פיירוז חאג' מצטרפת לגלבוע

לאומית נשים: ההחתמה המעניינת של הקיץ - גלבוע מעיינות החתימה את אחת מהשחקניות הבכירות של הליגה בשנים האחרונות, פיירוז חאג' שנפרדת מהפועל כאוכב המועדון בו גדלה. בנוסף שחקנית הבית יעל טויטו חוזרת לקבוצה, ולא מעט שחקניות ממשיכות מהעונה החולפת.


| safsal

 

הפועל גלבוע מעיינות רשמה את אחת ההחתמות המשמעותיות של הקיץ, כשצירפה אליה את הגארדית פיירוז חאג' (22, 1.72) שהובילה העונה את הפועל כאוכב לחצי גמר הפלייאוף. חאג' שגדל בכאוכב ונבחרה בעבר גם לחמישיית העונה בנערות א', שיחקה בקבוצת הבוגרות בלאומית נשים מאז עונת 17/18 והייתה אחת השחקניות הבולטות של הקבוצה לאורך השנים. כאוכב סבלה העונה ממכת פציעות רצינית ושיחקה רוב העונה עם סגל קצר, וחאג' לקחה על עצמה את האחריות כשהיא מובילה את הקבוצה עם 17.4 נקודות למשחק (ב-8 משחקים קלעה מעל 20, ובמשחק השיא קלעה 43). היא הוסיפה גם 9.3 רב', 2.8 אס' ו-2.8 חט' למשחק עם אחוזי קליעה טובים ויד לא רעה מחוץ לקשת. השורה הסטטיסטית הזאת הביאה אותה ישר לחמישיית העונה של הליגה.

עוד חיזוק משמעותי לקבוצה הצפונית הוא חזרתה הביתה של הפורוורדית יעל טויטו (24, 1.81) אחרי עונה טובה במדי מכבי רעננה שם הייתה מהקלעיות המובילות של הקבוצה עם ממוצע 8.0, לצד 11.6 רב' ו-3.8 אס'. כאמור טויטו גדלה בגלבוע וכבר בגיל 16 עלתה לקבוצת הנשים כשבתקופה שלה שם הקבוצה הגיעה פעמיים לחצי גמר הפלייאוף ולגמר גביע האיגוד. אחרי שיקום מפציעה שהשביתה אותה קרוב לשנה חזרה לשחק במדי בני יהודה (שגם איתה הגיעה לחצי הגמר) ובהמשך עלתה גם לליגת העל ושיחקה במכבי חיפה לפני שחזרה כאמור בקיץ שעבר ללאומית. 

ויש גם לא מעט המשכיות בגלבוע: הפרוורדית \ סנטרית שירלי קאלו (35.5, 1.77) שחזרה ללאומית בקיץ שעבר והראתה לאורך העונה שהיא נמצאת בכושר נהדר וגם אחת משחקניות ההגנה הטובות של הליגה. קאלו הציגה שורה סטטיטית מרשימה של 10.8 נק', 9.2 רב', 3.1 אס' ולא פחות מ-4.1 חט' למשחק (!). קאלו הייתה אחת מהשחקניות הבולטות בעשור הקודם בלאומית נשים עם שורה מרשימה של תארים אישיים וקבוצתיים בינהם שתי בחירות לשחקנית העונה, שתי אליפויות וגביע. לצידה ממשיכות גם: נועה רודה (28. 1.75) תמשיך לעונה שלישית בגלבוע. הפורוורדית ששיחקה בעבר גם בגליל עליון וזכרון מעגן מיכאל קלעה העונה 5.7 נקודות למשחק; הגארדית נעה שמעוני (23, 1.61) שחזרה לקבוצה בקיץ שעבר אחרי גיחה קצרה לאס"א ירושלים שקלעה העונה 5.7 נק' ומסרה 2.8 אס'; הגארדית גילי ארמה (23, 1.67) שממשיכה לעונה שביעית בקבוצה.