נערים א': גלבוע מעיינות אלופה

בפעם השניה בגיל נערים א' - הצלחת של הפועל גלבוע מעיינות. הצפונים בערב מצויין מחוץ לקשת והגנה טובה ניצחו בבית 77:105 את הפועל ת"א, השלימו 2-1 בסדרה וחגגו מול הקהל הביתי. טרושקין הצטיין עם 24 נקודות, 21 לשחר אילת שצלף 7 שלשות.


| safsal

 

גלבוע מעיינות היא אלופת המדינה לנערים א'. הצפונים הציגו משחק פשוט מצויין משני צידי המגרש, הגיעו לסקור גבוה במיוחד של 105 נקודות והובילו לאורך רוב המשחק ביתרון דו ספרתי גבוה. ת"א נלחמה והצליחה מידי פעם לעשות קולות של חזרה לעניינים, אבל בשום שלב לא באמת הצליחה להתקרב. 

 

סיקור המשחק:

ת"א עלתה ראשונה על הלוח, אבל בהמשך הרבע יותר התקשתה בהתקפה מול הלחץ ההגנתי המקומי. גלבוע אחרי שפתחה את המשחק עם מטווח שלשות של שחר אילת הוסיפה גם כמה חטיפות וחסימות וניצלה אותם כדי לרוץ לסלים קלים בצד השני של אמיתי עזריאל, אורן טרושקין ואיליי אגמי. האחרון הוסיף גם דאנק שהקפיץ את כל היציע, ומפה לשם, 8:19 לגלבוע אחרי כ-6 דקות. ת"א הזעיקה פסק זמן אבל גם לאחריו לא ייצרה יותר מידי, וגלבוע עם חלוקת אסיסטים יפה ברחה ל-13:27. לקראת סוף הרבע ת"א רשמה כמה סלים יפים בצבע של נמרוד פרוסט, ואחרי 10 דקות 17:31 מקומי.

גלבוע המשיכה לעשות עבודה הגנתית טובה ברבע השני עם עוד כמה חסימות וחטיפות, אבל הפעם לא ניצלה זאת לנקודות ובעצמה רשמה כמה איבודים. בצד השני ארי עמיאל פתח את הרבע השני עם כמה סלים בצבע, ויונתן צעירי הוסיפה מהלך סל ועבירה שצמצם למינוס 10 (24:34). עילאי בן שמחון קטע את הבצורת המקומית והחזיר את המומנטום לגלבוע, שהמשיכה לסגור חזק מאוד את הצבע שלה בהנגה. דאנק נוסף של אגמי ועוד מהלך סל ועבירה של טרושקין והיתקון המקומי קפץ חזרה ל-26:45. קצת חילופי סלים בין הצדדים ויורדים להפסקה ב-36:52 לגלבוע. 

ת"א פתחה את המחצית השניה עם לחץ אגרסיבי מאוד בהגנה שתורגם לחטיפות ועצירות, ועם כמה סלים יפים בצד השני קיזזה ל-45:57. צמד שלשות של אילת הגדיל חזרה, ולמרות שת"א המשיכה עם הלחץ ההגנתי גלבוע המשיכה לצלוף מבחוץ (כולל אחת משוגעת ל-4 של אגמי) ושמרה על היתרון הגבוה. הדקות האחרונות של הרבע השלישי היו קצביות במיוחד כשראינו לא מעט סלים יפים בצבע בשני הצדדים, והוא הסתיים בעוד מיני מומנטום של גלבוע עם נקודות מהקו בדרך ל-57:80 אחרי 3 רבעים.

ת"א המשיכה להילחם גם ברבע האחרון, אבל נראה היה שזה לא הולך לכיוון שלה כשגם זריקות ממצבים קורצים הוחמצו. בנתיים שחר אילת תפר את השלשה השביעית (!) שלו במשחק וטרושקין עשה עבודה טובה בצבע, וכ-5 דקות לסיום הפער כבר עמד על 65:91. בזמן שנותר הקבוצות נתנו דקות גם לשחקני הספסל שהחליפו גם הם קצת סלים בזמן שגלבוע כבר התחילה בחגיגות על הספסל. בתום 40 דקות 77:105 לגלבוע מעיינות. 

קלעו לגלבוע מעיינות: אורן טרושקין 24, שחר אילת 21 (7 שלשות), אמיתי עזריאל 17, עילאי בן שמחון 14, איליי אגמי 10, אליה אברהם 6, זיו רינסקי 5, עומר רב טל 4, מאיר גויטע ואלעד סרויה 2 כ"א.

קלעו לת"א: ארי עמיאל 42, יהונתן צעירי 14, נמרוד פרוסט 7, אלכסנדר אבלוס ומיכאל אבוהב 4 כ"א, עילאי גבאי וכרים קב 3 כ"א.