שימו לב אליהן

כידוע העונה ליגת העל לנשים תשוחק בלי זרות, מה שיפנה הרבה מקום ודקות לישראליות להוביל. מדניאל קארש שתנסה להוביל את אשדוד לגמר נוסף, להילה קארש שתנסה לעשות את אותו הדבר בקבוצת הבית של השתיים, לצליל וטורי שהצטרפה הקיץ לאלופה ודור סער והדר חדד שגם מהן יש ציפיות גבוהות. (צילום: יעל אמסילי, רמה"ש)


| safsal

 

דור סער - את דור סער חייבים לחוות השנה וכמה שיותר. בחצי השני של העונה הקודמת וקצת באירופה, הזכירה לנו איזו שחקנית גדולה היא ואיזו קלעית נהדרת. סער, היתה צריכה להוביל את רמה"ש גם בליגה עם זרות, אז על אחת כמה וכמה בליגה הישראלית.

למה לשים אליה לב: כי זו כנראה העונה האחרונה שלה פה לפני שתעבור לאירופה (עם השחרור מצה"ל) ותעשה את הקריירה שהראתה במכללות שהיא מסוגלת לה. למרות הגובה שיכול להיראות כמגבלה, היא אחת הכישרוניות בענף – אז תהנו ממנה כל עוד אפשר.

 

דניאל קארש – דניאל קארש בעונתה השביעית בליגה מתחילה הפעם בצהוב. זה בסך הכל המועדון השלישי שעברה מאז שעלתה לבוגרות בראשל"צ. קארש בנתה את עצמה בהדרגה ובמועדונים שהיו על סף הביג-4 (ופעמיים נכנסו לשם), כרכזת מובילה ואחראית, ומצאה את עצמה בתפקיד הזה גם בנבחרת ישראל. השנה, לראשונה החליטה לעשות קפיצת מדרגה נוספת ולנסות להוביל את אחת הקבוצות הגדולות בישראל בחזרה לזכייה באליפות אחרי 5 שנים ללא התואר.

למה לשים אליה לב: כי מי שהיתה פה כל הזמן ליד, מקבלת לידיה את המושכות על הבמה הכי מרכזית להפוך פיינליסטית לאלופה ולעשות עוד צעד למעלה. בגיל 22, בלבד, היא בשלה.

דניאל קארש. תנסה השנה להוביל קבוצה בכירה (צילום: מנהלת ליגת העל לנשים)

 

צליל וטורי – התהליך שעברה וטורי בליגה מביאות אותה בחזרה לבמה המרכזית ולאלופה כשהיא שלמה, בשלה ובשיא היכולת. מי שפרצה אי שם ב-2018 בפתח תקווה ועברה דרך אשדוד, רמלה, רמה"ש ורמת גן, התאוששה מפציעה ארוכה ברעננה וחזרה להיות סקוררית גדולה בעונה שעברה ולמקומה בנבחרת ישראל, מקבלת שוב את ההזדמנות בקבוצת הצמרת מרמלה.

למה לשים אליה לב: כי הפעם היא לא תפספס אותה.

 

הדר חדד – אחרי שנתיים בפתח תקווה הדר חדד מתחילה עונה במקום חדש, ברמת גן. חדד כבר שחקנית מובילה בליגה, שחקנית נבחרת ישראל הבוגרת (למרות שלא היתה חלק מהטורניר האחרון), כוכבת הנבחרת ב-3X3 (מה שמוכיח את היכולות האישיות שלה) ושחקנית שבמימדים שלה יכולה לעשות יותר מדבר אחד או שניים על המגרש. היא היתה צריכה להוביל את רמת גן בחזרה למאבקי האליפות עם ולצד זרות, אך בהיעדר זרות היא הופכת להיות כזו שיכולה להוות שובר שווויון.

למה לשים אליה לב: הסייז והטכניקה לצד דרו אדלמן ואייזנר (שכבר שיתפו פעולה בנבחרת ישראל 3X3) ימקסמו את היתרונות שלה ויחזירו אותה לקידמת הבמה מבחינה אישית, ואולי יובילו את רמת גן לגמר.

 

הילה קארש – קארש היא כבר שחקנית נבחרת ישראל הבוגרת, שחקנית מובילה בכל נבחרת צעירה, וכוכבת הפועל ראשון לציון בעונה שעברה ביחד עם עדן ציפל. ובהיעדרה של עדן ציפל עם פתיחת העונה, קארש היא השחקנית שצריכה לשמור את הפועל ראשל"צ בצמרת. הקליעה שלה, השליטה במשחק, ההבנה וגם מבנה הגוף שלה והכישרון הטבעי (המשפחתי) הופכים אותה לדבר הגדול הבא שעוד כולם ידברו עליו השנה.

למה לשים אליה לב: כי אחרי שהיתה שחקנית דומיננטית בשנתיים האחרונות, עכשיו היא כבר הופכת לשחקנית מובילה, מנהיגה ובוודאי תחזור בפברואר גם למדים הלאומיים כדי להישאר בהם עוד הרבה שנים קדימה.

הדר חדד. שובר השיוויון של ר"ג (צילום: מנהלת ליגת העל לנשים)