בתום דרמה - גם ירושלים בגמר

מחצית ראשונה הזויה, מחצית שניה שקולה וסיום דרמטי - זה מה שהיה לנו בחצי הגמר השני בגביע המדינה לנשים. ראשל"צ פתחה נהדר וכבר הייתה בפלוס 19, אבל ירושלים ידעה להתעורר בזמן ובסיום גם ניצחה 81:77 והעפילה לגמר ראשון עבורה. (צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל).


| safsal

 

בקצרה:

הפועל לב ירושלים מעפילה בפעם הראשונה לגמר גביע המדינה לנשים, שם כבר מחכה לה אליצור רמלה. ירושלים הציגה קאמבק מרשים מאוד אחרי פתיחת משחק זוועתית, וידעה להיות קצת יותר טובה במאני טיים כדי להבטיח לעצמה את הניצחון. הגמר ייערך ביום חמישי הקרוב בבית מכבי בראשל"צ, 18:30, והכניסה חופשית. 

איזה מחצית ראשונה מוזרה קיבלנו. בהתחלה נראה היה שלב ירושלים לא בדיוק הגיעה באנרגיות הנכונות למעמד - לא שמרה יותר מידי, לא קלעה יותר מידי, לא ממש קפצה לריבאונד וסיימה את הרבע עם 9 נקודות ב-3/18 מזעזע מהשדה. מהצד השני נראה היה שראשל"צ הגיעה כמו שצריך ובעיקר עדן ציפל שפתחה את המשחק עם 5/6 מהשדה ו-14 נקודות ב-10 דקות, כשחברותיה לקבוצה מוסיפות 5/9 ל-3. ואז ברבע השני כאילו התהפכו היוצרות - ירושלים החלה לשמור, הורידה את האחוזים של ראשל"צ למטה (שבתוך הרבע ספרה 7 דקות שלמות בלי נקודות) ובשלב מסויים גם איפסה את היד וחילקה אסיסטים פנימה לזריקות נוחות. מפה לשם, הפעם התכווץ ובמחצית השניה משחק חדש.

המחצית השניה כבר התנהלה בצורה הרבה יותר שוויונית, ואפילו אחוזי קליעה טובים קיבלנו משני הצדדים לצד לא מעט תצוגות של יכולות אישיות גבוהות. הדקות האחרונות של המשחק בכלל היו מהנות מאוד לצפיה, שלא להגיד מותחות, כשראינו התעלויות ומהלכים גדולים של שחקניות ישראליות. למשל החדירות בצבע של הילה קארש מצד אחד והיכולת הטובה של אליסה בארון מהצד השני, וגם שלשה משוגעת של נור כיוף. בסופו של דבר כאמור למעלה הקבוצה מהבירה הייתה קצת יותר חדה במאני טיים, הצליחה ליצור לעצמה יתרון קטן ושמרה עליו עד לסיום.

 

קצת מספרים וקצת מעבר:

* הפועל לב ירושלים כאמור רשמה רבע ראשון חלש מאוד, אבל שימו לב איך היא סיימה את המשחק - עם 55% מהשדה ו-50 נקודות במחצית השניה שלו. באמצע הרבע האחרון היו כ-5 דקות שלמות בהן ירושלים רשמה החטאה בודדת מכל הטווחים. 

* עבור ראשל"צ המגמה הייתה הפוכה - אחרי 5/9 ל-3 ברבע הראשון, ברבעים הבאים היא קלעה 2 שלשות בלבד מ-15 זריקות. 

* עדן ציפל שפתחה את המשחק בסערה הייתה הרבה פחות משמעותית ב-3 הרבעים הבאים, בעיקר בגלל "טיפול אישי" אינטנסיבי שקיבלה נההגנה של ירושלים. למרות ששמרה על אחוזים גבוהים, היא לקחה מעט מידי זריקות (6 בלבד) ועדיין סיימה כקלעית המובילה של ראשל"צ עם 18 נקודות (8/13 ל-2) ו-5 אס'.

* אליסה בארון הציגה משחק נהדר והובילה את ירושלים עם 24 נקודות (וגם 7 רב', 7 אס' ו-3 חט'), 7 מתוכן (וגם 3 אסיסטים) היו ברבע האחרון. זה אגב משחק שביעי שלה העונה שהיא קולעת מעל ל-20 נקודות, כשגם במשחק הגביע הקודם שלה היא 'התפוצצה' עם 31. 

* שתי הקבוצות השאירו 5 נקודות בלבד על הקו כל אחת. גם בשאר הפרמטרטים הקבוצות היו די דומות, כשלראשל"צ היו אחוזים קצת יותר טובים בכללי.

 

קלעו לראשל"צ: עדן ציפל 18 (8/13 ל-2, 5 אס'), דוריאן דהן סוויץ 16 (6 רב', 4 אס'), קמיל זימרמן 13 (7 רב'), קטיה ווצ'קוביץ' 12 (13 רב', 4 אס'), הילה קארש 10 (6 רב', 6 אס'), רומי אלבז 6, עמית טרנר 2.

קלעו לירושלים: אליסה בארון - פלג 24 (7 רב', 7 אס', 3 חט'), סטאשה קארי 23 (12 רב', 9/11 ל-2), בריאנה ריצ'רדסון 16 (12 רב'), שיר תירוש 13 (8 אס', 5 חט'), נור כיוף 5 (5 רב').