לאומית נשים: כפ"ס ונסצי בדרך לחצי

השתיים ניצחו בחוץ בהפרש דו ספרתי את המשחקים הראשונים בסדרות חצי הגמר, וינסו להשלים את המשימה בבית במהלך הסופ"ש. כפ"ס הייתה עדיפה לאורך רוב המשחק מול בני יהודה וניצחה ב-27 הפרש, נס ציונה ברחה לגלבוע ברבע האחרון כשהצפוניות נתקעו בהתקפה.


| safsal

 

תוצאות המשחקים:

הפועל גלבוע מעיינות - עירוני נס ציונה 59:49
בני יהודה - הפועל כפ"ס 77:50

 

בקצרה:

לא נגיד שהערב הראשון בחצי הגמר עבר בלי הפתעות, אבל הוא בהחלט נגמר כמו שדי ציפינו ממנו לאור המפגשים בין היריבות לאורך העונה. כפ"ס שוב ניצחה את בני יהודה בהפרש דו ספרתי גבוה, ונס ציונה שוב ניצחה את גלבוע מעיינות. לשתי המפסידו יהיה קשה מאוד לחזור בגומלין בחוץ (בטח גלבוע שתגיע למשחק עם עוד שחקנית פחות ברוטציה), אבל קרוב לודאי שיבואו להילחם וגם אם לא יעפילו לגמר בטח ינסו לסיים את העונה בצורה חיובית.

נתחיל מהמפגש בבית דני. כמו שראינו בלא מעט משחקים העונה (ואפילו במשחק הקודם בעמק יזרעאל), התחיל שקול ואז כפ"ס צלפה שלשות וברחה כשהיא ממשיכה להגדיל בעקביות את היתרון שלה. זה נגמר ב-27 הפרש, ואם לא יקרה משהו חריג במיוחד מחר ברמז, המקום שלה בגמר רביעי ברציפות מובטח. כמו הקלישאה בשבוע שעבר, אז היא לא השתנתה גם השבוע - כפ"ס פשוט קבוצה טובה. וכשהשלשות שלה נכנסות (12 הפעם), מאוד קשה לעמוד בקצב הקליעה שלה. תוסיפו לזה עוד 20 אסיסטים והנעת כדור יעילה, וקיבלתם שוב סקור סביב ה-80 נקודות. תוסיפו לזה יום חלש של בני יהודה בהתקפה שכולל 4/30 בלבד ל-3, 36% ל-2 ומגי איזה ומורן ספיר - אייל שתורמות ביחד רק 8 נקודות, וקיבלתם הפרש דו ספרתי גבוה במיוחד. בני יהודה לא הצליחה לשחזר את היעילות משבוע שעבר (מעל 52% ל-2) וחבל. 

המפגש בין גלבוע לנס ציונה כבר היה שקול, הפכפך ובסקור די נמוך. שתי הקבוצות עבדו חזק מאוד בהגנה לסגור את הצבע, ובמקביל גם האחוזים משני הצדדים לא היו גבוהים במיוחד, אבל כן ראינו מהלכים יפים של חפירות וחלוקת אסיסטים וגם לא מעט נקודות במתפרצות. במשך 3 רבעים ראינו מיני מומנטומים לפה ולשם ואת היתרון זז לא, ואז הגיע הרבע האחרון. ואם נסכם אותו במשפט אחד - אז לגלבוע פשוט לא הלך כלום. גם כשהיא כבר כן הצליחה להתגבר על סגירת הצבע של נס ציונה ולהגיע למצבי זריקה נוחים הכדורים פשוט לא נכנסו והיא קלעה ברבע הזה 10 נקודות בלבד. לפחות היא ידעה לעשות עבודה הגנתית טובה שגם הקשתה על היריבה שלה, אבל נס ציונה הייתה קצת יותר יעילה בהתקפה, והצליחה לברוח ולסיים את המשחק הזה ביתרון 10. 

גאיה סלס. משחק טוב מאוד שלה

 

קצת מספרים וקצת מעבר:

* להתקפה של גלבוע מעיינות לא הולך טוב נגד נס ציונה. בעוד ממוצע הקליעה העונתי שלה עומד על מעל ל-70 נקודות, הממוצע מול נס ציונה עומד על פחות מ-50 נקודות, עם הסקורים הכי חלשים העונה (47 ו-48). את המשחק האחרון היא סיימה עם 0 שלשות, 21% מהשדה ו-4 נקודות בלבד שהן לא מהעונשין ברבע האחרון. 

* מבט מהיר על הסטטיסטיקה יראה שגלבוע הייתה עדיפה בגדול בריבאונד, ובעיקר בריבאונד התקפה עם 18 לעומת 3. אבל אי אפשר להגיד שהנתון הזה חיובי כי המספר הגבוה הוא בעיקר בגלל החטאות רבות מידי בצבע ואחוז הניצול של הכדורים החוזרים לנקודות היה נמוך. 

* גאיה סלס הייתה הקלעית המובילה של נס ציונה עם 21 נקודות באחוזים מצויינים - 3/4 ל-2, 3/5 ל-3 ו-6/7 מהקו. היא גם לקחה 16 כדורים חוזרים. איילה אורן הציגה אחוזים לא משהו אבל סיימה עם 14 נקודות, מעין כהן שקלעה 4 שלשות הוסיפה 12. פיירוז חאג' הובילה את קלעיות גלבוע עם 15 (7/7 מהקו) וגם 5 חט', 10 ליעל טויטו (18 רב', 5 אס', 2 חס'). 

* 5 שחקניות בכפ"ס סיימו את המשחק בדו ספרתי בנקודות - ענבר לברון 16 (7 רב', 4 שלשות, 3 חט'), נגה אטינגר 15 (8 אס'), שי אלון 13 (11 רב', 6 אס', 4 חט'), ליעד אורבך (5/5 ל-2, 6 רב') ואופיר פרפרה (7 רב') 10 כ"א. בבני יהודה נטע רפאל עם 14, הדר לזרוב עם 11 ורעות מסילתי עם 8 (7 רב', 3 חט').