יעקב ונחמה הצטרפו לאשדוד

על נשים: פחות משבוע לפתיחת העונה וקבוצות הליגה מתחמשות. סגנית האלופה מכבי בנות אשדוד צירפה את קרן נחמה שחוזרת לליגת על אחרי 3 אליפויות לאומית ואת טל יעקב שחזרה לשחק אחרי שנת היעדרות. בנוסף אס"א ירושלים צירפה את טליה סירני, אליצור חולון העלתה מקבוצת הבת את נטע פייגנבויים.


| safsal

 

רגע לפני פתיחת העונה, מכבי "בן" בנות אשדוד רשמה חיזוק משמעותי. הקבוצה החתימה את הגארדית קרן נחמה (33, 1.75), קבלנית האליפויות של הליגה הלאומית, ואת הגארדית טל יעקב (27.5, 1.73) שגם היא הייתה אחת השחקניות המובילות בליגה הלאומית בשנים האחרונות.

יעקב הייתה אמורה לשחק בהפועל לב ירושלים בעונה החולפת אך בסוף לקחה שנת הפסקה מסיבות טובות, ועכשיו חוזרת ישירות לליגת העל. יעקב שגדלה בהפועל ראשל"צ שיחקה בקבוצה גם בליגת העל, עברה גם ברמה"ש ואז שיחקה כמה עונות בליגה האוסטרלית לפני שחזרה ארצה לליגה הלאומית בעונת 19/20. יעקב שיחקה בבני יהודה, הפועל כפ"ס ומכבי רעננה, כשעם שתי האחרונות הגיע לגמר הפלייאוף ונבחרה לשחקנית ההגנה של העונה ולחמישיית העונה. בשנת 20', יעקב קיבלה זימון נדיר לנבחרת ישראל כשחקנית מהליגה הלאומית, וב-21' העפילה במדי נבחרת ישראל לאליפות אירופה ב-3x3.

נחמה זכתה בעונה החולפת באליפות עם הפועל לב ירושלים והייתה אחת השחקניות המובילות בקבוצה עם 13.3 נקודות למשחק (שניה רק לשיר תירוש במדד זה) ולא הייתה רחוקה מדו ספרתי גם במדד הריבאונדים. האליפות הזאת הייתה השלישית ברציפות של נחמה אחרי שזכתה בתואר גם עם הפועל כפ"ס ואליצור ת"א, ובדרך זכתה פעמיים גם בגביע האיגוד, ובעבר גם זכתה באליפות עם אס"א ירושלים. בעשור הקודם גם שיחקה לא מעט שנים בליגת העל באס"א ירושלים, הפועל ראשל"צ, הפועל פ"ת, רמה"ש ואליצור רמלה איתה זכתה באליפות ב-12/13. 

 

סגירת מעגל

טל יעקב שתשחק העונה באשדוד תחזור לשתף פעולה עם טל לב שהצטרפה לקבוצה מוקדם יותר הקיץ. בפעם הקודמת שהשתיים שיחקו יחד  בקיץ של 2014 הן היו חלק מההיסטוריה כשהעלו את נבחרת הנערות לדרג א'. 

בשנת 2010 שיחקה קרן נחמה לראשונה אצל שירה העליון (שאז אימנה בראשל"צ) עד 2012 ועכשיו חוזרת לשתף איתה פעולה.

 

עוד קצת מרחבי הליגה: אס"א ירושלים צירפה את הגארדית \ פורוורדית טליה סירני (21, 1.75), יהודיה קנדית שמגיעה לארץ אחרי שסיימה את קריירת המכללות שלה שם שיחקה ב-Utah Tech. אליצור חולון העלתה מקבוצת הבת אליצור ת"א את הגארדית נטע פייגנבויים (18, 1.65) ששיחקה בעונה החולפת בנערות א' של הפועל כפ"ס והייתה גם בסגל הקבוצה הבוגרת בליגה הלאומית.