נערים א': ת"א לא עוצרת

הפועל ת"א קוץ פתחה גם את סדרת גמר הפלייאוף עם ניצחון חוץ - 80:72 בעין חרוד מול גלבוע מעיינות. המשחק עצמו היה קצבי, הפכפך ועם לא מעט שואו בדמות הטבעות והליאופ אחד, כשבסופו של דבר האורחים הצליחו לשמור על יתרון קל עד לניצחון. (צילום: ליאור בן שי)


| safsal

 

תחגוג ביום שני בבית? הפועל ת"א ניצחה אמש (חמישי) במשחק הראשון של סדרת גמר הפלייאוף את גלבוע מעיינות, ואם תנצח ביום שני תזכה באליפות ראשונה אי פעם בגיל הזה (הפסידו בעשור הקודם פעמיים בגמר). המשחק היה הפכפך מאוד עם חילופי מומנטומים כששתי הקבוצות כבר היו ביתרון סביב הדו ספרתי (9 של גלבוע, 12 של ת"א) שנמחק, אבל בסיום כאמור הייתה זאת האורחת שיצאה עם ידה על העליונה.

 

סיקור המשחק:

קצב גבוה מאוד קיבלנו בפתיחה. אמיתי עזריאל פתח נהדר עם סלים בצבע וגם חטיפה שהסתיימה בדאנק ויחד עם נקודות של שחר אילת סידרה לגלבוע יתרון 7:11, אבל כאן הקצב ירד משמעותית כשמשני הצדדים רשמו לא מעט החטאות. בין לבין ארי עמיאל וכרים קב שהובילו את ההתקפה האורחת החזירו את המשחק לשוויון, ובהמשך הוסיפו גם מהלך סל ועבירה כל אחד ששמו את ת"א ביתרון 17:15 אחרי 10 דקות.

סל מהיר של יהונתן צעירי העלה את האורחים ליתרון 4 בתחילת הרבע השני, אבל מכאן המומנטום היה של גלבוע. ת"א התקשתה למצוא את הסל ורשמה כמה איבודים, ובמקביל שלשות של עזריאל ואילת הפכו את התוצאה (20:23) ולאחר מכן גלבוע פשוט טיילה בחופשיות בצבע כל הדרך לטבעת ועם דאנק והליאופ מרשים של אורן טרושקין עלתה ליתרון 26:35. המומנטום של גלבוע נעצר עם כמה החטאות, ות"א עם שלשה של קב ועוד סלים בצבע של עמיאל קיזזה ל-35:37 בתום המחצית הראשונה.

הרבע השלישי שוב קיבלנו קצב גבוה משני הצדדים. אחרי חילופי סלים בצבע בתחילתו כמה מהלכי 3 נקודות של עמיאל הובילו את ת"א ליתרון 45:39 והרבע המשיך לו עם חילופי סלים כשהאורחים שומרים על יתרון סביב ה-6-8 הפרש. מיני מומנטום אורח גם הגדיל זמנית לפלוס 10 מנקודות של עמיאל וקב לפני ש-4 רצופות של עזריאל צמצו, 61:55 סוף שלישי.

שלשה של טרושקין וסל של צעירי הורידו ל-64:60 בתחילת הרבע האחרון, אבל זה הכי קרוב שגלבוע הצליחה להתקרב כשהיא משאירה לא מעט נקודות על הקו. ת"א גם לא הבריקה בהתקפה ברבע הזה אבל כן חזרה לדו ספרתי עם שלשה של עילאי גבאי. גלבוע במאמץ אחרון שכלל שלשה של אגמי, דאנק נוסף של עזריאל ועוד סל שלו הורידה ל-76:69 כ-3 דקות לסוף, אבל לאחר מכן הלכה על זריקות מבחוץ שלא נכנסו. אחרי עוד סל של קב בסיום 80:72 לת"א.

קלעו לגלבוע מעיינות: אמיתי עזריאל 33, אורן טרושקין 13, שחר אילת 10, איליי אגמי 5, זיו רינסקי ועילאי בן שמחון 4 כ"א, עומר רב טל 2, אמיר כרמי 1. 

קלעו לת"א: ארי עמיאל 34, יהונתן צעירי 19, כרים קב 17, עילאי גבאי 7, דניאל לבקוביץ 2, נמרוד פרוסט 1.