נוער: מכבי ת"א אלופה

בק-טוק-בק - שנה שניה ברציפות שמכבי טדי ת"א היא אלופת המדינה לנוער, אחרי ששוב ניצחה בגמר הפלייאוף את הפועל עמק חפר. ת"א שוב הציגה יכולת התקפית גבוה והייתה ביתרון כמעט לכל אורך המשחק כשרוב המחצית השניה הוא גם היה דו ספרתי. (צילום: איגוד הכדורסל)


| safsal

 

בפעם השני ברציפות וה-6 בעשור האחרון, מכבי טדי ת"א זוכה באליפות המדינה לנוער והערב עשתה זאת בצורה משכנעת מאוד. אחרי שהפסידה במשחק הראשון בסדרה, ת"א ניצחה במשחק השני אצלה בבית והיום במשחק הקובע הייתה עדיפה לאורך מרבית המשחק בדרך אל הניצחון. ת"א הציגה רמה התקפית גבוה מאוד עם הנעת כדור וחלוקת אסיסטים מרשימה, וגם כשעמק חפר לחצה חזק בהגנה, ת"א ידעה למצוא את הדרך אל הסל או קלעה מבחוץ (10 שלשות במשחק). עמק חפר שחסרה במשחק את אריאל סלע לא הצליחה לעמוד בקצב, וסיימה רק עם המחמאות על העונה האחרונה.

 

סיקור המשחק:

המשחק החל שקול וקצבי. עומרי נחום ואיטם כהן החליפו סלים וחילקו גם אסיסטים, ליבי לביא הוסיף שלשה ואחרי 4 דקות יתקון 10:12 מקומי. המשך הרבע היה באותו הקצב עם חילופי הסלים כשעומר מאייר מחלק כמה אסיסטים עבור ת"א, ובהמשך גם צלף מבחוץ והעלה את האורחים ל-24:21. קצת החטאות מצד האורחים ואסיסט על כל המגרש של שגיא גודס לגבריאל ארטמנקו הביאו את ת"א גם ליתרון 7, בדרך ל-28:23 אחרי 10 דקות ראשונות.

הרבע השני נפתח עם מומנטום מקומי כשאורי יאיר ויונתן קלר צלפו מבחוץ והחזירו את היתרון לעמק חפר - 30:31. אחרי כמה דקות של חילופי סלים שוב הייתה זאת האורחת שפיתחה מומנטום והציגה חלוקת אסיסטים מרשימה (כולל אחד מאחורי הגב של מאייר) כשעמק חפר בנתיים רושמת אחוזים נמוכים בצבע. סלים של גולדמן ומאייר סגרו את המחצית ביתרון 45:38 לת"א.

עמק חפר עשתה עבודה טובה בהגנה בתחילת הרבע השלישי, ובצד השני בלגה עם אסיסט ומהלך סל ועבירה צמצמם קלות. גם ת"א עשתה עבודה לא רעה בהגנה בדקות האלו ועם שלשה ל-4 של נחום שהוסיף גם נקודת בונוס מהקו הגדילה חזרה (54:45). בהמשך סל בצבע של ירון גולדמן הגדילה ליתרון של 12, ושלח את עמק חפר לפסק זמן. חפר חזרה משם עם 2 סלים מהירים של רועי שרון, אבל בהמשך חזרה להחטיא ות"א שגם הייתה מדוייקת מהקו וגם הציגה משחק קבוצתי יפה חזרה לברוח ועלתה לרבע האחרון ביתרון מבטיח 71:55.

חפר ניסתה ללחוץ בהגנה ברבע האחרון, אבל היכולת ההתקפית של ת"א הייתה גבוה ועם שלשה של מאייר הפער כבר חצה את ה-20 הפרש. מכאן כבר נראה היה שחפר איבדה את האנרגיות להמשיך ולהילחם, וראינו בעיקר את ת"א ראשונה לריבאונד וממשיכה להגדיל את ההפרש שבשיא גם התקרב ל-30. קצת סלים וקצת דקות לשחקני הספסל, ובסיום 98:69 למכבי ת"א, אלופת המדינה לשנת 23/24. 

קלעו לעמק חפר: רני בלגה (6 רב', 4 אס') ויונתן קלר 18 כ"א, רועי שרון ואיתם כהן 8 (5 רב') כ"א, אורי יאיר 6, ליבי לביא 5, עידו ברנשטיין 4, אופק עמר 2. 

קלעו לת"א: תמיר גולד (7/9 ל-2, 6 רב'), אורן סהר ועומר מאייר (13 רב', 8 אס') 19 כ"א, עומרי נחום (4/6 ל-2) וירון גולדמן (5 רב', 5 אס', 3 חט') 12 כ"א, שגיא גודס 8, גבריאל ארטמנקו 5 (6 רב'), אביאל מאמו ובנימין זבינסקי 2 כ"א.