מכבי ת"א טדי - בני הרצליה 75:88

כמו הסדרה המקבילה, גם מכבי ת"א ובני הרצליה נפגשו אמש למשחק שלישי ומכריע. הרצליה הצליחה להתאושש מרבע ראשון חלש ופיגור של 20 הפרש וכבר עלתה ליתרון, אבל במחצית השניה ת"א שוב ברחה ליתרון דו ספרתי והצליחה לשמור עליו בדרך לניצחון.


| safsal

 

העונה המופלאה של בני הרצליה נעצרת בחצי הגמר. הרצליה כבר הצליחה להתאושש מההפסד הכואב במשחק הראשון של הסדרה, נראתה נהדר בבית ושלחה את הסדר כאמור למשחק שלישי ומכריע שגם בו הצליחה לתת פייט בעיקר במחצית הראשונה. אבל רבע שלישי טוב של מכבי ת"א הוביל אותם ליתרון דו ספרתי קל עליו עם הצליחו לשמור עד לסיום ולניצחון שמחזיר אותם לגמר שישי בעשור האחרון, שם הם ינסו לשמור על התואר.

 

סיקור המשחק:

המשחק החל בשליטה מקומית - ת"א צלפה מבחוץ והראתה יכולת טובה גם בצבע, ועם כמה עצירות בהגנה ברחה ליתרון דו ספרתי 6:17 אחרי 6 דקות (9 נקודות של אורן סהר). גם פסק זמן של הרצליה לא בדיוק עזר, המארחים המשיכו לחגוג בצבע ולייצר בקצב גבוה וכבר הגיעו ליתרון של 20 הפרש, ואחרי 10 דקות 11:28.

אם היה חשש שאנחנו בדרך למשחק חד צדדי כמו במפגש הראשון בסדרה הנ"ל, אז הוא התבדה די מהר. הרצליה עלתה חזק בהגנה וסגרה לצהובים את הצבע, ובמקביל איתי אקוניס ויואב שמרי קיזזו בעקביות את הפער. ת"א המשיכה להתקשות בהתקפה וגם החטיאה לא מעט מבחוץ, ואחרי עוד איבוד אקוניס גם השלים את המהפך (32:33). בדקות האחרונות של המחצית הראשונה ההתקפה המקומית התעוררה וקיבלנו קצת חילופי סלים כשהיתרון זז מצד לצד, ו-2/2 של עומר מאייר מהקו שלחו את הקבוצות להפסקה ב-41:42 ת"א.

הרבע השלישי התחיל קצבי עם אחוזים טובים משני הצדדים, כשבין לבין ת"א שקלעה מבחוץ הצליחה גם לפתוח יתרון קל 47:52. ההמשך כבר היה שוב בשליטה של המארחים - רכות הגנתית של הרצליה איפשרה לירון גולדמן ולסהר להמשיך ולהגיע בקלות לטבעת והיתרון שוב עלה לאזור הדו ספרתי, כשבצד השני קצת סלים של יונתן שנבל מצליחים לשמור את הרצליה בחיים. שלשות של בנימין זבינסקי ומאייר מצד אחד ואחת גם של שנבל בצד השני סגרו 3 רבעים ב-56:67 מקומי. 

הרבע האחרון גם כן היה קצבי עם יכולות טובות בצבע. שמרי המשיך להוביל את ההתקפה של הרצליה והחליף סלים עם גולדמן, סהר ותמיר גולד, והיתרון התנדנד סביב ה-9-12 הפרש לזכות מכבי ת"א (67:77 קצת פחות מ-5 דקות לסיום). מיני מומנטום נוסף של ת"א הגדיל לפלוס 15, ולמרות שהרצליה צמצמה עם עוד נקודות של שמרי, היא לא הצליחה באמת להתקרב ולאיים על הניצחון של ת"א. בסיום 75:88 למכבי ת"א שכאמור תהיה גם העונה בגמר הפלייאוף.

קלעו לת"א: ירון גולדמן 25 (8 אס'), אורן סהר 21 (7 רב', 7 אס'), עומר מאייר 11 (7 רב', 6 אס'), תמיר גולד 10, גבי ארטמנקו 8 (5 רב', 5 חט', 3 חס'), עומרי נחום 7, בני זבינסקי וזיו ברקו 3 כ"א.

קלעו להרצליה: יואב שמרי 29 (5 רב', 8/9 ל-2), איתי אקוניס 16 (5 רב', 5/6 ל-2), יונתן שנבל 12 (8 רב'), ירדן לזר 9 (5 אס') ניתאי שלם 5 (7 רב', 5 חס'), תבור עיני וריף פז 2 כ"א.