עמיר עוזי יאמן את חולון

על נשים: החלטה מעניין מצד אליצור חולון שהחתימה על הקווים את עמיר עוזי שיאמן לראשונה קבוצת נשים. בנוסף חזרה לקדנציה נוספת בקבוצה הפורוורד נועה זליבנסקי. עוד מרחבי הליגה - אלכס כהן בירושלים, טל לב עוברת מחיפה למכבי אשדוד, ג'וי אוסוגווי ממשיכה.


| safsal

 

אליצור חולון נפרדה ממאמנה בעונה החולפת עדן ענבר, והביאה במקומו שם חדש לכדורסל הנשים - עמיר עוזי (50). עוזי אימן עד היום בעיקר באגף הגברים והעביר כמה עונות גם בליגת העל ובליגה הלאומית, וחולון תהיה התחנה הראשונה שלו באימון כדורסל נשים. במקביל הקבוצה החזירה לעונה נוספת את הרכזת נועה זליבנסקי (27, 1.71)  ששיחקה אצלה שנתיים בעונות 16/17 ו-17/18. זליבנסקי הגיעה פעמיים עם חולון לגמר גביע המדינה, כשבפעם הראשונה היא הפציצה 25 במשחק חצי הגמר שהוביל את חולון לגמר עצמו. זליבנסקי שיחקה בליגת העל בא.ס. רמה"ש, בני יהודה, אליצור ת"א ומכבי אשדוד איתה זכתה באליפות ב-14/15, כשאת העונה האחרונה חילקה בין הליגה היוונית לבנות הרצליה.

מכבי אשדוד התחזקה בעוד ישראל כשהחתימה את הפורוורדית טל לב (26, 1.91) ששיחקה בעונה החולפת במכבי חיפה וקלעה מעל 10 נקודות. לב הייתה לאורך השנים חלק מהסגל של נבחרת הנשים (וקלעה שלשת ניצחון על פורטוגול במשחק מוקדמות ב-2019), אך לא השתתפה ביורובאסקט האחרון. לפני חיפה לב שיחקה 4 עונות במכבי ר"ג וגם שם שמרה על ממוצע 9-11 נקודות למשחק, וכקפטנית הקבוצה גם זכתה להניף גביע וצלחת בעונת 20/21 כשהיא קולעת קרוב ל-13 נק' למשחק בסדרת הגמר מול מי שתהיה קבוצתה בעונה הקרוב. אשדוד גם השאירה לעונה נוספת את הגארדית ג'וי אוסיגוואי (20, 1.70) לה זאת תהיה עונה שלישית בדרום. אוסיגוואי לא קיבלה יותר מדי דקות בעונה האחרונה, אבל שיחקה במקביל באליצור יבנה בליגה הלאומית שם קיבלה יותר זמן פרקט.

הפועל לב ירושלים ביצע עוד החתמה מרשימה כשצירפה את שחקנית נבחרת הנשים אלכס כהן (30, 1.95), שקלעה 9 נק' בממוצע למשחק ביורובאסקט. כהן שיחקה בשנתיים האחרונות במכבי אשדוד, הגיעה פעמיים לגמר הפלייאוף וזכתה העונה בגביע המדינה והייתה לאחת הישראליות המבוקשות הקיץ ברחבי הליגה. בנוסף שיחקה בארץ גם באליצור רמלה (איתה זכתה בדאבל), במכבי ר"ג ובא.ס. רמה"ש.