עונת הפריצה שלהן

חלקן צעירות, חלקן קצת פחות, וחלקן כבר הספיק לצבור קצת פז"ם בליגת העל אבל העונה זאת העונה שלהן להראות לנו מה הן באמת יודעות. 5 שחקניות שאנחנו כבר מכירים והשנה אנחנו מצפים מהן לעשות את קפיצת המדרגה ולהגיע לקדמה הבמה. (צילום: מנהלת ליגת העל לנשים)


| safsal

 

ליהי עזורי – עזורי כבר שחקנית מובילה בנבחרות ישראל, היא גם שחקנית מובילה בהרצליה שבליגת העל. היא סומנה לפני 3 שנים, מתקדמת מדי שנה אבל את הפריצה עדיין לא עשתה. כעת כשהיא מחוץ לבית ובגדר "רכש" או "חיזוק" בפתח תקווה, כשהיא היתה החתמה ראשונה וסביבה נבנתה הקבוצה, כשהיא התחברה עם אחד המאמנים שיכולים להוציא משחקנית את הכישרון החבוי בה, עזורי יכולה במצב הנוכחי בליגה להפוך לשחקנית מובילה ואת פתח תקווה לקבוצת צמרת, בדרך להיות שורה אחת עם המובילות בענף.

תמר בר-גל – תמר בר-גל היא החמצה, לא באשמתה. הפציעות מהן סבלה ב-3 השנים האחרונות הרחיקו אותה מהמקום שהיתה צריכה להיות בו כיום. אבל אם נסתכל על הצד החיובי, היא חזרה באמצע העונה שעברה לאס"א ירושלים, מיד מצאה את מקומה בחמישייה, הוכיחה את עצמה במאני טיים, השאירה את הקבוצה בליגה והשנה (בלי עין הרע!) אם הבריאות תישמר היא תוביל את ירושלים הרבה מעל מה שמצפים מאס"א כרגע, כי הענף עוד לא נחשף לכל היכולות של ברגל והן רבות.

הודיה קבדה – מי שהראתה ניצוצות וכישרון בעונה שעברה בחולון מהליגה הראשונה ועד אירופה, עברה העונה לירושלים כדי להתחיל את הקריירה הבוגרת (כשהיא בת 18 ואפילו שכבר שנה שלישית בליגת העל) במקום חדש. קבדה תהנה בירושלים מסיוע של אלכס כהן שתופסת את הצבע ותאפשר לקבדה את הורסטיליות שבין עמדות הפורוורדיות ובין משחק הפנים והחוץ. קבדה לא תנותב רק פנימה בזכות הגובה. היא כבר הראתה בהכנה את היכולת להגיע לסל בכדרור או לקלוע מבחוץ, היא הראתה שהיא בשלה לבלוט ליד כוכבות נבחרת, והיא יכולה להיות התגלית הגדולה של העונה הנוכחית, אולי באלופה הבאה.

שדא כנעאן – נכון שבמצב הנוכחי בענף יש לא מעט שחקניות לאומית שמצאו את עצמן בליגת העל, אבל שדא כנען היא לא עוד אחת כזו. כנען פתחה את העונה בליגת העל עם ולצד הזרות, עוד הספיקה לספק הופעת בכורה בסגל מלא בטורניר פתיחת העונה ועובדת כדי להיות שחקנית מובילה בליגה הראשונה. כשהיא תהנה כרגע ממעבר חלק לליגה, כשאין מולה זרות, היא תראה את כל מה שכבר הראתה בלאומית בשלוש השנים האחרונות. אחת הקלעיות הטובות שיש ושחקנית הגנתית מוכשרת. אחרי שתעשה את זה מול הישראליות, סביר שתמשיך גם כשיחזרו הזרות.

פיי אולהאולה – החזרה של אולהאולה לישראל אחרי שנה בארה"ב ולליגת העל אחרי תקופה בלאומית ובאקדמיה, היא בשורה של ממש. אולהאולה היא אתלטית ברמות הכי גבוהות, שחקנית מוכשרת שעשתה את כל הדרך הנכונה בנערות ועם הכלים שקיבלה בחו"ל מגיעה לקבוצה שתפורה בדיוק למידותיה. ללא הרבה כוכבות, בטח לא בעמדת הצבע, בקבוצה שאין בה לחץ מיוחד ועל טעויות לא משלמים. כשהיא מתחילה את העונה מול ישראליות בלבד יש לה הזדמנות להתאקלם, להחזיר את הביטחון ולהגיע לישורת האחרונה כשמסוגלת להתמודד עם כל שחקנית בליגה.

פיי אולהאולה. אתלטית מוכשרת.