ארצית נשים: לוד ובני יהודה ביתרון

לוד ניצחה בבית את נתניה 56:69 במשחק בו הובילה כמעט לכל אורכו, בני יהודה עם רבע אחרון חזק ניצחה בחוץ את נצרת אורטודוקס אחרי משחק הפכפך. השתיים מובילות 1-0 בסדרות הפלייאוף ואם ינצחו ביום חמישי יזכו בכרטיס לליגה הלאומית. (צילום: בני יהודה)


| safsal

 

הפועל לוד - אליצור עירוני נתניה 56:69 (1-0 ללוד בסדרה)

לוד שומרת על הבית ועושה צעד ראשון בדרך חזרה לליגה הלאומית ממנה נפרדה רק לפני שנה. המשחק התחיל שקול - שלשות של לי אורן וניקול מיכאילץ הובילו את המארחת ליתרון 7:12, נתניה ענתה עם נקודות של חנה הללי ועוד 5 אישיות של סטפני אוקסנקרוג, והרבע הראשון הסתיים בשוויון 16. הרבע השני המשיך דומה כשעינב אסולין ולנה פדולובה החליפו סלים והקבוצות החליפו בינהן את ההובלה. לקראת סוף הרבע נתניה נתקעה בהתקפה ולוד בהובלת אורן ואסולין ניצלה זאת כדי לברוח ליתרון 29:38 בהפסקה.

נתניה איפסה את היד ברבע השלישי וחילופי הסלים חזרו לסדרן, 4 רצופות של הדר רפאל צמצמו קלות את ההפרש אך שלשות של ענבר טנא אוריון וניקול מיכאילץ הגדילו שוב - 37:52. סל לפה וסל לשם, סוף שלישי 42:54 מקומי. שוב מיני מומנטום של נתניה צמצמם למינוס 7 בתחילת הרבע האחרון, אבל זה הכי קרוב שנתניה הגיעה. ענבל מיכל וסול קרמר הגדילו חזרה לדו ספרתי עליו לוד שמרה עד לסיום. ביום חמישי (20:30) ייערך הגומלין בנתניה. 

קלעו ל-לוד: ענבר טנא אוריון 18, ניקול מיכאילץ 14, עינב אסולין 13, לי אורן 8, סול קרמר וענבל מיכל 7 כ"א, אנג'לה חצ'דוריאן 2.

קלעו לנתניה: חנה הללי 15, לנה פדולובה 10, סטפני אוקסנקרוג 8, הדר רפאל 7, לורן בניטה וקרן מוזס 5 כ"א, אורטל אורן 4, אלה הדר 2. 

 

הפועל נצרת אורטודוקס - בני יהודה עזר 74:66 (1-0 לבני יהודה בסדרה)

אחרי משחק הפכפך במיוחד בני יהודה חוזרת מנצרת עם הניצחון ותנסה להשלים את העליה ביום חמישי אצלה בבית. המשחק התחיל עם חילופי סלים משני הצדדים כשהיתרון לא מפסיק להחליף ידיים, ואף אחת לא הצליחה להוביל ביותר מ-3 הפרש. 18:16 לאורחת אחרי 10 דקות. הרבע השני המשיך דומה כשסתיו דואק ורג'ד עבדו החליפו סלים, אבל לקראת סוף הרבע בני יהודה נתקעה בהתקפה. נצרת עם שלשות של סאלי עלימי ונור בשארה ברחה ליתרון 9, וסל נוסף של דואק צמצם ל-27:34 בתום המחצית הראשונה.

בני יהודה חזרה לעניינים ברבע האחרון ושני מהלכי 3 נקודות של אורנית שוורץ צמצמו למינוס נקודה בלבד - 35:36. עלימי בעוד שלשה ולונא אבו חדרה הגדילו חזרה ושמרו את המארחת עוד כמה דקות ביתרון קל. קצת חילופי סלים ובעיקר חילופי נקודות מהעונשין כשבין לבין בני יהודה הובילה שוב לזמן קצר, וסל של ליאן חאג' סגר 3 רבעים ב-48:49 מקומי. גם הרבע האחרון התחיל עם קצת חילופי סלים, עד שבני יהודה בעוד מיני מומנטום עם נקודות של שוורץ ונטלי לוי הצליחה לפתוח יתרון 59:53. בשארה ושדא עואד הצליחו לצמצם קצת, אבל המומנטום לגמרי המשיך עם האורחת שכבר עלתה ליתרון דו ספרתי 70:60. מכאן ועד הסיום נצרת הצליחה רק לצמצם קלות, ובסיום הניצחון נשאר אצל בני יהודה.

קלעו לנצרת: סאלי עלימי 18 (5 שלשות), לונא אבו חדקה 11, סנתיא עבדו 9, רג'ד עבדו ונור בשארה 7 כ"א, שדא עואד 6, ליאן חאג' 4, קארין שאמא 3, קרול ח'בייס 1. 

קלעו לבני יהודה: אורנית שוורץ 23, סתיו דואק 15, נטלי לוי 14, לירון שיפטר 11, עדן רוחם 4, מיכל אלון 3, עפרי להד והילה חדד 2 כ"א.