סטאשה קרי עוברת לאשדוד

האמריקאית שהובילה בעונה החולפת את לב ירושלים נשארת לעונה נוספת בארץ ותחזק את מכבי בנות אשדוד, שגם השאירה לעונה נוספת את הקפטנית מאי דיין. מי שלא תמשיך באשדוד היא טל לב שעוברת לרמלה, ירדן גוט עברה לפ"ת.


| safsal

 

זרה ראשונה למכבי בנות אשדוד לקראת העונה הקרובה - הפורוורד האמריקאית סטאשה קארי (29, 1.88) ששיחקה בעונה האחרונה בהפועל לב ירושלים. קארי הייתה אחת הזרות המובילות של הליגה ודורגה רביעית במדד, עם שורה סטטיסטית יפה שכולל 17.9 נק' (61% ל-2), 9.9 רב', 2.4 אס' ו-1.8 חט' למשחק. קארי הובילה את ירושלים לעונה היסטורית שכידוע הסתיימה עם זכיה בגביע ובהופעה מכובדת מאוד בגמר הפלייאוף, כולל משחק שיא של 31 נקודות (ועוד 2 שהיו קרובים לשם). לפני ישראל שיחקה באירופה גם ביוון, צרפת, הונגריה, קוסובו ושוויץ.

הקפטנית של אשדוד מאי דיין (30, 1.70) תמשיך לעונה חמישית במועדון. הרכזת שזכתה בעונה שעברה להניף את גביע המדינה עם אשדוד העמידה בעונה החולפת ממוצע של 4.8 נקודות למשחק, וזאת תהיה העונה ה-12 שלה בליגת העל אחרי ששיחקה בעבר גם בהרצליה, רעננה, בני יהודה, חולון וראשל"צ. מי שנפרדת מאשדוד אחרי עונה אחת היא הגארדית טל לב (27, 1.81), שעוברת לאלופה אליצור רמלה. לב סיימה עוד עונה טובה מבחינה אישית עם 12.5 נקודות למשחק (3 משחקים מעל ל-20 נקודות העונה) והוסיפה גם 3.7 אסיסטים למשחק. בעבר שיחקה בליגה הבכירה גם בחיפה, ר"ג (איתה זכתה בדאבל ב-20/21), בני יהודה ורמה"ש.

מעבר מעניין שיש לנו הקיץ הוא של ירדן גוט (33, 1.80) שעוזבת את רמלה לטובת בנות 'בני' פ"ת. גוט כבר פרשה מכדורסל ונראה היה שחזרה העונה לשחק בעקבות המצב והמחסור בשחקניות ישראליות (כשלצידה ראינו עוד כמה קאמבקים מעניינים), אבל כמו שאנחנו רואים יש לה עדיין רצון לשחק. הגארדית שיחקה כבר בעבר בפ"ת למשך 3 עונות לפני כעשור, ושיחק בליגת העל גם באשדוד, נתניה וגליל עליון. היא העבירה תקופה גם בליגה הלאומית במדי רמה"ש, חדרה וגליל עליון איתה גם זכתה באליפות.