רמלה מחכה בגמר, ירושלים ביתרון

האלופה מאשתקד עשתה עוד צעד במסע להגנה על התואר אתמול כשניצחה בבית 61:88 את רמת גן, והשלימה 3-0 בסדרה. ירושלים ואשדוד סיפקו לנו עוד משחק שקול ומעניין שהסתיים בסל ניצחון של הודיה קבדה ויתרון 2-1 לירושלים בסדרה. (צילומים: מנהלת ליגת העל לנשים)


| safsal

 

מארועי אמש:

סה"כ יופי של משחק בין אשדוד לירושלים, כמו שראינו כבר במשחקים הקודמים בסדרה, וגם הוא היה הפכפך עם שינוי מומנטומים ובריחות למי מהצדדים. רק שהפעם הוא הסתיים בחתיכת דרמה והוכרע ממש על הבאזר. כבר מהפתיחה ראינו יכולת גבוה משני הצדדים, עם קצב ייצור גבוה כשירושלים ממשיכה להציג את הנעת הכדור הטובה וחלוקת אסיסטים שלה ואשדוד עם היכולות הגבוהות שלה באחד על אחד בצבע. בהמשך גם ראינו יכולת טובה, אבל לרוב רק לצד אחד ולא לשניהם במקביל. אשדוד גם הייתה הראשונה לפתח מומנטום וניצלה החטאות וחוסר ריכוז של ירושלים כדי לעלות ליתרון דו ספרתי, כשמייד לאחר מכן ירושלים דאגה להדק את ההגנה בצבע וסגרה את הפער עד להפסקה.

במחצית השניה ירושלים המשיכה עם היכולת הטובה בהגנה ובהתקפה שעזרה לה לפתוח יתרון דו ספרתי משלה, ולמרות שנראה היה שהיא בדרך הנכונה לניצחון (יתרון 12 כ-7 דקות לסיום), אשדוד לא ויתרה. שילוב של קבלת החלטות מעניינת של ירושלים שהלכה על זריקות מבחוץ (7 לעומת 3 זריקות ל-2) שלא נכנסו במקום למשיך פנימה לצבע, עם אחוזי קליעה גבוהים של אשדוד (7/10 מהשדה ב-6 ומשהו דקות) הובילו אותנו לשוויון 69 אחרי שלשת קלאץ' של מאי רווח. הכנסת כדור גדולה של שיר תירוש להודיה קבדה שהצליחה לתפנות מתחת לסל וגם סחטה את העבירה סידרה לירושלים יתרון 3, זריקת התאבדות לא מוצלחת של אשדוד הלכה לשום מקום והתוצאה ידועה. 

סטאשה קרי הובילה את קלעיות ירושלים עם 19 נקודות (8/12 ל-2) ו-9 רב', אליסה בארון עם 18 ו-8 רב'. 13 לבריאנה ריצ'רדסון (5 אס'), 12 לשיר תירוש (6 אס'). את אשדוד הובילה ויקטוריה ויויאנס עם 18 (10 רב', 4/4 ל-2), 12 כ"א לקורטני הארט (8 רב', 6 /9 ל-2) ומאי רווח (4 אס', 4/5 מהשדה).

 

הודיה קבדה

 

באופן לא מפתיע במיוחד, רמלה השלימה את העבודה ועלתה לגמר פלייאוף שלישי ברציפות (ו-6 בעשור האחרון) אחרי עוד ניצחון על ר"ג. רמלה פשוט קבוצה יותר טובה, וגם אתמול ראינו את זה בא לידי ביטוי לאורך כל המשחק. מהפתיחה רמלה הציגה יעילות התקפית ויכולת ייצור נקודות בקצב גבוה מכל הטווחים (פרט לעונשין אליו היא בקושי הגיעה), כשנראה שר"ג לרוב לא מצליחה להקשות עליה יותר מידי מלהגיע למצבי זריקות טובים. בהגנה רמלה סגרה טוב את הצבע, הקשתה על ר"ג להתקרב לטבעת ושלחה אותה הרבה החוצה. ר"ג אומנם הייתה לא רעה מהטווח עם 10 שלשות, אבל בתוספת של 11 סלי 2 בלבד קשה לעמוד בקצב של קבוצה שמסיימת משחק עם 88 נקודות.

בשורה התחתונה רמלה הובילה כבר מסוף הרבע הראשון ביתרון דו ספרתי, המשיכה להגדיל את הפער גם ברבעים הבאים ותסכלה מאוד את היריבה שלה. ר"ג ניסתה להילחם וראינו את זה גם מצליח לה ברבע האחרון שם היא הצליחה לקזז את הפער לאזור ה-11 הפרש, ואם הייתה מצליחה להציג אחוזי קליעה יותר טובים בדקות האלו אולי גם הייתה מצליחה קצת לאיים על ההובלה. 

אנג'לה טומפקינס הובילה את רמלה עם 30 נקודות עם 12/16 מרשים ל-2 ו-8 רב'. עדן רוטברג הוסיפה 20 כשגם היא באחוזים טובים מאוד (7/9 ל-2), ג'ני סימס עם טריפל דאבל נוסף של 10 נק', 16 רב' ו-11 אס'. ברמת גן נופר שלום עם 16, 13 כ"א למרים אורו נילי ולגילי אייזנר שגם הוסיפה 9 אסיסטים.

 

קצת מספרים וקצת מעבר:

* בעונת 18/19 צ'לסי הופקינס ששיחקה אז באשדוד רשמה 5 טריפל דאבלים, כולל 1 בסדרת גמר הפלייאוף. לפחות לפי הרשימום שיש לנו, זה הכי הרבה טריפלים לשחקנית בעונה אחת. אתמול ג'ני סימס רשמה את הטריפל הרביעי שלה העונה (השני בפלייאוף), האם היא תצליח לשבור את השיא כשנשארו לה עוד לפחות 3 משחקים העונה? אנחנו מהמרים שכן. 

* 16 הנקודות אתמול של נופר שלום (7/14 מהשדה) הם גם שיא עונתי שלה.

* גילי אייזנר המשיכה את רצף המשחקים מעל ל-7 אסיסטים עם 9 כאלו אתמול. דניאל קארש שמסרה 6 אסיסטים עדיין לא ירדה מ-5 כאלו פר משחק לאורך הסדרה. 

* רמלה הלכה אמש לקו העונשין פעמיים בלבד. הכי מעט שלה העונה, לא הכי מעט של הליגה כי פ"ת עשתה 1/1 במחזור השביעי מול ראשל"צ.

ג'ניס סימס