נערים ב': חפר ורמה"ש בחצי הגמר

השרונים ניצחו בתום משחק הפכפך את מכבי ת"א, וימשיכו במסע להגנה על התואר, רמה"ש עם רבע שלישי טוב ברחה ליתרון דו ספרתי וניצחה את גליל עליון. ישלימו את תמונת חצי הגמר (בראשון הקרוב) אמנון ירושלים שניצחה את נס ציונה וגלבוע מעיינות שהביסה את ראשל"צ. (צילום: שחר ברגר)


| safsal

חצאי הגמר (23/6):

 הפועל עמק חפר - הפועל אמנון ירושלים
הפועל גלבוע מעיינות - א.ס. רמה"ש אריק

 

הפועל עמק חפר - מכבי ת"א 82:88

אחרי שנפגשו אשתקד בחצי הגמר, העונה עמק חפר ומכבי ת"א נפגשו שלב אחד קודם כשגם הפעם כידוע חפר יצאה עם ידה על העליונה. השתיים סיפקו את המשחק הכי שקול והפכפך של רבע הגמר, שהוכרע ממש לקראת הסיום כשהשרונים הצליחו להחזיק ביתרון קל מאוד לאורך המאני טיים.

הפתיחה לא הייתה התקפית במיוחד כששתי הקבוצות הירבו להחטיא ולאבד. המארחת הייתה הראשונה לאפס את היד עם כמה שלשות ויכולות אישית טובה בצבע של איליי קליימן ועלתה ליתרון 6:12. ת"א נכנסה גם לעניינים עם נקודות בצבע ואחרי קצת חילופי סלים האורחת עם כמה חטיפות ונקודות של אורי ערד גם הצליחה להפוך את התוצאה (19:18). שלשה של רואי מאירוביץ וסל נוסף של ערד גם העלו את האורחת ליתרון 4, ובסיום הרבע 26:22 לת"א.

ת"א רשמה בעיקר החטאות בתחילת הרבע השני, וחפר ניצלה זאת היטב כשסלים של יואב פז ואיתי הרוש הובילו ריצת 2-10 בדרך ליתרון 28:32. שלשה של עידן כוחונובסקי החזירה את המשחק לשוויון, אבל חפר שוב הצליחה לברוח ליתרון קל עם שלשות משלה (35:42). הנדנדה נמשכה כש-שלשה של עידו זיו החזירה את המשחק לשוויון, סל ועבירה בצד השני של עומרי אורלנד הובילה את המארחת ליתרון קל והמחצית הסתיימה ב-44:45 מקומי.

הרבע השלישי המשיך שקול כשהקבוצות מחליפות סלים וחפר שומרת על יתרון קל לרוב. קליימן ופז החליפו קצת סלים עם יופה, שתי הקבוצות השאירו קצת נקודות על הקו, ואת הרבע סגר זיו עם שלשה ששוב העבירה את היתרון צד - 62:60 תל אביבי אחרי 3/4 משחק. חפר רשמה כמה דקות טובות בהגנה בתחילת הרבע הרביעי ועלתה שוב ליתרון קל (67:72), אבל ת"א התעוררה בזמן ועם שלשה של יואב ברק הפכה ל-74:72. אורי רז הגיב בשלשה משלו, ועם סלים לפה ולשם בכניסה לדקה האחרונה 80:82 מקומי. אורלנד העלה לפלוס 4 כחצי דקה לסיום, ת"א שראתה שהזמן שלה הולך ואוזל הלכה על זריקות מבחוץ שלא צלחו וחפר עם נקודות מהקו הבטיחה לעצמה את הניצחון.

קלעו לעמק חפר: עומרי אורלנד 24, איליי קליימן 19, יואב פז 18, איתי הרוש 14, אורי רז 5, אדם זפיר ורביד אליהו 4 כ"א. 

קלעו לת"א: רום סטולר 18, עידו זיו 15 (5 שלשות), נועם יופה 14, רואי מאירוביץ 10, דן עידה 8, אורי ערד ועידן כוחונובסקי 7 כ"א, יואב ברק 3.

 

א.ס. רמה"ש אריק - הפועל גליל עליון 63:76

רמה"ש מנצחת בבית את גליל עליון בעיקר הודות לרבע שלישי חזק בו הצליחה לפתוח פער דו ספרתי עליו שמרה עד לסיום. קודם לכן קיבלנו מחצית ראשונה די שקולה שכמעט כולה ביתרון קל של 3-6 הפרש לטובת המארחים. הרבע הראשון הסתיים ביתרון 17:21 לזכות המארחת, ואחרי רבע שני שכלל לא מעט שלשות משני הצדדים רמה"ש הגדילה קלות ל-34:39 בהפסקה.

