החל מהסיבוב השני - זרות בליגת העל

הודעה רשמית עוד לא יצאה, אבל הקבוצות כבר החלו לעבוד ויש מי שאפילו רשמה החתמה ראשונה. ב-22/1 יחל הסיבוב השני בליגת העל לנשים, וכל קבוצה תוכל לרשום 2 זרות למשחק כשמי שלא תצליח להחתים זרות תוכל להופיע ללא. כמו כן ככל הנראה תהיה יורדת אחת.


| safsal

 

לפני חודש וקצת יצאה לדרך עונת 23/24 בליגת העל לנשים בפורמט מיוחד לאור המצב, כשהקבוצות משחקות עם שחקניות ישראליות בלבד. המצב החדש העלה לחובבי הענף לא מעט נוסטלגיה עם שחקניות עבר שתמיד כיף לראות שוב, ולצד זה גם לא מעט שחקניות צעירות וצעירות פחות קיבלו דקות משמעותיות בליגה הבכירה, כשלצד זה גם נשמעו הדיבורים על כך שרמת הליגה ירדה. טרם תחילת העונה נקבע שבהמשך יוחלט האם להחזיר את הזרות בתחילת הסיבוב השני, ועכשיו ההחלטה הזאת אכן התקבלה.

פרסום רשמי מטעם הליגה עוד לא יצא ולא ברור אם קיים מתווה מסודר כלשהו, אבל מה שמסתמן הוא שכל קבוצה תוכל להחתים 2 זרות (במקום 2 זרות ובוסמנית כמו שהיה לפני המלחמה), אך לא תהיה חובת החתמה לקבוצות שלא יצליחו לעשות זאת. הסיבוב הראשון יסתיים ב-15/1, וזרות יוכלו להגיע לארץ יום למחרת, והסיבוב השני בו הן כבר יוכלו לעלות על הפרקט יחל כאמור ב-22/1 שם ישוחק דווקא המחזור ה-15 (ולא ה-10 שישוחק שבוע אחרי). ומה לגבי היורדות? לאור בקשת שר הספורט, תהיה יורדת אחת, אך היא תוכל לבחור ולהישאר בליגה אם תסכים לשלם קנס.

לאורך התקופה האחרונה נשמעו קולות מצד הקבוצות על הקושי להחתים זרות בתקופה שכזו. אבל ההחתמה הראשונה אולי מלמדת על מצב שונה, כשהראשונה להחתים היתה הקבוצה מעיר הבירה, אס"א הירושלים. אס"א שכרגע מתקשה בליגה ונועלת את הטבלה רשמה החתמה מרשימה עם צירופה של סנטרית נבחרת צ'כיה רנאטה ברזינובה (34, 1.91). ברזינובה כבר הייתה חתומה בארץ לפני ה-7 לאוקטובר במדי אליצור רמלה, וכפי שאתם רואים לא היססה לחזור לישראל ולהגיע לירושלים. וזה לא הביקור היחיד שלה בארץ. בקיץ האחרון ברזינובה שיחקה עם נבחרת צ'כיה במסגרת אליפות אירופה בת"א (סיימו מקום 7), כשהיא קולעת 6.7 נק' בממוצע (ו-14 מול נבחרת ישראל). בעונה שעברה שיחקה בליגה הפולנית במדי ורוצלב ובהמשך עברה לליגה האיטלקית שם שיחקה במדי ולדרנו שבסוף העונה נשרה לליגה השניה.