ארצית נשים: לוד ונתניה למשחק שלישי

בזמן שבני יהודה עזר ניצחה בבית את הפועל נצרת אורטודוקס 46:59 וזכתה בכרטיס הראשון ללאומית, נתניה גברה בבית על לוד 61:74 והשוותה את הסדרה. בשבוע הבא ביום שני בפ"ת ייערך המשחק המכריע מי תחזור לליגה הלאומית הקיץ.


| safsal

 

האם יהיה לנו דרבי של בני יהודה בעונה הבאה בליגה הלאומית לנשים? על הנייר זה בהחלט אפשרות, אחרי שקבוצת הבת בליגה הארצית ניצחה את סדרת גמר הפלייאוף אמש (חמישי) וזכתה בכרטיס לליגת המשנה. עכשיו ההחלטה עוברת למועדון עצמו שבנתיים מתלבט לגבי הנושא ולא פסל על הסף את האופציה להחזיק שתי קבוצות בליגה הלאומית. יכול להיות שהמועדון ינצל את הקבוצה השניה שתהיה לו בליגה לפיתוח של שחקניות צעירות או לבוגרות המחלקה.

ומי תזכה בכרטיס הנוסף לליגה הלאומית? ההכרעה עובדת ליום שני שם הפועל לוד ואליצור עירוני נתניה, שתיים שממש רוצות לחזור לשם יפגשו ראש בראש. אתמול נתניה הצליחה לשמור על הביתה וניצחה בדיוק באותו הפרש בו הפסידה במשחק הראשון (לא שזה משנה, סתם נתון פיקנטרי) וכפתה שוויון בסדרה. גם שם צפוי לנו משחק מעניין שייערך באולם רוזמרין בפ"ת (אולם נייטרלי).

 

אליצור עירוני נתניה - הפועל לוד 61:74

פתיחת המשחק הייתה שקול עם חלופת סלים וגם כמה אסיסטים יפים לצבע משני הצדדים, ושוויון 7 אחרי כמה דקות. המארחת ניצלה שורת החטאות וכמה איבודים של לוד כדי לעלות ליתרון 7:13 אחרי סל יפה של אלה הדר, האורחת במיני מומנטום עם 5 אישיות של אנג'לה חצ'דוריאן כולל סל באזר צמצמה ל-13:16 בתום הרבע הראשון. הרבע השני התחיל עם עוד מיני מומנטום של נתניה כשמהלכי 3 נקודות של הדר רפאל ולורן בניטה לקחו אותה ליתרון דו ספרתי - 15:25. גם אחרי פסק זמן לוד המשיכה להתקשות בהתקפה ונתניה עם סלים מחצי מרחק ובצבע כבר עלתה ליתרון 15. קצת חילופי סלים מנתניה עם שלשות מלוד והדו ספרתי נשמר, 27:41 במחצית.

אסיסט יפה של הדר רפאל לחנה הללי כבר קירב את המארחת ליתרון 20 בתחילת המחצית השניה, אבל לוד עם שלשות של ניקול מיכאילץ וחצ'דוריאן צמצמה שוב (37:49). המשך הרבע התנהל בעצלתיים כשמשני הצדדים לא ייצרו יותר מידי, לוד נתנה כמה דקות של לחץ והגנה טובה אבל גם את זה לא ניצלה לנקודות. שלשת באזר של לורן בניטה חתמה 3 רבעים ב-40:58 מקומי.

האורחת לא ויתרה והתחילה טוב את הרבע האחרון כשהיא מכניסים כדורים לצבע לענבר טנא אוריון (8 אישיות) והצליחה אט אט לקזז ל-51:63. לוד המשיכה עם הגנה טובה שהקשתה על נתניה, אבל גם פספסה כמה הזדמנויות להוריד את הפער חזרה לחד ספרתי. שלשה של מוזס הגדילה לפלוס 15, ונראה היה שהסיפור גמור. למרות 2 סלים של שיר קרמר לוד לא הצליחה שוב להתקרב ושלשה של אורן סגרה סיפור. בסיום 61:74 לנתניה. 

קלעו לנתניה: קרן מוזס 17, חנה הללי 15, אורטל אורן 13, לורן בניטה והדר רפאל 9 כ"א, אלה הדר ולנה פדולובה 4 כ"א, סטפני אוקסנקרוג 3.

קלעו ל-לוד: ענבר טנא אוריון 21, אנג'לה חצ'דוריאן וניקול מיכאילץ 12 כ"א, שיר קרמר 8, סול קרמר 4, ענבל מיכל ועינב אסולין 2 כ"א. 

 

בני יהודה עזר - הפועל נצרת אורטודוקס 46:59

הרבע הראשון לא היה התקפי במיוחד, כש-שתי הקבוצות קלעו באחוזים בינוניים כולל מהעונשין. קצת חילופי סלים בצבע ויתרון קל לרוב לזכות המארחת, והרבע הראשון הסתיים ב-9:12 מקומי. הרבע השני התחיל יותר קצבי בעיקר מהצד של המארחת שברחה ליתרון 14:24 מנקודות של לירון שיפטר אחרי 5 דקות. החלק השני של הרבע כלל בעיקר החטאות ו-4 נקודות משותפות, והסתיים ב-17:25. נצרת המשיכה להחטיא בצבע גם ברבע הבא כשהיא לא מנצלת גם מצבים נוחים, ובני יהודה עם 4 אישיות של סתיו דואק ברחה ליתרון 15. נצרת איפסה קצת את היד והקבוצות החליפו קצת סלים, כשבכניסה לרבע המכריע 29:43.

האורחת עלתה חזק לרבע האחרון, חטפה פעם אחר פעם והענישה עם נקודות בצד השני כשהיא משלימה ריצת 11-2. אחרי פסק זמן בני יהודה הגדילה שוב לפלוס 9, אבל נצרת לא ויתרה והמשיכה עם הלחץ ההגנתי ששוב השתלם לה וזה רק 46:49 קצת יותר מ-3 דקות לסיום. אבל דווקא כאן נצרת שוב נתקעה, החטיאה את הזריקות הבאות שלה ולא הצליחה לצמצם יותר. נקודות של נטלי לוי ואורנית שוורץ הגדילו חזרה והכריעו את המשחק. 46:59 בסיום לבני יהודה שאפילו חגגה בגזירת הרשתות המסורתית בסים.

קלעו לבני יהודה: אורנית שוורץ 17, לירון שיפטר 14, נטלי לוי 12, סתיו דואק 9, מיכל אלון 4, עדן רוחם 3. 

קלעו לנצרת: קארין שאמא ומריאנה שאמא 9 כ"א, נור בשארה 6, סינתיא עבדו ולונא אבו חדרה 5 כ"א, קרול ח'ייביס ורג'ד עבדו 4 כ"א, שדא עואד וליאן חאג' 2 כ"א.