אורבך בנס ציונה, זרה שניה לכפ"ס

ליעד אורבך שזכתה העונה באליפות הליגה הלאומית יחד עם כפ"ס תישאר לעונה נוספת בלאומית ותחזק את מי שסיימה העונה כסגנית. כפ"ס עצמה ממשיכה לבנות את הסגל לליגת העל עם החתמתה של האמריקאית קורטני ראנג. (צילום: איגוד הכדורסל)


| safsal

 

נס ציונה סגנית האלופה בלאומית נשים העונה מכוונת גבוה גם העונה, וממשיכה להתחזק. אחרי הצירוף של אילה רוט ושארתן של 3 שחקניות הבכירות מהעונה החולפת, בקבוצה צירפו גם את הפורוורד ליעד אורבך שהייתה בצד המנצח של האליפות העונה. אורבך (25, 1.82) שיחקה ב-3 העונות האחרונות בהפועל כפ"ס שכזכור זכתה העונה באליפות וזכתה עם הקבוצה גם בדאבל של עונת 21/22 אז גם נבחרה לחמישיית העונה של הליגה. בחלק מהעונה החולפת שיחקה במקביל גם במכבי אשדוד בליגת העל, שם תרמה 6.6 נק' ו-5.1 רב' למשחק. בלאומית נשים העמידה ממוצעים של 8.1 נק', 4.9 רב' ו-1.1 חס' למשחק (כולל משחק אחד בו חסמה 4 פעמים).

כפ"ס עצמה ממשיכה להתכונן לעונת הבכורה בליגת העל, עם החתמה של זרה נוספת - הסנטרית האמריקאית קורטני ראנג (29, 1.90). ראנג העבירה את העונה האחרונה בלא מעט תחנות, אחת מהן היא הליגה המקסיקנית שעדיין רצה בימים אלו שם קבוצתה FUERZA REGIA מדורגת כרגע במקום השני בטבלה. ראנג שיחקה העונה גם בליגה היוונית וביורוקאפ במדי פנאתינייקוס, ולאחר מכן עבר לליגה הרומנית לספסי ספנטו גאורגה איתה שיחקה גם ביורוליג (10.0 נק' למשחק במפעל). לפני כן שיחקה באירופה גם בשוויץ, גרמניה, בלגיה וספרד ולא מעט עונות ביורוקאפ.

מוקדם יותר הקיץ כפ"ס החתימה את הגארדית הסנגלית סיירה דילארד (28, 1.76) שחילקה את זמנה בעונה האחרונה בין הליגה הטורקית השניה שם שיחקה בקבוצת Boğaziçi מהעיר איסטנבול, לבין הליגה האוסטרלית שם שיחקה בקבוצת מלבורן. דילארד העמידה העונה ממוצעי קליעה מרשימים - 25.3 נק' למשחק בטורקיה ו-21.9 באוסטרליה, כשגם בגזרת החטיפות היא מציגה מספרים לא רעים בכלל. בקיץ שעבר זכתה יחד עם נבחרת סנגל במדליית הכסף באליפות אפריקה.