המשכיות בבני יהודה, דוויק תאמן

בני יהודה מתכוננת לעונה הבאה בלאומית נשים, עם שינוי משמעותי אחד - טל דוויק שמנהלת את מחלקת הנערות של הקבוצה תקודם מעמדת העוזרת לעמד המאמנת הראשית. בגזרת השחקניות ימשיכו לעונה נוספת מורן ספיר, מגי איזה ורעות מסילתי, כשיש גם החתמה חדשה - נטע רפאל.


| safsal

 

עד לתחילת עונת 23/24 יש עוד כמה חודשים טובים, ויש מי שכבר עובדים במרץ לקראתה. בני יהודה, שסיימה את העונה החולפת במקום ה-7 בליגה הלאומית לנשים, מציגה בנתיים המשכיות בסגל עם מרבית השחקניות שהובילו אותה בעונה האחרונה. נתחיל מהרכזת מורן ספיר (28, 1.62) שממשיכה לעונה שלישית בכתום. בשנתיים האחרונות ספיר היא אחת השחקניות המובילות של בני יהודה, כשאת העונה החולפת סיימה כמלכת האסיסטים של הליגה (6.9 למשחק) והוסיפה גם מעל 11 נקודות למשחק ו-5.6 רב'. שחקנית מובילה נוספת היא בוגרת מחלקת הנערות המקומית הפורוורד מגי איזה (20, 1.79) שבימים אלו גם נמצאת בסגל של נבחרת העתודה המתכוננת לאליפות אירופה (והייתה חלק מהנבחרת שעלתה דרג בקיץ שעבר). איזה העמידה בעונה החולפת ממוצעים קרובים לדאבל דאבל - 11.4 נק', 9.6 רב'.

שחקנית נוספת שממשיכה היא הגארדית רעות מסילתי (24, 1.73), לה זאת תהיה עונה שניה בבני יהודה. מסילתי שלקחה הפסקה מכדורסל לטובת שירות צבאי משמעותי חזרה לפני שנה וחצי ושיחקה חלקית בהפועל כפ"ס, ובקיץ שעבר כאמור הצטרפה לבני יהודה. מסילתי הייתה הקלעית השניה בטיבה העונה בבני יהודה (11.9 נק'), ותרמה גם 5.4 רב', 2.3 אס' ו-1.8 חט'. מי שחוזרת לליגה הלאומית אחרי שנה וקצת בליגת העל היא נטע רפאל (23, 1.79), ששיחקה באליצור ת"א (6.1 נק' למשחק) והפועל פ"ת (אותה עזבה בתחילת העונה). בני יהודה תהיה התחנה השניה של רפאל בלאומית, אחרי שבעבר שיחקה באס"א ירושלים במדיה גם נבחרה לתגלית העונה ב-16/17.

מי שתעמוד על הקווים העונה היא טל דוויק (28), בהופעת בכורה שלה כמאמנת ראשים בבוגרים. דוויק ניהלה מקצועית בשנים האחרונות את מחלקת הנערות של בני יהודה ואימנה את נערות א' ונערות ב' (שהגיעו השנה לחצי גמר הפלייאוף בליגת העל), ובעונה הבאה תמשיך עם נערות א' בנוסף לאימון של קבוצת הנשים. 4 שחקניות מקבוצת נערות א' ישולבו גם הן בקבוצה הבוגרת: הגארדית מאי טוויג (16, 1.60), הרכזת רותם מלאכי (16, 1.68), הפורוורד ג׳סיקה אזיקווי (16, 1.82), והגארדית אגם ג׳אנו (16, 1.75).

רפאל. חוזרת ללאומית (צילום: מנהלת ליגת העל לנשים)