ארצית נשים: נתניה העפילה ל-לאומית

שבוע בדיוק אחרי קבוצת הגברים של העיר, גם קבוצת הנשים עולה ליגה. אליצור עירוני נתניה הביסה אמש 64:46 את הפועל לוד במשחק השלישי והמכריע של סדרת הפלייאוף, וחוזרת לליגה השניה אחרי שנתיים בארצית.


| safsal

 

חגיגה כפולה לעיר נתניה - אחרי שקבוצת הגברים הבכירה של העיר העפילה לליגת העל, קבוצת הנשים הבכירה זכתה אמש בכרטיס השני לליגה הלאומית אחרי שניצחה 2-1 בסדרת גמר הפלייאוף. היריבה שלה הפועל לוד הציגה ערב התקפי חלש עם כדורים שפשוט לא נכנסו לטבעת, ונתניה הובילה כמעט לאורך כל המשחק ביתרון דו ספרתי ניצחה בסיום 64:46 ויצאה לחגוג. בתקופה הקודמת של נתניה בלאומית, שהייתה כאמור עד לא מזמן, היא הגיעה לכמה הישגים יפים כולל הופעה בגמר גביע האיגוד וברבע גמר הפלייאוף.

 

סיקור המשחק:

כבר מהפתיחה המשחק הלך לצד של נתניה. לוד בעיקר החטיאה, ובנתיים לנה פדולובה שנהנתה מאסיסטים של חברותיה לקבוצה (2 של אורטל אורן) קלעה 6 נקודות והוסיפה גם אסיסט לקרן מוזס שהעלתה את נתניה ליתרון 8:2. בהמשך הגיעו עוד 2 אסיסטים של אורן לסלים של חנה הללי ונתניה כבר הייתה ביתרון 15:2, כשרק לקראת סוף הרבע לוד הצליחה לייצר קצת בצבע (4 נקודות לסול קרמר) וצמצמה ל-17:10 אחרי 10 דקות.

הרבע השני התחיל חלש כששתי הקבוצות בעיקר מחטיאות, ולוד שוב לא מנצלת ריבאונד התקפה לנקודות, פרט לכמה נקודות מהקו של האחרונה ושלשה של הדר רפאל עבור נתניה. המשך הרבע גם לא היה התקפי במיוחד אבל כן ראינו יותר סלים בצבע משני הצדדים, בעיקר בצד של נתניה שקיבלה עוד 2 מהללי. שלשה של סטפני אוקסנקרוג הגדילה גם ל-17:34, תוצאה שנשמרה עד לסיום המחצית הראשונה. 

המחצית השניה התחילה עם סל מהיר של ענבל מיכל, אבל לאחר מכן ההתקפה של לוד המשיכה להתקשות. בנתיים נתניה כבר הגיעה ליתרון של מעל 20 הפרש (45:23) עם נקודות של מוזס, הללי ופדולובה כשגם פסק זמן של לוד לא עוזר לה לאפס את היד והיא ייצרה בעיקר מהקו. כמה חטיפות של נתניה שהפכו למתפרצות וסלים בצד השני גם הביאו את הפער ל-30 הפרש, ועם 56:28 בכניסה לרבע האחרון נראה היה שהסיפור של המשחק הזה גמור. 

ברבע האחרון סוף סוף ראינו רבע התקפי טוב מצד לוד, שקיבלה 10 נקודות מצד ענבר טנא אוריון ועוד 8 משיר קרמר. זה לא עזר ל-לוד יותר מידי והיא רק הצליחה למזער קצת נזקים ואת הפער חזרה לאזור ה-20 הפרש. בסיום כאמור ניצחון לנתניה 64:46.

קלעו ל-לוד: ענבר טנא אוריון 15, שיר קרמר וסול קרמר 8 כ"א, ניקול מיכאילץ ועינב אסולין 4 כ"א, ענבל מיכל 3, אנג'לה חצ'דוריאן ולי אורן 2 כ"א.

קלעו לנתניה: חנה הללי 15, לנה פדולובה 12, אורטל אורן 10, קרן מוזס 7, סטפני אוקסנקרוג 6, הדר רפאל 5, אלה הדר 4, לי רושינסקי 3, לורן בניטה 2.