ירושלים מחזיקת גביע האיגוד לנשים

לא במשחק גדול, אבל כן במשחק שקול ומותח ממש עד לסיום עם אווירה נהדרת ביציעים, הפועל לב ירושלים הפסידה 45:44 להפועל כפ"ס אבל זכתה בגביע בזכות הניצחון ב-4 הפרש במפגש הראשון בין השתיים. שיר תירוש הובילה את ירושלים עם 20 נקודות, שי אלון קלעה 16 לכפ"ס. (צילום: שי ברק)


| safsal

 

השבוע קיבלנו מחזיקת גביע חדשה - והיא הפועל לב ירושלים, שגברה בגמר שקול במיוחד על מחזיקת הגביע היוצאת הפועל כפ"ס. זוהי זכיה ראשונה של ירושלים בגביע (דבר די הגיוני לקבוצה שלא קיימת יותר מדי זמן), אבל גם זכיה שלישית ברציפות של שיר תירוש ושניה ברציפות של קרן נחמה, וזכיה שניה בכללי של רבקה רוס, גאיה סלס ויוני אורן.

כאמור, משחק גדול זה לא היה, בעיקר מבחינה התקפית, בדומה מאוד אגב למשחק הראשון בסדרת הגמר. שתי הקבוצות סיימו עם פחות מ-32% ל-2, וראינו לא מעט החטאות שגרמו לקהל לתפוס את הראש ולא להבין איך זה לא נכנס, כשכפ"ס גם השאירה 10 נקודות קריטיות במיוחד על הקו (בניגוד ל-1 בלבד של ירושלים). אבל בואו נדבר על מה שכן היה חיובי - וזה שקיבלנו משחק באווירה פנטסטית, עם אולם כמעט מלא, רועש במיוחד הודות למחלקת הנערות של ירושלים בהובלת נועה מור יוסף, ושהיה שקול מאוד, מותח מאוד ועם מלחמה גדולה על הפרקט בין הקבוצות. וגם כאן כמו במשחק הראשון - במאני טיים הייתה זאת ירושלים שהייתה יותר חדה. כפ"ס שמטה יתרון 7 ברבע השלישי, ובדקות הסיום פספסה כמה הזדמנויות להגדיל את היתרון שלה למעבר ל-5 הפרש, מה שהשאיר אותה בלי הגביע. 

 

תקציר המשחק

את המשחק פתח רבע ראשון די חלש, שרק ב-2 הדקות האחרונות שלא ראינו התעוררות של חילופי סלים בסיומם 7:12 מקומי. בתחילת הרבע השני הלחץ ההגנתי של המארחת השתלם לה לטובת מיני בריחה ליתרון 9 בהובלת שיר תירוש ורבקה רוס (9:18), אבל אז היא נתקעה דקות ארוכות בלי נקודות (כולל חוסר ניצול של מתפרצות והחטאות ממצבי 1 על 0) כשבנתיים כפ"ס מענישה עם שלשות שמחזירות את המשחק לשוויון ובהמשך גם עולה ליתרון 24:21 בירידה להפסקה. כפ"ס המשיכה במומנטום ברבע השלישי וגם עלתה ליתרון 7 אחרי סל ועבירה של רוני טמיר, אבל כאן היה התור שלה להיתקע עם החטאות, ונחמה את תירוש את נור כיוף החזירו את ירושלמים לעניינים ואנחנו שוב בשוויון - 35:35 סוף שלישי. רבע אחרון ההגנות הגבירו הילוך והקבוצות דחפו אחת את השניה הרבה אל מחוץ לקשת, כפ"ס ייצרה קצת מהקו וירושלים קצת מבפנים. לקראת הסיום חדירה של דרור מייברג העלתה את האורחת ליתרון 2, וכפ"ס הצליחה לייצר כמה עצירות בהגנה אבל פשוט לא מצאה את הטבעת מה שמנע ממנה להגיע ליתרון הדרוש לה. ירושלים שיחקה חכם, סחטה את השעון ו-2/2 מהקו של רוס סגרו את הסיפור. 

קלעו לירושלים: שיר תירוש 20 (14 רב', 4 חט'), נור כיוף 9 (14 רב', 3 חט'), רבקה רוס 6 (7 רב'), קרן נחמה 5, גאיה סלס 4.

קלעו לכפ"ס: שי אלון 16, ענבר לברון 8 (11 רב', 4 אס', 3 חט', 2 חס'), ליעד אורבך 5 (6 רב'), גלי קונטס 3 (7 רב', 3 חט'), אופיר פרפרה (9 רב') ודרור מייברג (5 רב') 4 כ"א, גלי קונטס (7 רב', 3 חט') ורוני טמיר (5 רב') 3 כ"א.

ירושלים חוגגת גביע עם הרבה מים (צילום: שי ברק)

 

כיוף, נחמה, רוס ותירוש. (צילום: שי ברק)

 

הדר מור יוסף עם שחקניות קט-סל ה'-ו' שהיא מאמנת והיו אחראיות על עידוד מאסיבי (צילום: שי ברק)