הערב - הכרעות בעל נשים

המחזור האחרון בליגת העל לנשים סיפק לנו סיום דרמטי, עם 3 קבוצות שנלחמות על המקום האחרון בפלייאוף. מכבי ר"ג תלויה בעצמה אבל נמצאת במומנטום שלילי, רמה"ש שמחכה למעידה שלה יוצאת למשחק קשה במיוחד ברמלה וראשל"צ שקרוב לודאי תנצח הערב מחכה למעידה של שתיהן. (צילום: עודד קרני, מנהלת ליגת העל לנשים)


| safsal

 

3 קבוצות, כרטיס אחד לחצי גמר הפלייאוף. רמלה, אשדוד והפועל לב ירושלים כבר שם, והערב נדע מי עוד. המצב די פשוט - כרגע במקום הרביעי נמצאת ר"ג עם 10 נצחונות ומאזן פנימי עדיף על רמה"ש שנמצאת באותו המאזן, ושתיהן נקודה אחת מעל ראשל"צ. אזי שר"ג תלויה אך ורק בעצמה, אם תנצח הערב בחוץ את פ"ת, המקום הזה שלה. על הנייר, ר"ג קבוצה עדיפה וכבר ניצחה פעמיים העונה את פ"ת - 69:75 עם התפוצצות של דרו אדלמן שקלעה 32 נקודות במסגרת הליגה, ו-55:73 במסגרת הגביע כשגם שם אדלמן הייתה הקלעית המובילה עם 20. אבל, וזה אבל די גדול, אדלמן הושעתה לאחרונה עקב הסתבכות עם חומרים אסורים ור"ג נמצאת במומנטום שלילי במיוחד עם 5 הפסדים רצופים. האם ר"ג תצליח לשים את כל הדברים האלה בצד ולנצח? למרות שלפ"ת אין באמת על מה לשחק, קל זה בטח לא יהיה.

ועכשיו לשתיים שמחכות להפסד של ר"ג. קודם כל רמה"ש, שכאמור נמצאת איתה באותו מאזן כך שניצחון שלה והפסד של השניה ישים אותה במקום הרביעי. לרמה"ש מחכה המשחק הכי קשה שיש - מול רמלה המוליכה שהפסידה העונה רק פעמיים (1 בגביע 1 בליגה). רמלה גם ניצחה פעמיים העונה את רמה"ש, בגביע ובליגה, בשני המשחקים זה נגמר בדו ספרתי. רמה"ש צריכה התעלות רצינית הערב, כמו שעשתה בנצחונות בליגה על ר"ג ואשדוד. 

ראשל"צ תנצח הערב את אס"א ירושלים, קשה לראות תסריט אחר למשחק הזה. אס"א לא ניצחה אף משחק העונה וראשל"צ עדיפה פה בגדול כשהמשחק בסיבוב הקודם נגמר ב-43 הפרש. צריך שיקרה משהו חריג מאוד כדי שראשל"צ תפסיד, ובכל מקרה כאמור למעלה היא צריכה לקוות שגם ר"ג וגם רמה"ש יפסידו. במקרה של בית משולש ראשל"צ עדיפה בעקבות הניצחון הכפול על רמה"ש וניצחון נוסף על ר"ג, שמביא אותה למאזן 1-3 לעומת ר"ג שבמצב כזה במאזן 2-2 ורמה"ש שב-3-1 שלילי. 

 

המחזור כולו יערך הערב בשעה 20:00. 

בנות בני פ"ת - מכבי עירוני ר"ג (יצחק שמיר)
אליצור רמלה - א.ס. רמה"ש (קרית מנחם)
הפועל לב ירושלים - מכבי חיפה (מלחה)
אס"א ירושלים - הפועל ראשל"צ (קוסל)
אליצור חולון - מכבי בנות אשדוד (שרון)