזז בעקביות את הפער. סל של רוני רותם לוי סגר את הרבע השלישי ב-54:52 בלבד. 

רמה"ש המשיכה באותו הקו עם הלחץ גם ברבע האחרון, רק שהפעם לא ניצלה אותו לנקודות וראשל"צ עם 5 אישיות של רוני מוניץ הצליחה לשמור על ההובלה עוד כמה דקות. בהמשך הגיעו 2 סלים בצבע של קשת שהצליחו להשלים את המהפך. ראשל"צ המשיכה לא לפגוע בכלום וקצת פחות מדקה לסיום מצאה את עצמה בפיגור 7 (61:68) אחרי סלים של כרמי ואלמליח. לראשל"צ היו עוד כמה הזדמנויות לצמצם כולל ריבאונד התקפה בשניות הסיום שלא צלחו, וספק שניה לסיום ספק אחרי הזמן שרף סחטה עבירה  ל-3 בזריקת התאבדות מחצי מגרש. 2 מתוך ה-3 האלו נכנסו, לראשל"צ נשארה שניה על השעון (שהוחזרה לשם על ידי המזכירות) שלא הספיקה לה לכלום, והסיום ידוע. 61:70 לרמהש.

קלעו לרמה"ש: מאיה אלמליח 18 (4 אס', 3 חט'), תמר כרמי 16, אלה קשת 11, מיקה שרף 10, רוני רותם לוי 5 (4 אס'), אלה חדד ועדי גוטשטדט (5 אס') 4 כ"א, אביה מרחב 2.

קלעו לראשל"צ: רותם שטיקלרו 30 (8 אס', 3 חט'), רוני מוניץ ומיקה ינאי 8 כ"א, עדי דרמר 7 (2 חס'), נטע וולפוביץ 4 (4 חט'), יובל סטרינקובסקי ודניאל בלאי 2 כ"א.