חילופי מאמנים באקדמיה

נטע קרומר לנגבורד שאימנה ב-9 השנים האחרונות את האקדמיה בוינגייט עברה למחלקת הנוער של א.ס. רמה"ש, ולעמדת המאמן הראשי במקומה קודם מי שהיה עוזרה בשנה החולפת - אמיר פטל. מי שמצטרפת לצוות האימון היא שחקנית העבר טלי נוי, שבימים אלו עוזרת מאמן בנבחרת הנערות המתכוננת לאליפות אירופה דרג א'.


| safsal

 

שינוי מעניין הקיץ באקדמיה של איגוד הכדורסל. נטע קרומר - לנגבורד, שהייתה מזוהה מאוד עם האקדמיה בוינגייט שם אימנה ב-9 השנים האחרונות וגם שימשה כמנהלת המקצועית של הפרוייקט, סיימה את תפקידה ועברה לאמן במחלקת הנוער של א.ס. רמה"ש. במקומה מונה למאמן הראשי של הקבוצה (שמשחקת גם בנערות א' וגם בלאומית) אמיר פטל, שהצטרף לאקדמיה בקיץ שעבר והיה העוזר של קרומר - לנגבורד בעונה החולפת. פטל מוכר היטב לחובבי ליגת התיכונים כמי שאימן את בליך ר"ג והגיע איתה לגמר האליפות ואת היובל הרצליה, כשבנוסף אימן במחלקת הנוער של אשדוד וגם בליגה הלאומית לגברים.

"אני שמח מאוד על קבלת התפקיד." אמר פטל. "האקדמיה בווינגייט הינה חלון הראווה של כדורסל הנשים U18, האקדמיה מעניקה מעטפת רחבה ביותר על מנת לקדם את הספורטאיות המוכשרות המשחקות באקדמיה בווינגייט. מצפה להעניק מהידע והנסיון אשר צברתי במשך כשלושה עשורים ונרגש לקראת העונה החדשה. תודה למויישלה וינקרץ מנהל האגף המקצועי באיגוד הכדורסל על הבעת האמון בי."

ומי שתתפוס את מקומו של פטל כעוזרת המאמן, היא שחקנית העבר טלי נוי (48) שמכירה די טוב את הליגה הלאומית לנשים בה אימנה לא מעט שנים. נוי הובילה בעונת 12/13 את מכבי גני תקווה לאליפות (ולגמר גביע ההאיגוד), שנתיים אחרי כן עשתה זאת גם עם הפועל זכרון יעקב \ מעגן מיכאל, ובנוסף אימנה בליגה גם  את בני יהודה. נוי אימנה גם בליגת העל אימנה את א.ס. רמה"ש בעונת 16/17, והייתה גם עוזרת מאמן בליגה הבכירה בגני תקווה והרצליה כשבעונה החולפת אימנה את הפועל לב השרון בליגה הארצית. בנוסף לאימון בוגרות, לנוי יש גם ניסיון לא קטן באימון בגילאים הצעירים עם מספר יפה של קמפיינים בנבחרות הצעירות, כולל בימים אלו עם נבחרת הנערות המתכוננת לאליפות אירופה דרג א'.

"אני שמחה על ההזדמנות שניתנה לי להצטרף לצוות אימון האקדמיה של איגוד הכדורסל בוינגייט שבראשו אמיר פטל." אמרה נוי לאחר החתימה. "האקדמיה מקום שנותן אפשרות לשחקניות צעירות להתפתח ולהתקדם וכמאמנת אני רואה זו כזכות להיות חלק בפרוייקט חשוב זה. אני רוצה לשבח את נטע על עבודתה ב-9 השנים האחרונות באקדמיה במסירות רבה. אני מאחלת לנו הצלחה ושיתוף פעולה פורה ביישום שליחות חשובה זו."

נוי על הקווים עם זכרון מעגן מיכאל (צילום: אלברט דישי)