רמה"ש אלופת נערים ב'!

מחלקת הנוער של רמה"ש רושמת היסטוריה קטנה עם זכיה ראשונה בתואר בגיל הנערים ב', אחרי ניצחון סופר דרמטי 74:72 על הפועל עמק חפר. המשחק היה הפכפך מאוד ואחרי שהשרונים חזרו מפיגור דו ספרתי קיבלנו סיום מותח במיוחד והמשחק הוכרע בסל ניצחון של אדם גנור. (צילום: איגוד הכדורסל)


| safsal

 

א.ס. רמה"ש אריק היא אלופת המדינה לנערים ב', לראשונה בהיסטוריה של המועדון. אחרי שהדהימו בחצי הגמר בחוץ את גלבוע מעיינות וחזרו מפיגור דו ספרתי ברבע האחרון, הערב (רביעי) הם הצליחו לנצח בחוץ גם את האלופה היוצאת הפועל עמק חפר. ואיזה משחק הפכפך קיבלנו, עם לא פחות מ-16 חילופי הובלה ודקות אחרונות בהן הקבוצות הלכו ראש בראש עד שהגיע סל הניצחון של אדם גנור כ-7 שניות לסיום. חפר כבר הצליחה לחזור מפיגור 13 במהלך המשחק, אבל כידוע סיימה "רק" עם המקום השני.

 

סיקור המשחק:

המשחק החל עם חילופי סלים בין הצדדים, כשגם היתרון מחליף לו ידיים. עידן שפר את ההתקפה האורחת, עומרי אורלנד הוביל את ההתקפה המקומית ושלשה שלו העלתה את עמק חפר ליתרון ל-10:11. מיני מומנטום של רמה"ש הפך שוב, סל לפה וסל לשם ואחרי 10 דקות 18:15 לאורחים.

רמה"ש פחות מצאה את הסל רבע השני וייצרה נקודות בעיקר מהקו, אבל הצליחה לשמור על ההובלה שלה לרוב. 5 רצופות של יואב פז החזירו את המשחק לשוויון 26, אבל אז ראינו את רמה"ש חוזרת חזק לעניינים. האורחים חטפו כדורים והענישו עליהם בצד השני, ובהובלת עומר כהנא ואדם גנור ברחו כל הדרך ליתרון דו ספרתי כשבהפסקה 43:33.

הרבע השלישי נפתח בקצב טוב עם חילופי סלים שהשאירו את רמה"ש ביתרון דו ספרתי. לקראת אמצע הרבע האורחת רשמה כמה החטאות וכמה איבודים, וחפר אט אט החלה להוריד את ההפרש עם נקודות של אורלנד ואיליי קליימן. האחרון עם חדירה יפה בצבע גם הופך ל-52:53, לפני ש-שלשה של נועם סרוסי קבעה את תוצאת הרבע על 55:52 אורח.

חפר פתחה מצויין את הרבע האחרון עם עצירות בהגנה ו-5 נוספות של קליימן שהעלה את קבוצתו ליתרון 55:60. אחרי עוד כמה דקות של חילופי סלים ויתרון מקומי קל שוב היה זה סרוסי שבשלשה החזיר את היתרון לרמה"ש, ולאחר מכן עוד כמה דקות בהן היתרון זז מצד לצד כשאף קבוצה לא מצליחה לפתוח פער משמעותי כלשהו. בין לבין שני הצדדים השאירו לא מעט נקודות על הקו, וכדקה לסיום גנור בצבע קבע שוויון 72. בהתקפות הבאות שתי הקבוצות לא קלעו, ורק כ-7 שניות לסיום הגיע סל נוסף של גנור שהעלה את האורחת לפלוס 2. חפר הלכה בהתקפה האחרונה על זריקה מבחוץ שלא נכנסה, והזמן שלה נגמר. בסיום 74:72 לרמה"ש.

קלעו לעמק חפר: עומרי אורלנד 16, איליי קליימן 14, יואב פז ורביד אליהו 13 כ"א, אורי רז ואיתי הרוש 6 כ"א, רוי פלד 4.

קלעו לרמה"ש: עידן שפר 18, עומר כהנא 16, אדם גנור 14, נועם סרוסי 13, עומר המבורגר 6, אלון בן סימון 4, גיא דותן 2, איתי כהן 1.