כפ"ס ונס ציונה בגמר הלאומית נשים

בני יהודה נתנה פייט רציני ואפילו הובילה ביתרון דו ספרתי, אבל בסופו של דבר הפסידה שוב לכפ"ס שהעפילה לגמר פלייאוף רביעי ברציפות. גלבוע לא הייתה רחוקה מלמחוק את ההפרש בו הפסידה במשחק הראשון לנס ציונה, אבל ניצחה "רק" ב-5 הפרש ופספסה את ההזדמנות לחזור לגמר.


| safsal

 

בקצרה:

הפועל כפ"ס בפעם הרביעית ונס ציונה בפעם הראשונה שלה (ובעונת הבכורה בלאומית) העפילו לגמר הפלייאוף ויפגשו ראש בראש לסדרה של שני משחקים על הצלחת ועל הכרטיס הבודד לליגת העל. כפ"ס ניצחה בגומלין ביום שישי את בני יהודה ולמעשה שמרה על המאזן המושלם שלה מתחילת העונה (שכבר הגיע ל-26 נצחונות), נס ציונה כבר מצאה את עצמה בפיגור 8 אבל הצליחה לחזור מזה במאני טיים וניצחה בסיכום ההפרשים את גלבוע מעיינות. 

אחרי שלא ממש הלך לה במפגש הראשון בסדרה, בני יהודה הציגה יופי של משחק בגומלין מול כפ"ס. למרות ההפרש הגבוה והסיכוי האפסי שלה להעפיל לגמר, בני יהודה עלתה למשחק עם אנרגיות חיוביות במטרה לסיים את העונה בצורה טובה ויותר חשוב מזה - עם יד מאופסת. אחרי 7/9 ל-2 ברבע הראשון האחוזים של בני יהודה קצת התיישרו, אבל היא עדיין סיימה עם אחוזים טובים ו-10 שלשות. לצד זה, בני יהודה גם הובילה בחלקים נרחבים של המשחק כולל ביתרון 10 עד שכפ"ס התעוררה עם מטווח השלשות התורני שלה.

המשחק עצמו היה די הפכפך ובקצב טוב. כאמור בפתיחה בני יהודה עם אחוזי קליעה טובים ברחה לדו ספרתי, לפני שכפ"ס הפכה ברבע השני. גם הרבע השלישי הביא איתו מומנטום אורח ושוב יתרון שפלירטט עם הדו ספרתי, אבל כפ"ס ידעה לחזור גם מזה. הרבע האחרון כבר נראה היה שבשליטה מוחלטת של המארחת שברחה ליתרון 15, לפני שבני יהודה עם מטווח שלשות משלה צמצה אבל לא הצליחה להשלים קאמבק נוסף.

בסדרה השניה כאמור גלבוע לא הייתה רחוק מלהשלים את הקאמבק, וזה עוד בלי אחת השחקניות המובילות שלה פיירוז חאג' שנפצעה במשחק הראשון, אבל פספסה את זה במאני טיים. בדומה למפגש הראשון בסדרה, גם הפעם קיבלנו משחק חפירות שהיה יותר הגנתי מהתקפי עם קצב קליעה נמוך ועם יותר מידי דקות 'מתות'. בדומה למשחק הראשון, גם הפעם במשך 3 רבעים לערך קיבלנו משחק שקול והפכפך, רק שהפעם הראשונה להצליח ולברוח הייתה גלבוע מעיינות.

יכולת טובה של יעל טויטו שהייתה המצטיינת במשחק הזה כבר הובילה את האורחת ליתרון 8 (הייתה צריכה למחוק 10), אך לאחר מכן גלבוע פשוט פספסה תרתי משמע. למרות עצירות בהגנה גלבוע לא קלעה ולא הגדילה עוד את היתרון שלה, ונס ציונה ברגע שאיפסה את היד מחקה את הפער כלא היה. בסופו של דבר גלבוע כן הצליחה להשיג את הניצחון, אבל לא בפער הרצוי וסיימה את העונה בתחושת החמצה. 

 

 

קצת מספרים וקצת מעבר:

* כפ"ס סיימה את המשחק עם 21/22 מרשים מקו העונשין. נגה אטינגר הייתה אחראית ל-11/11 מתוך זה, והוסיפה גם 4/5 ל-2 בדרך ל-19 נקודות. שירה גרינבוים הייתה הקלעית השניה בטיבה של כפ"ס עם 15 (5 שלשות), אופיר פרפרה הוסיפה 12 (5/7 ל-2). שורה סטטיסטית מרשימה גם לשי אלון - 9 נק', 10 רב', 5 אס' ו-4 חט'.

* בבני יהודה הדר לזרוב הציגה את המשחקים הטובים שלה העונה, עם 19 נק', 5 רב' ו-7 אס'. רעות מסילתי תרמה 20 נק', 16 למורן ספיר-אייל שהוסיפה גם 8 רב', 4 אס' ו-2 חט'. 

* יעל טויטו הייתה קרובה מאוד לטריפל דאבל - 11 נק', 16 רב', 8 אס' וגם 3 חט'. עוד הובילו את גלבוע מעיינות - אסיל עודה עם 12 נק' ומורג'אן סעדה עם 10. בנס ציונה מיקה יקיר ואיילה אורן עם 11 כ"א.