יצחקי וקסטן רז ממשיכות ברמה"ש

ליגת העל לנשים: הקיץ רק החל וכבר יש לנו שורת החתמות בחלק מקבוצות הליגה. רמה"ש השאירה לעונה נוספת את יערה יצחקי ואופיר קסטן רז, כשמי שלא תמשיך היא דור סער שעבר לאשדוד שבנוסף החתימה גם את מאי רווח לעונה נוספת.


| safsal

 

קצת יותר מחודש עבר מאז נגמרה העונה, ויש מי שכבר עובדות במרץ. רמה"ש שפספסה את הפלייאוף בעונה החולפת החלה את הבניה לעונה הקרובה עם השארתן של שתיים מהישראליות הבכירות שלה - הרכזת יערה יצחקי (25, 1.70) והקפטנית אופיר קסטן רז (24, 1.77). עבור קסטן רז זאת תהיה עונה שלישית ברציפות ברמה"ש, ועונה שמינית בליגת העל. היא שיחקה בעבר בליגה גם ברעננה, חיפה ורמלה, ולפני זה גם עונה אחת בלאומית נשים ברמה"ש, וגם היא הייתה חלק מנבחרת הנשים של ישראל ומהנבחרות הצעירות. בעונה החולפת קלעה 8.2 נקודות למשחק לצד 7.6 רב', 2.9 אס' ו-2.2 חט'.

יצחקי ממשיכה לעונה שניה באדום אחרי שבקיץ שעבר הגיעה מאשדוד, ולפני זה שיחקה גם ברמלה, רעננה ור"ג. גם היא שיחקה בעבר גם בנבחרות הצעירות והייתה קפטנית נבחרת הנשים עד שעברה פציעה קשה שהשביתה אותה לתקופה לא קצרה. לפני כעשור גם הייתה חלק מנבחרת ה-3X3 של ישראל שסיימה במקום השלישי באליפות אירופה ובמקום הרביעי באליפות עולם ב-2015. לצד זה יש לה בארון גם אליפות אחת עם רמלה וגביע אחד עם אשדוד. את העונה האחרונה סיימה עם ממוצעים יפים - 8.4 נק' ו-4.5 אס' למשחק.

 

גם אשדוד שהגיעה העונה עד לחצי גמר הפלייאוף כבר עידכנה על 2 החתמות בשורותיה. הרכזת מאי רווח (22, 1.70) שהצטרפה לקבוצה לקראת משחקי הפלייאוף העונה מחיפה חתמה לעונה נוספת. רווח שגדלה בראשל"צ שיחקה 3 עונות במדי הקבוצה הבוגרת בליגת העל (כולל זכיה בגביע המדינה) ואז עברה לחיפה שם שיחקה עונה וחצי עד שכאמור עבר לאשדוד. בין לבין היא גם חלק מהסגל הרחב של נבחרת הנשים ולקחה חלק במוקדמות אליפות אירופה 2023. העונה הייתה אחת הקלעיות הישראליות הבכירות של הליגה ורשמה ציון היסטורי קטן עם הגעה למעל 300 נקודות בעונה אחת. המספרים שלה העונה: 14.6 נק', 4.1 אס' ו-2.0 חט'.

עוד שחקנית שהגיעה העונה למעל 300 נקודות היא הגארדית דור סער (25, 1.66) שאחרי שנתיים ברמה"ש עוברת דרומה. סהר הספיקה לשחק עונה אחת בליגת העל ברעננה ואז עברה לתקופה די מוצלחת במכללות. בפברואר האחרון ערכה הופעת בכורה (במשחק רשמי) בנבחרת הנשים עם 12 נקודות מול אירלנד במסגרת מוקדמות אליפות אירופה 2025, ובשבוע האחרון הייתה חלק מנבחרת הנשים 3X3 בטורניר הקדם אולימפי. בעונה האחרונה הייתה סגנית מלכת הסלים הישראלית עם 18.5 נקודות למשחק והוסיפה גם 4.3 רב' ו-3. אס'.