האקדמיה של וינגייט נסגרת

אחרי 13 עונות של פעילות, ואחרי עונה שלא כללה יותר מידי כדורסל בפועל, הנהלת האיגוד אישרה היום את סגירת האקדמיה בעקבות המלצת ראש האגף המקצועי מויישלה ויינקרץ. בין השמות שעברו באקדמיה והיום בליגת העל - יערה יצחקי, דניאל רבר וטל לב.


| safsal

 

מה שהיה באוויר בחודשים האחרונים הפך הבוקר לסופי, עם התכנסות ישיבת ההנהלה (החדשה) של איגוד הכדורסל. לאחר המלצת ראש האגף המקצועי לנשים, מויישלה ויינקרץ, הוחלט לסגור את האקדמיה של הבנות וזה כ-7 שנים לאחר סגירת האקדמיה של הבנים. בתחילת הפרוייקט האקדמיה הצליחה לגייס לשורותיה לא מעט שחקניות ואף הפעילה 2 קבוצות, כשבשנים האחרונות כמות השחקניות הלכה ופחתה והעונה בכלל נפתחה עם 10 שחקניות. כזכור כמות פציעות חריגה (שחלקן נגרמו בגלל עומס עקב רוטציה קצרה מאוד) הובילה את האקדמיה להפסדים טכניים רבים העונה.

השנתון הראשון של האקדמיה החל לשחק בליגת הנערות בעונת 11/12, ושנתיים לאחר מכן אותו מחזור החל לשחק גם בליגה הלאומית לנשים. לאורך השנים קבוצת האקדמיה באופן טבעי הייתה אחת מהמובילות בליגה לנערות (עם כי לא השתתפה במשחקי הפלייאוף והגביע), והראתה שיש לה מה למכור גם בליגה הלאומית - כולל עונה אחת בה הגיעה למקום הרביעי ואילולא המגבלות גם הייתה משתתפת בפלייאוף באותה העונה. בין השחקניות הבולטות שעברו באקדמיה והיום נמצאות בליגת העל, וחלקן גם בנבחרת הנשים, תמצאו את דניאל רבר, יערה יצחקי, טל לב, נועה זליבנסקי, ליאור גרזון וליאור הלוי. בין היותר צעירות שמשחקות בנבחרות הצעירות וסיימו לאחרונה יש את לי טייכמן שתשחק העונה ברמה"ש, שיראל נחום, שני ברמן ועופר כספי.