3 החתמות לנס ציונה

לאומית נשים: העולה החדשה ביצעה החתמות ראשונות לקראת עונת הבכורה שלה בליגה. גאיה סלס ותמר אנגל שזכו יחד באליפות בעונה החולפת עם לב ירושלים מצטרפות יחד עם מיקה יקיר, אסי ולט ימשיך על הקווים. (צילום: שי ברק)


| safsal

 

נס ציונה מתכוננת לעונת הבכורה שלה בליגה הלאומית ורשמה השבוע 3 החתמות מעניינות. בתור התחלה הקבוצה מהשפלה צירפה את הצמד הגארדית גאיה סלס והפורוורד תמר אנגל, שרק לפני כמה חודשים זכו יחד באליפות ועלו עם הפועל לב ירושלים לליגת העל כשלפני זה גם זכו בגביע האיגוד. ב-2018 שיחקו יחד גם בנבחרת הנערות של ישראל שזכתה במדליית ארד בדרג ב' והעפילה לדרג א'.

עבור סלס (22, 1.76) מדובר בזכיה שניה בדאבל בלאומית אחרי שעשתה זאת עם הפועל ראשל"צ בעונת 17/18 אז גם נבחרה לחמישיית העונה. לאחר מכן שיחקה כמה עונות בליגת העל עם אותה ראשל"צ וכן עם רמה"ש ור"ג, ובעונה שעברה כאמור חזרה ללאומית לירושלים. ממוצעיה העונה בלאומית 6.7 נק' ו-4.0 רב'. עבור אנגל (23, 1.77) העונה המוצלחת הביאה לה את תואר הבוגרות הראשון שלה. לפני ירושלים שיחקה בלאומית נשים גם ברמה"ש ובני יהודה (חצי גמר פלייאוף) וכן שנתיים בליגת העל עם הפועל פ"ת. בעונה האחרונה קלע 8.4 נק' למשחק והוסיפה 4.8 רב'.

מי שעוד תשחק העונה בנס ציונה היא הקלעית מיקה יקיר (24, 1.70) שכבר בגיל 16 וחצי שיחקה בליגה הלאומית במדי הפועל ראשל"צ. משם המשיכה ל-3 עונות נוספות עם ראשל"צ בליגת העל, לפני שחזרה ללאומית והציגה שנתיים טובות מאוד במדי בני יהודה. בשנתיים האחרונות שיחק בהפועל פ"ת בליגת העל.

בעמדת המאמן ימשיך אסי ולט, המנהל המקצועי של מחלקת הנשים בנס ציונה שהעלה את הקבוצה מהארצית ובמקביל ימשיך לאמן גם את קבוצת נערות א'. גם השנה נס ציונה צפויה לשלב בצורה משמעותית ברוטציה את שחקניות קבוצת הנערות ובראשן צמד שחקניות נבחרת הנערות הגארדית מעין כהן (17, 1.66) והרכזת איילה אורן (17, 1.64). השתיים הובילו את קבוצת הנערות של נס ציונה לחצי גמר הפלייאוף בעונה האחרונה עם כ-21 נק' כל אחת כשהן מציגות יד טובה מחוץ לקשת. אורן גם נבחרה לחמישיית העונה של הליגה, וכאמור הן היו חלק בעליה של הקבוצה ללאומית.