תודה ל.כ.ן

כך אמרו ביום שישי בצהריים מאות אוהדים ואנשי כדורסל שהגיעו לאולם "אורנים" להוקיר, להכיר תודה ולהראות הערכה ואהבה לאורנה אוסטפלד ורחל אוסטרוביץ על 34 שנות פעילות למען כדורסל הנשים. בארוע מכובד מאוד שאורגן על ידי מי שהחליף אותן בניהול הקבוצה, אלי רבי, התקיים טקס מרגש בו הוצג גם סרטון על פעילות השתיים, שחקניות עבר בירכו ונערך גם משחק ראווה.


| שי ברק

 

עשרות שחקניות ואנשי מקצוע התקבצו בצהרי יום שישי האחרון ברמת השרון. ממילה ניקוליץ, טלי נוי ואורלי קסטן, דרך לימור מזרחי, לירון כהן וליעד סואץ קרני ועד שמרית גיגי, מירב דורי ויעל אהרונוב ועד שחקניות ליגה ונבחרת צעירות. מאמנים, פעילים ואוהדים אחרים, כולם הגיעו לקחת חלק או לפחות להיות נוכחים באירוע החד פעמי הזה. בארוע בו אומרים תודה גדול לצד שהשפיע רבות כל כך על כדורסל הנשים בארץ - אורנה אוסטפלד ורחל אוסטרוביץ.

השתיים הקימו את קבוצת ל.כ.ן רמת השרון ב-1987 והפכו אותה למעצמה בסוף שנות ה-90' ובעשור הראשון של שנות ה-2000, עם 6 אליפויות 6 גביעים, הופעה בגמר גביע רונקטי והופעות בפיינל פור ביורוקאפ. בנוסף השתיים פעלו רבות על הפרקט ומחוצה לו לקידום כדורסל הנשים בארץ בכל האפקטים. ועל כך המועדון שעזבו לפני שנה וחצי וענף שלם חייב להן רבות. ולכן, כולם הגיעו לומר להן את זה.

 

 

 

כבר בשלב קבלת הפנים נרשמה התרגשו רבה בקרב הנוכחים, ובעיקר בקרב אורנה ורחל. חיבוקים רבים בין האורחים שבאו לכבד לבין השתיים, וגם חיבוקים בין שחקניות ואנשי צוות להם היה זה סוג של מפגש מחזור מהעבר בקבוצה. הכניסה לאולם המיתולגי, שהיה הבית של השתיים, קושטה בבלונים והועמד קיר צילום בו כל מי שרצה יכול היה לקבל תמונה למזכרת. בצד השני הוצבו אלבומי תמונות מרגשים שבהם תיעוד רב שנים על הפעילות של השתיים, לצד גביע אחד מבין התארים שאספו עם רמה"ש. 

לאחר שהנוכחים התיישבו ביציע, הטקס נפתח עם סרטון מרגש בו הוצגו קטעי ארכיון של אורנה ורחל, לצד קטעים היסטוריים מרגשים של הקבוצה, של שחקניות עבר לצד קריצה אל ההווה למה אותן שחקניות עושות היום. זרות עבר ששיחקו ברמה"ש שלחו את ברכותיהן דרך סרטוני וידאו. לאחר מכן הגיע שלב הנאומים. אלי רבי, מנהלה הנוכחי של המועדון, מי שהחליף את אורנה ורחל ויזם את האירוע המרגש עד דמעות, פתח את הטקס עם מילות תודה למי שהיו במועדון לפניו והפכו אותו למה שהוא כיום בספורט הישראלי, והעניק לאורנה ורחל תשורת המועדון. אחריו עלו לברך אנשי העירייה, מנהלת ליגת העל וגם סמיח כיוף מנהל מועדון הכדורסל בעוספיא שהודה על שיתוף הפעולה הפורה. אורנה ורחל היו נרגשות לכל אורכו של האירוע, הצטלמו עם האנשים הרבים שהראו להן אהבה בלי סוף, ובסיום כשהן נרגשות, עלו להודות לכולן ולכולם. 

לאחר הטקס יצא לדרך משחק הליגה בין א.ס. רמה"ש לבין מכבי עירוני ר"ג, משחק שאגב הסתיים בניצחון דרמטי של המארחת כיאה למעמד. בהפסקת המשחק עלו לפרקט למשחק ראווה שחקניות העבר מילה ניקוליץ, ליעד סואץ קרני, אורנית שוורץ, טלי נוי, לימור מזרחי, אורלי קסטן, רונית שרף, אירה חשיבון, ויקה רודובסקי, שמרית גיגי ולירון כהן.

אירוע ההוקרה הזה היה מהאירועים הגדולים ומההפקות המרשימות שראה כדורסל הנשים בעשור האחרון. "כל כך הרבה אוהדי כדורסל יכולות להביא רק אורנה ורחל" היתה מי שאמרה. זה היה אירוע בסטנדרטים של פעם, של מי שהמציאו את "המשחק הורוד", את שיתופי הפעולה עם מועדונים בכל רחבי הארץ, ועוד הרבה פרויקטים ראשוניים שהפכו למסורת. אלי רבי, סתיו רבי, גל צברי וכל מי שנמנה עם צוות המועדון בשנתיים האחרונות, הוכיחו שיש פה דור שימשיך את העשייה של השתיים, האירוע המרגש הזה היתה עוד אבן דרך מפוארת, של המועדון שהוא יותר, הרבה יותר, מקבוצת כדורסל.