דניאל קארש עוברת לאשדוד

על נשים: שחקנית נבחרת הנשים נפרדת מרמה"ש אחרי 3 עונות, ויורדת דרומה למכבי אשדוד. עוד ברחבי הליגה: מדיסון שיי ועופר כספי מצטרפות להפועל פ"ת, אליס חתוקאי ממשיכה ברמת גן ותמר בר גל באס"א ירושלים.


| safsal

 

סגנית האלופה מכבי אשדוד רשמה השבוע חיזוק מעניין כצירפה אליה את שחקנית נבחרת הנשים ביורובאסקט האחרון דניאל קארש (22, 1.76). הרכזת הצעירה הייתה חלק משנתון הנערות החזק שגדל בראשל"צ וזכה באליפות הליגה הלאומית לנשים ובגביע האיגוד ב-17/18, והמשיכה עם ראשל"צ לעוד שנתיים בליגת העל. ב-3 השנים האחרונות שיחקה בא.ס. רמה"ש, כשבכל עונה שמרה על ממוצעים של 7-9 נקודות למשחק ו-3-5 אסיסטים. בעונה החולפת סבלה מפציעה שהשביתה אותה למרבית העונה, אבל התאוששה בזמן כדי לשחק ביורובאסקט עם נבחרת הנשים.

עוד קצת החתמות מרחבי הליגה: הפועל פ"ת בני צירפה 2 ישראליות - הפורוורדית עופר כספי (19, 1.73) ששיחקה בעונה האחרונה באליצור חולון, והגארדית המתאזרחת מדיסון שיי (27, 1.70) שמגיעה מבנות הרצליה. כספי בוגרת האקדמיה בוינגייט הייתה חלק מהסגל הרחב של נבחרת העתודה הקיץ, ובמקביל לחולון שיחקה בכרטיס כפול גם באליצור ת"א בליגה הלאומית שם העמידה ממוצעים יפים של 11.6 נק' ו-6.6 רב'. עבור שיי זאת תהיה עונה עונה חמישית ותחנה רביעית בארץ, אחרי ששיחקה גם במכבי ר"ג (איתה זכתה באיפות) ובמכבי אשדוד.

במכבי ר"ג הגארדית אליס חתוקאי (20, 1.64) שחקנית נבחרת העתודה ממשיכה לעונה נוספת. חתוקאי שיחקה העונה בכרטיס כפול בשילוב עם גלבוע מעיינות, והציגה יכולה טובה בשתי הליגות. את עונת הבכורה שלה בליגת העל היא סיימה עם 4.4 נק' למשחק כולל מספר משחקים בהם קלעה בדו ספרתי, כשבלאומית היא קלעה קרוב ל-12 נק' והוסיפה גם 6 רב', 3.3 אס' ו-2.1 חט' למשחק. אס"א ירושלים החתימה לעונה נוספת את הפורוורדית תמר בר גל (21, 1.80) שגם היא הציגה עונה מוצלחת מאוד בליגת העל. בר גל תרמה העונה 6.3 נק', 4.9 רב' ו-1.5 אס' למשחק. לפני ירושלים שיחקה גם שנתיים במכבי עירוני ר"ג במדיה זכתה בדאבל ובמקביל גם בבני יהודה בלאומית נשים.