ברבע השלישי כאמור רמה"ש הצליחה לפתח מומנטום ועם יכולת התקפית טובה בהובלת נועם סרוסי ואדם גנור הצליחה לעלות ליתרון דו ספרתי כש-שלשת כמעט באזר של סרוסי קבעה 47:62 בכניסה לרבע המכריע. המארחת המשיכה במומנטום גם ברבע האחרון ועם שלשה של ארז יזהר התקרב ל-20 הפרש. נקודות של אורי צפריר ונועם דהן הצליחה לקזז את הפער, אבל לא מספיק כדי לאיים על הניצחון של רמה"ש.

קלעו לרמה"ש: נועם סרוסי 24 (5 שלשות), עומר כהנא 14, עידן שפר 9, אדם גנור 7, ארז יזהר ואיתי כהן 5 כ"א, דניאל מדלי וגיא דותן 4 כ"א, עומרי דורון ועומר המבורגר 2 כ"א.

קלעו לגליל עליון: מאור גוהר 14, אורי צפריר 11, רומי קרול 9, עידו בן עזר ונועם דהן 7 כ"א, פז תם 6, אביב פלנגסרי 4, יהב למדן 4, ירין לנצינגר 2.

 

הפועל גלבוע מעיינות - מכבי ראשל"צ שקד 84:103

גלבוע שהודחה אשתקד ברבע הגמר חוזרת העונה לחצי הגמר אחרי ניצחון ביתי על ראשל"צ. הפתיחה דווקא הייתה של האורחת שבהובלת איתי לב ברחה ליתרון דו ספרתי והמשיכה להוביל לאורך רוב הרבע הראשון. גלבוע אט אט נכנסה לעניינים ועם נקודות של כרמי חלמיש ועמית ג'רבי קיזזה את הפער ל-26:25 בלבד אחרי 10 דקות. גלבוע המשיכה במומנטום ונטלה את ההובלה בתחילת הרבע השני. אחרי כמה דקות של חילופי סלים ויתרון מקומי קל, הדקות האחרונות של הרבע שוב היו בשליטה מקומית. שלשה של עומר מירן השלימה ריצת 2-12 ששלחה את הקבוצות להפסקה ב-44:55 לגלבוע.

ראשל"צ פתחה טוב את הרבע השלישי והצליחה עם צמד שלשות להוריד את הפער, אבל גלבוע חזרה מהר לעניינים כשאשל לוינטל ויונתן רודמן מקפיצים את הפער לאזור ה-20 הפרש. קצת חילופי סלים השאירו את הפער בעינו, והרבע הסתיים ב-64:85. הרבע האחרון לא שינה יותר מידי, הקבוצות המשיכו להחליף סלים כשהיתרון מתנדנד לו סביב ה-20 ונשמר עד לסיום. 

קלעו לגלבוע מעיינות: אשל לוינטל 37, יונתן רודמן 26, כרמי חלמיש 20, אורי רצאבי 6, זיו לב 5, איתמר סתיו 4, עומר מירן 3, יובל גל 2.

קלעו לראשל"צ: איתי לב 18, עמית ג'רבי 16, עילאי מזרחי 11, יהלי רחמיל ומתן סלע 10 כ"א, דניאל אונצ'ה 7, גיא קוטנר 6, יאיר רחמים 5, עומר דקיה 1.

 

הפועל אמנון ירושלים - עירוני נס ציונה חרוב 59:72

העפלה שלישית ברציפות של ירושלים למעמד חצי הגמר, כשגם היא ביצעה את הבריחה הגדולה ברבע השלישי. המשחק התחיל עם רבע ראשון הפכפך - המארחת הוביל ביתרון קל לאורך רוב הרבע, אך נתקעה בהתקפה בדקות הסיום שלו. בנתיים נס ציונה קלעה מחוץ לקשת והשלימה ריצת 23-2 שהובילה אותה ליתרון 24:19 אחרי 10 דקות. ברבע השני התהפכו היוצרות כשנס ציונה נתקעה בהתקפה וירושלים קלעה מבחוץ, ודי מהר נטלה את ההובלה. ירושלים שמרה על יתרון קל משלה וסיימה את המחצית הראשונה ביתרון 31:34.

הרבע השלישי כבר היה ברובו בשליטה של המארחים שדי מהר עלו ליתרון דו ספרתי והמשיכו להגדיל את היתרון שלהם, בדרך ל-41:58. בתחילת הרבע האחרון הפער גם הגיע למעל 20 הפרש. נס ציונה הצליחה לפתח קצת מומנטום ולצמצם לאזור ה-13-15, אבל זה הכי קרוב שהיא הגיעה. ירושלים הצליחה לשמור על היתרון שלה וסיימה כאמור עם הניצחון והמקום בחצי הגמר. 

קלעו לירושלים: אלעד אלפסי 25, אריאל אבולוף 20, נועם כיטכס 13, אלעד מנסורי 5, נועם מזרחי 4, עדן מרכוס ועמית סלמה 2 כ"א, אורי קופפר 1.

קלעו לנס ציונה: גל רחמים 16, אורי קמחג'י ועומרי ששון 9 כ"א, נועם אביוב 7, ניסן קוזיאל ואיתי נציה 5 כ"א, יהונתן ליפקין ואביעד סוטו 3 כ"א, עילאי קלימאן 2.