רמלה חוזרת לגמר הגביע

אחרי היעדרות של שנתיים, אליצור רמלה חוזרת לגמר גביע המדינה לנשים עם ניצחון 80:68 על א.ס. רמה"ש. רמלה שעדיין לא הפסידה העונה במסגרת הליגה המשיכה במומנטום גם הערב והייתה עדיפה לאורך כל המשחק, כשבמהלך הרבע השלישי גם הצליחה לפתוח יתרון דו ספרתי עליו שמרה בדרך לניצחון. (צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל)


| safsal

 

בקצרה:

פרט לדקה הראשונה של המשחק בה רמה"ש הובילה 0-3, המשחק הזה היה בשליטה של רמלה. אומנם במשך 2 וחצי רבעים זה לא בדיוק התבטא ביתרון גבוה במיוחד (ונשמר סביב ה-7-9 הפרש לזכותה), אבל אפשר היה לראות שעל הפרקט היא די עדיפה. השחקניות של מוליכת הטבלה הציגו יכולת אישית גבוה בצבע, בעיקר עדן רוטברג, ג'סיקה ג'קסון שרשמה החטאה בודדת כל המשחק וג'ני סימס שהסתובבה שם להנהתה תרתי משמע, וברוב הפעמים שהן התקרבו לטבעת זה גם נגמר בסל או בהליכה אל הקו. ראינו גם לא מעט אסיסטים יפים ומדוייקים של רמלה שבסופו של דבר לא נחשבו כי מקבלת האסיסט רשמה החטאה.

רמה"ש בצד השני התקשתה בצבע מול ההגנה היריבה, ונגררה לא מעט לזריקות מחוץ לקשת שהפעם פחות נכנסו (6/21). למרות זאת היא כן הצליחה להישאר בתמונה וידעה לייצר במשחק מעבר מהיר ובמתפרצות, וכשהגיעה לזריקות פנויות מחצי מרחק גם ידעה לשמור שם על אחוזים לא רעים (42% ל-2 במשחק). ברבע השלישי כשהשלשות של רמלה החלו להיכנס באחוזים יותר טובים (5 במחצית השניה לעומת 2 בלבד בראשונה) הפער גם עלה לדו ספרתי, ובדקות האחרונות כשלרמה"ש נגמרו הכוחות \ האנרגיות למרדף - רמלה גם ברחה ליתרון 20 והיה ברור שהסיפור גמור. 

 

קצת מספרים:

* במשך 31 דקות ג'סיקה ג'קסון שמרה על 100% מרשים מאוד ל-2 (8/8) ומהקו (5/5). היא סיימה את המשחק עם 26 נקודות ו-9/10 ל-2. מבט מהיר על המספרים שלה לאורך העונה בליגה יראה שזה לא כזה נדיר אצלה, כשב-4 משחקים נוספים היא סיימה עם החטאה בודדת, אבל זה כן היה משחק שיא מבחינתה בנקודות ופעם ראשונה העונה מעל ל-20.

* מג'ני סימס אנחנו כבר רגילים לראות משחקים ורסטיליים אז למה שהפעם זה יהיה שונה? 3 אסיסטים חסרו לה כדי להגיע לטריפל דאבל נוסף לצד 20 נקודות (7/13 ל-2) ו-11 כדורים חוזרים.

* צ'לסי מיטשל שוב הייתה המוציאה לפועל העיקרית ברמה"ש כשלקעה 26 (10/15 ל-2) והוסיפה גם 5 חט'. זאת הפעם החמישית שלה העונה עם משחק של מעל 20 נקודות, ולמעשה רק פעמיים העונה קלעה פחות מזה.

* רמה"ש איבדה רק 8 כדורים (בדיוק כמו במפגש הליגה מול רמלה), לעומת 13 של היריבה שלה. אבל היא גם השאירה 8 נקודות על הקו.

* רמלה שמרה על 100% מהקו במשך 3 רבעים - את כל 4 הנקודות שהיא השאירה שם היא עשתה ברבע הראשון, ומאז הייתה מדוייקת. היא גם הייתה עדיפה בריבאונד (49-32) ובעיקר בריבאונד התקפה ממנו ייצרה 15 נקודות. 

 

קלעו לרמה"ש: צ'לסי מיטשל 26 (5 רב', 5 חט'), שיי קלי 18 (9 רב'), יערה יצחקי, דור סער, אופיר קסטן רז (7 רב', 4 אס') ונועה גנור וילדיקן 6 כ"א.

קלעו לרמלה: ג'סיקה ג'קסון 26 (9/10 ל-2, 6 רב'), ג'ני סימס 20 (11 רב', 7 אס', 7/13 ל-2), עדן רוטברג 16 (4 אס'), דניאל רבר 10 (7 רב'), ירדן גוט ואופיר לביא 3 כ"א, ימייה מוריס 2.