נערים א': הפועל ת"א בגמר

עוד דרמה אמש בחצי גמר הפלייאוף, כשהפועל ת"א ניצחה את היריבה העירונית והאלופה ב-3 השנים האחרונות 59:64 והעפילה לגמר. מכבי הצליחו פעמיים לברוח ליתרון דו ספרתי, אבל הפועל הצליחה כל פעם לחזור וההגנה של שוב הראתה עליונות במאני טיים.


| safsal

 

אחרי 3 שנות העדרות, הפועל ת"א חוזרת לגמר הפלייאוף בגיל נערים א' עם 0-2 בסדרת חצי הגמר מול היריבה העירונית הלא היא מכבי ת"א שהחזיקה בתואר ב-3 השנים האחרונות. אחרי שהפתיעה בניצחון דרמטי בחוץ במפגש הראשון, אמש הפועל הצליחה לנצח גם בבית וזה אחרי שהתאוששה מפתיחת משחק פחות טובה ופיגור דו ספרתי גם ברבע השני. 

הפתיחה הייתה בשליטה של האורחים. מכבי זרקה הרבה מבחוץ והחטיאה אבל ידעה לקחת את הריבאונד בהתקפה ולהפוך אותו לנקודות, ועם סל פולו יפה של ניתאי דודו מאסיסט של ארבל לחמנוביץ עלתה ליתרון 9:2. דודו הוסיף גם שלשה בהמשך וסל במתפרצת של ליאם אלקובי הגדיל לדו ספרתי - 14:4. פסק זמן של הפועל עזר לה לאפס את היד וקיבלנו כמה דקות קצביות עם חילופי סלים בצבע, כבהמשך צמד שלשות של עילאי גבאי גם קבעו שוויון 18. כמה עצירות בהגנה של מכבי וסלים של לחמנוביץ בצד השני שוב פתחו יתרון קל - 24:18 אורח אחרי 10 דקות.

5 אישיות של כרים קב צמצמו את הפער בתחילת הרבע השני. מכבי בצד השני המשיכה לזרוק מחוץ לקשת ולמרות אחוזים לא גבוהים במיוחד, 2 כאלו של יפתח שלמון שכן נכנסו פתחו שוב יתרון דו ספרתי 33:23. גבאי שוב היה זה שצלף מבחוץ וגם מבפנים וקיזז, והרבע המשיך לא פרודקטיבי במיוחד אבל כן עם חילופי סלים וכשמכבי שומרת על יתרון קל. בסוף המחצית הראשונה 38:33 לאורחים. הפועל פתחו טוב את הרבע השלישי עם סגירה של הצבע ומיני ריצת 7-1 שהעלתה אותם ליתון ראשון במשחק. כאן גם מכבי העלתה הילוך בהגנה וראינו כמה דקות של בעיקר החטאות וקושי להגיע לטבעת משני הצדדים, כשהאורחים אומנם שולטים בריבאונד אבל גם את זה לא ממש מנצלים. קצת חילופי נקודות מהעונשין וסל באזר של גבאי סגרו 3/4 משחק ב-47:50 מקומי.

הרבע האחרון המשיך דומה עם קרב חפירות, כשבשני הצדדים סוגרים את הצבע (וראינו לא מעט חסימות יפות) וההתקפות עבדו קשה על כל סל. רן עבדי עם 2 כאלה הוביל את מכבי שוב ליתרון קל - 66:50 כ-6 דקות לסיום. מכבי שמרה על יתרון קל עוד כמה דקות, עד שגבאי הכניס אסיסט יפה לרועי בן שמחון, האחרון הוסיף גם סל ועבירה והפך את התוצאה ל-56:58 כשהקהל המקומי על הרגליים. בהתקפה הבאה קב חטף כדור וסיים אותו בדאנק, בהמשך הוסיף עוד גג מרשים וסל גדול של מיכאל אבוהב הגדיל ל-57:62 כ-40 שניות לסיום. לחמנוביץ עם נקודות מהקו צמצם, ולמכבי הייתה עוד הזדמנות אחרי החטאה של הפועל אבל זריקה לא טובה לא ייצרה נקודות והזמן של האורחים הלך ואזל. גבאי הוסיף 2/2 מהקו וסגר את הסיפור. 

קלעו להפועל: עילאי גבאי 18, ארי עמיאל 14, כרים קב 13, רועי בן שמחון 8, נמרוד פרוסט 6, יהונתן צעירי 3, מיכאל אבוהב 2. 

קלעו למכבי: ארבל לחמנוביץ 18, יפתח שלמון 11, ניתאי דודו 9, ליאם אלקובי 8, נעם אקשטיין 7, רן עבדי 4, הראל אוליאמפרל 2.