יערי ורפאל מצטרפות לעמק

לאומית נשים: הדר רפאל ששיחקה העונה באליצור ת"א ואלה יערי ששיחקה במעגן מיכאל בליגה הארצית עוברות להפועל עמק יזרעאל. ירדן עיבל תמשיך על הקווים, גם שחקניות הבית נעמה הלוי, ליאן אשל ויולי טל ימשיכו בקבוצה.


| safsal

 

קצת עידכונים מהליגה הלאומית לנשים: הפועל עמק יזרעאל, שהייתה רחוקה נקודה אחת בלבד ממקום בפלייאוף בעונה החולפת, תמשיך באותו הקו מהשנים האחרונות ותתבסס על שחקניות הבית ובוגרות מחלקת הנערות לצד קצת חיזוקים מבחוץ. ברשימת הממשיכות סגנית מלכת הסלים של העונה החולפת ושחקנית נבחרת העתודה נעמה הלוי (10, 1.75). הרכזת סיימה את העונה האחרונה עם 21.3 נקודות למשחק, כולל כמה תצוגות של מעל 30 נקודות למשחק, ורשמה גם 7.3 רב' ו-2.2 חט'. הרכזת ליאן אשל (18, 1.69) שחקנית נבחרת הנערות ששיחקה העונה במקביל בקבוצת נערות א' (6.7 נק', 5.2 רב' ו-2.6 אס' בלאומית, 19.2 נק', 7.9 רב', 5.3 אס' -3.9 חט' בנערות) תמשיך גם, וכן הגארדית יולי טל (17, 1.67) לה יש עוד עונה בנערות כשבעונה החולפת תרמה 10.0 נק' ו-5.7 רב' למשחק.

בנתיים מי שהצטרפו מבחוץ לעונה הבאה הן הגארדית הדר רפאל (30, 1.70), והגארדית-פורוורדית אלה יערי (35, 1.70). יערי חוזרת לליגה הלאומית אחרי תקופה בליגה הארצית שם שיחקה בהפועל מעגן מיכאל, קבוצה איתה הייתה מזוהה מאוד לאורך השנים. יערי שיחקה במעגן מיכאל ובגלגוליה השונים באיחוד עם זכרון יעקב בעונות 12/13 עד 17/18 ברציפות, במהלכן זכתה פעמיים עם הקבוצה באליפות הליגה הלאומית וכן עונה אחת שיחקה איתה גם בליגת העל. יערי זכתה באליפות גם עם מכבי חיפה בעונת 18/19, בגביע האיגוד עם בני יהודה ב-2009, ונבחרה לעשיריה הראשונה של שחקניות העשור הקודם של הליגה הלאומית לנשים. 

רפאל שיחקה בעונה האחרונה באליצור ת"א והייתה אחת המוסרות המובילות של הליגה עם 4.6 אס' למשחק לצד 9.9 נק' למשחק, עם כמה תצוגות קליעה מרשימות של מעל 16 נקודות ומעל 4 שלשות למשחק. עונה קודם לכן הגיעה לחצי גמר הפלייאוף בלאומית עם הפועל גליל עליון, ולפני זה שיחקה בעוד כמה תחנות בליגה הלאומית ובין היתר בבנות הרצליה איתה זכתה בגביע האיגוד והעפילה לגמר הפלייאוף. כמו יערי, גם רפאל נכנסה לעשיריה הראשונה של שחקניות העשור והגיעה למקום השמיני ברשימה.

מי שתמשיך כאמור על הקווים היא בעצמה בוגרת מחלקת הנערות המקומית ירדן עיבל (32), שנמצאת כבר כמה שנים טובות כמאמנת קבוצת הבוגרות עוד מימיה בליגה הארצית במקביל לאימון של קבוצת נערות א'.