שבוע של שיאים בלאומית נשים

אמש נערך המחזור ה-7 בליגה הלאומית לנשים, ולצד הניצחון הביתי המפתיע של גליל עליון על בני יהודה והניצחון במשחק הצמרת של ירושלים על כפ"ס, קיבלנו גם די הרבה תצוגות שיא של שחקניות ברחבי הליגה. לא פחות מ-3 שיאים נשברו השבוע, 4 שחקניות היו קרובות לטריפל דאבל ובחלק מהמקרים קיבלנו גם ובם. קחו נשימה ארוכה וכנסו לקרוא..


| safsal

 

הסטטיסטיקה שנכנסה העונה לליגה הלאומית (וגם לליגת הנערות אם כבר מדברים על זה) גם עושה לנו את החיים הרבה יותר קלים בכל מה שקשור לקלעיות הנקודות בליגה, וגם מאפשרת לנו לעקוב אחרי תצוגות שיא ומספרים מעניינים מעבר למה שאפשר למצוא בטופס המשחק. ראינו העונה לא מעט תצוגות אישיות מרשימות של שחקניות, אבל השבוע כנראה היתה איזה אווירת סוף שנה מיוחד שהביאה לניפוץ של כמה שיאים ועוד כמה כמעט טריפל דאבלים. בואו נתחיל.

* הפועל כאוכב הביסה בבית את הפועל לוד 57:90. ליאן עודה הייתה אחראית ללא פחות מ-9 חטיפות במשחק הזה, כשהיא שוברת את שיא החטיפות הקודם למשחק אחד בו החזיקה שירלי קאלו מגלבוע מעיינות. מתוך 9 החטיפות הנ"ל, 2 הסתיימו בסל ו-2 באסיסט. בנוסף עודה סיימה את המשחק עם 18 נק', 13 רב' ו-5 אס', כך שרק חטיפה אחת הפרידה בינה ובין טריפל דאבל.

* מי שעוד לא הייתה רחוקה מטריפל דאבל היא יעל טויטו, לה היו חסרות 2 נקודות בלבד לכך בניצחון של מכבי רעננה 54:66 על אליצור ת"א. טויטו קלע 8 נקודות (3/5 ל-2), לקחה 16 ריבאונד ומסרה 11 אסיסטים. כמות האסיסטים הנ"ל היא גם שיא עונתי לאסיסטים במשחק אחד (יחד עם מורן ספיר, ראו פסקה אחת למטה). בשיא הקודם אגב החזיקה יעל שטיינברג מגליל עליון.

* ואם כבר אמרנו גליל עליון, אז הצפוניות ניצחו בבית את בני יהודה 70:71. מורן ספיר שברה את השיא העונתי בכמות אסיסטים למשחק אחד עם 11 כאלו (בצוותא כאמור עם טויטו). בצד השני של המגרש - מיקה ביתן לא הייתה רחוקה מטריפל דאבל כשרשמה 13 נק', 11 רב' ו-7 אס'.

* והשיא האחרון שנשבר לנו השבוע הוא כמות השלשות במשחק אחד - עליו אחראית הדר לזרוב שצלפה 7 על הראש של רמה"ש שלצערה זה לא הספיק ליבנה כדי לנצח. השיא הקודם שייך לשדא כנעאן שפעמיים העונה קלעה 6 שלשות במשחק אחד. ואחרונה חביבה ברשימת ה"כמעטים" השבוע - קרן נחמה מהפועל לב ירושלים שקלעה 12 נק' לצד 9 רב' ו-8 אס'.

 

ליאן עודה. 9 חטיפות וכמעט טריפל