"היינו פח אבל ידענו לצאת מזה"

לצד משחק חלש שכמעט והרס לה עונה שלמה, כפ"ס ידעה להתעורר בזמן ולסיים אותה עם צלחת האליפות. שי אלון, אחת השחקניות המובילות של כפ"ס, מסכמת עונה ומתארת את החיבור המיוחד של הקבוצה שהוביל אותן ליכולת הגבוה. (צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל)


| safsal

 

"עבדנו בשביל זה קשה מאוד, השקענו הרבה מאוד מאמץ, באנו לפה והיינו פח אשפה, אבל ידענו בסופו של דבר איכשהו לצאת מזה." מסכמת אלון את משחק הגמר, רגע אחרי החגיגות והנפת הצלחת. "כן הגיע לא הגיע, באו נס ציונה ונתנו עבודה יותר טובה מאיתנו היום, מזל שעשינו עבודה טובה בחוץ, בסופו של דבר זה גמר ומי שיותר טוב לוקח. אמרתי להן (לשחקניות) בסוף זה לא משנה מה, זה גמר, זה מלוכך, זה מגעיל, זה שווה את הכל. זה לא משנה איך שזה קורה, העיקר שזה קורה." 

פרט לאותו משחק גמר בו כידוע כפ"ס לא נראתה כמו עצמה והפסידה ב-20 הפרש, העונה שלה הייתה מושלמת עם 29 נצחונות ויכולת גבוה בכל המדדים. אחד הדברים שבלט בכפ"ס הוא רמת החיבור הגבוהה בין השחקניות (23 אסיסטים למשחק, הכי גבוה בליגה) והאיזון בחלוקת הדקות והנקודות.

"יש פה הרבה מאוד בנות חכמות, שעושות הרבה דברים על המגרש עם IQ גבוה. הייתה לי העונה שיחה עם נגה אטינגר וענבר לברון על זה ש-איזה כיף שיש לידך שחקניות ברמה גבוה שחושבות כמוך, ומבינות כמוך, ורואות את המשחק כמוך, וכמה שזה עוזר לנו בתיאום אחת עם השניה. גם בדרישות אחת מהשניה, וגם במשחק שלנו, וגם הביחד שאנחנו רואות את הכדורסל באותה צורה ומבינות את הכדורסל בצורה דומה. הרבה יותר קל לנו למצוא את החיבור והאיזון ככה, קל לנו לפנות אחת לשניה להאיר ולפרגן, וגם מידי פעם לתת בראש אחת לשניה.

היו לא מעט מצבים השנה שנגה נגיד באה למשחק ואמר שהיא מרגישה שהיא לא פה והיא צריכה שנעיר אותה, ובשניה זה קורה ואנחנו יודעות מה לעשות ומה להגיד. זה באמת החיבור הזה שכל אחת יכולה לחבר את האחרת, ואם נגיד למישהי יש נטיה להתעצבן אז תתמודדו, אנחנו צריכות לקבל אחת את השניה ולאהוב אחת את השניה כל אחת עם הבעיות שלה. החוכמה והיופי בסופו של דבר זה לאהוב אחת את השניה גם במשחק וגם מחוץ למשחק".

באותו משחק גמר כפ"ס כאמור נראתה רע, אבל לפי מה שאומרת אלון זה לא הגיע ממקום של זחיזות או הרגשה שהאליפות כבר בכיס. "גם טובים יודעים ליפול. אני הראשונה שבאה מול הבנות ואומרת להן, והם כבר צוחקות עליי, 'זה אנחנו זה שלנו', כל הזמן. לא בקטע שחצני, אבל אנחנו יותר טובות מול מי שעומד מולנו ואני אומרת את זה מתוך ביטחון ולא מתוך הקטנה. אבל אני גם הראשונה שאתעצבן על מישהי שלא תתאמץ ולא תבוא כמו שצריך למשחק. לפני בני יהודה אחרי שניצחנו ב-27 הפרש, אחד המשפטים שאמרתי להן לפני שעלינו למשחק היה מי שלא באה לדרוס היום אני באה לדרוס אותה."

בפעם הקודם שאלון זכתה בלאיפות בליגה הלאומית, זה היה במדי מכבי חיפה והיא המשיכה איתה לשנתיים בליגת העל. האם זה יקרה גם הפעם? "המועדון רוצה ליגת העל, אני זה תלוי בסיטואציה. אני לא פוסלת אבל לא באמת יודעת מה יהיה".

את אותו ערב אליפות אגב אלון סיימה במיון עם שבר בעצמות המסרק של הרגל וגבס שילווה אותה בחודש הקרוב. אלון חטפה מכה חזקה במהלך הרבע השלישי של המשחק, ולמרות הכאבים המשיכה לשחק ממש עד לסוף. "לא בוכה על זה. יש צלחת."

חגיגת אליפות די מקורית. (צילום: פרטי)