ראשוני: מתווה ליגת העל לנשים

בפגישת מנהלת הליגה שנערך אתמול (שלישי) הגיעו להסכמות על איך תראה הליגה בעונה הקרובה. לוח המשחקים המקורי לשני הסיבובים הראשונים יישמר כפי שהיה והוא יחל ב-20/11, הסיבוב השלישי בחלוקה לבית עליון ותחתון בוטל. בינואר בתום הסיבוב הראשון יתקבלו החלטות נוספות בנוגע להמשך הליגה. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| safsal

 

ליגת העל לנשים בדרך להיות הליגה הראשונה שתחזור אלינו ותפתח לנו באיחור קל את עונת 23/24. פרסום רשמי מטעם הליגה עוד אין, אבל לוח המשחקים החדש כבר מופיע באתר האיגוד וזה המתווה המסתמן. המחזור הראשון של הליגה צפוי להיערך ב-20/11 כשהקבוצות אמורות לארח אצלן בבית את המשחקים, כשכרגע נראה שהמגרש ה"בעייתי" היחיד הוא זה של סגנית האלופת מכבי בנות אשדוד. אשדוד אגב משחקת בחוץ במחזור הראשון, אז זה יתן לה ולליגה עוד קצת זמן להיערך ולהחליט. לוח המשחקים של הליגה יישאר כפי שנקבע בתחילה, כשמה שהשתנה הם רק תאריכי המשחקים, וממה שנראה לא צפויים יותר מדי שבועות של מחזורים כפולים והליגה תמשיך להתנהל בעיקר בימי שני.

לצד העובדה שהליגה העונה תחל ללא זרות, השינוי המשמעותי העיקרי של הליגה הוא ביטול הסיבוב השלישי. אם בשנים האחרונות הליגה חולקה לבית עליון בו 6 קבוצות שהמשיכו לשחק על 4 מקומות שמובילים לפלייאוף ובית תחתון עם 4 קבוצות ששיחקו נגד הירידה, הפעם הליגה תסתיים אחרי 2 סיבובים (ב-25/3). מיד לאחר מכן יחל שלב הפלייאוף עם קבוצות במקומות 1-4 בסדרות הטוב מ-3 (במקום הטוב מ-5). כרגע מתוכן שהליגה לפחות במחזורים הראשונים תשוחק ללא קהל.

חלון ההעברות של הליגה פתוח עד יום לפני תחילת המשחקים, ובקבוצות עובדים כרגע במרץ למצוא שחקניות - משימה לא קלה בכלל כשקרוב לודאי שהן ינסו להביא שחקניות מהליגה הלאומית והארצית. בתום הסיבוב הראשון (15/1) הליגה אמורה לקבל החלטות לגבי הסיבוב השני ובינהן האם לחזור לשחק עם זרות, והחלטה קריטית למדי בנוגע ליורדות בסיום העונה.