ב"ש ונס ציונה בלאומית

השתיים השלימו השבוע נצחונות בסדרות הפלייאוף בליגה הארצית, והעפילו לראשונה לליגה הלאומית לנשים. הפועל ב"ש ניצחה בבית 34:63 את כרמיאל והשלימה 2-0 בסדרה, עירוני נס ציונה גברה 71:55 במשחק השלישי בסדרה מול נתניה. (צילום: דניאל כהן)


| safsal

 

הפועל ב"ש - מכבי עירוני כרמיאל 34:63 (2-0 לב"ש)

עשור עבר מאז הפעם האחרונה שלעיר ב"ש הייתה קבוצה בליגה הלאומית לנשים, ובעונה הבאה היא חוזרת לשם עם הפועל ב"ש שהשלימה השבוע 2-0 בסדרת הפלייאוף מול כרמיאל. ב"ש שנבנתה בקיץ במטרה להגיע לשם השלימה את המשימה אצלה בבית אחרי שברחה ליתרון דו ספרתי ברבע השני למרות משחק לא גדול במיוחד.

למרות 2 סלים מהירים של כרמיאל ו-2 בצד השני של ב"ש, הפתיחה לא הייתה התקפית במיוחד כשמשני הצדדים רשמו כמה איבודים ואחרי 5 דקות הלוח הראה 5:4 אורח. גם החלק השני של הרבע לא היה רווי נקודות במיוחד, ואחרי 10 דקות 11:10 לכרמיאל. ב"ש עלתה יותר חדה לרבע השני ועם סלים בצבע השלימה ריצת 0-8. כרמיאל ירדה לפסק זמן וחזרה ממנו עם שלשה של נועה הרשקוביץ, אבל המומנטום המשיך עם המארחת כש-שלשה מנגד של שובל אור שלום ועוד נקודות של יהל יובנוביץ הביאו אותה ליתרון 14:22. דווקא כאן הדרומיות נתקעו בסדרת החטאות, ושלשה נוספת של הרשקוביץ צמצמה ל-19:24 בירידה להפסקה.

הרבע השלישי גם הוא נפתח עם סל מהיר של כרמיאל, אבל מכאן המשיך לגמרי בשליטה מקומית. ב"ש שיחקה מהר ומצאה את עצמה לזריקות פנויות מתחת לסל ו-4 רצופות של נועם שמעי הגדילו ל-21:34. כרמיאל ירדה לפסק זמן וחזרה ממנו יותר מאופסת בהתקפה וגם הצליחה להוריד חזרה למינוס 9, אבל עדיין לא הייתה מספיק מרוכזת בהגנה. ב"ש למרות אחוזים לא גבוהים במיוחד הגדילה שוב כש-5 רצופות של מיכל פז סגרו את הרבע ב-28:43. ב"ש המשיכה את המומנטום ההתקפי של סיום הרבע הקודם גם לרבע האחרון, כשמהלך סל ועבירה של קרן בויס ושלשה  לאור שלום הקפיצו את הפער ל-28:51. פסק זמן נוסף של הצפוניות לא עזר, כשב"ש המשיכה לשמור טוב ולהקשות עליהן לייצר ועל הדרך גם הגדילה עוד ועוד את הפער ולמעשה כבר הכריעה את המשחק. שלשה נוספת של אור שלום וסל של ריאנה ג'קסון הגדילו ל-30 כשבסיום 34:64.

קלעו לב"ש: יהל יובנוביץ 14, נועם שמעי 13, שובל אור שלום 11, אליסון זלין 9, יהל פז 7, קרן בויס ולינוי ביבי 3, ריהאנה ג'קסון 2, אנג'לה חצ'דוריאן 1.

קלעו לכרמיאל: נועה הרשקוביץ 11, מרינה שפיצנדל 5, אגם גולן ואיה סלאח 4 כ"א, אליזה קניגסברג 3, אביטל זקס, זיו סטרוק, הילה יוסף וקטיה אברמזון 2 כ"א.

 

אליצור עירוני נתניה - עירוני נס ציונה 71:55 (2-1 לנס ציונה)

מחלקת הנשים של נס ציונה ממשיכה לרשום הישגים קטנים כל עונה, ובעונה הבאה תהיה לה לראשונה גם קבוצה בליגה הלאומית. נס ציונה ניצחה השבוע את נתניה בסיומו של משחק שהיה די הפכפך, בעיקר במחצית הראשונה שלו. במחצית השניה היתרון כבר היה כמעט כל הזמן אצל נס ציונה שלקראת הסיום גם ברחה ליתרון דו ספרתי גבוה שהכריע את ההתמודדות.

הפתיחה הייתה קצבית כשהקבוצות מחליפות סלים והיתרון מחליף ידיים. עינב אסולין חילקה אסיסטים, אורטל אורן ועמית כהן החליפו סלים ובהמשך היו גם קצת חילופי שלשות, ואנחנו ב-12:13 נתניה אחרי כ-6 דקות. מיני מומנטום של נס ציונה עם כמה חטיפות שהפכו למתפרצות ונקודות של מעין כהן הובילה אותה ליתרון 22:15 בתום הרבע הראשון. הרבע השני המשיך מאותה נקודה, כשנס ציונה עושה סלים במתפרצות ועולה ליתרון דו ספרתי 28:17. שלשות של טלי בן ישי ואורטל אורן החזירו את נתניה לעניינים, ואז קיבלנו כמה דקות בהן נתניה היא זאת שרצה וקולעת (נסצי בנתיים מחטיאה ורכה בהגנה) כש-4 רצופות של לורן בניטה השלימו ריצת 0-11 ומהפך - 31:34. מ. כהן קטעה את הבצורה של ציונה ולאחר מכן גם מסרה אסיסט לאסולין ששוב הפכה, ויורדים להפסקה ב-35:34 כתום.

הרבע השלישי נפתח גם הוא במומנטום כתום כשנקודות של ענבר טנא אוריון וע. כהן הגדילו את היתרון של נס ציונה בזמן שנתניה שוב לא פוגעת. נתניה ירדה לפסק זמן וחזרה ממנו יותר מאופסת בהתקפה, כשאסיסט יפה של יעל אהרונוב למעין זיידל גם הוריד ל-51:45. בדקות האחרונות של הרבע שתי הקבוצות לא ייצרו יותר מדי, ונס ציונה עם קצת נקודות מהקו הגדילה שוב לדו ספרתי - 56:45.  תחילת רבע אחרון וכהן את כהן מגדילות שוב את היתרון של נס ציונה. נתניה רודפת אבל לא מנצלת ריבאונד התקפה ולא ממש מצליחה לייצר, והפער בכתום ממשיך לטפס והתקרב כבר ל-20, ומשם כבר היה ברור זהות המנצחת. 

קלעו לנתניה: טלי בן ישי 23, אורטל אורן 9, עדן אסטטקאו 7, לורן בניטה 6, יעל אהרונוב וקרן מוזס 4 כ"א, מעין זיידל 2.

קלעו לנס ציונה: מעין כהן וליאור הלוי 19 כ"א, עמית כהן 17, ענבר טנא אוריון 12, עינב אסולין ואיילה אורן 2 כ"א.