גביע האיגוד: נתניה קרובה להיסטוריה

מול יציעים מלאים במאות אוהדים, עירוני נתניה גברה, אמש, על אס"א ירושלים במשחק הראשון בחצי הגמר ותגיע לגומלין עם יתרון חמש נקודות. אף כי הכל פתוח בהפרשים כאלה, העובדה שנתניה קרובה 40 דקות לגמר ומאחוריה מאות אוהדים שדוחפים את הקבוצה נראה כי מעל הכל, מועדון חדש פורץ בענף. חצי הגמר שני יתקיים בין כפ"ס לגליל העליון במוצ"ש הבא.


| שי ברק

 

אליצור עירוני נתניה 57 - אס"א ירושלים 52 (במחצית 30 : 28)

יש כדורסל נשים בנתניה. עירוני נתניה כבר שנה שניה יותר ממחלקת נערות מוכשרת - גם קבוצה נשים שנאבקת על צמרת הליגה. לפני שנה העפילו לרבע הגמר על האליפות וכעת קרובות 40 דקות מגמר גביע המדינה. כל אלה (וגם עבודת שיווק יוצאת מן הכלל), הביאו מעל 300 אוהדים שמילאו את היציעים וסיפקו אווירה מחשמלת, וגם ראו ניצחון של קבוצתן 57 : 52, במשחק הראשון מתוך שניים.

עם העידוד של הקהל והאנרגיות על המגרש פתחה נתניה בסערה עם 0-9, ואחרי נקודות של אסטטקאו הגיעו חמש רצופות של הדר כהן ונתניה השתלטה על המשחק. בירושלים התאוששו מההלם הראשוני והגיבו עם מטח שלשות. נעה שמעוני להטה עם 3 שלשות ברבע הראשון (11 נקודות אישיות), מוריה חסון הוסיפה עוד שלשה וירושלים חזרה ואף עלתה ליתרון 16:17 בסוף הרבע כשבנתניה עדן מצארווה (4 נק' בסוף הרבע הראשון) ואסטטקאו (7 נק' ברבע הראשון) החזיקו את קבוצתן.

המשחק המשיך להיות צמוד ברבע השני. דניאלה בן אבי ועדן כהן החזיקו את ירושלים קרובות ולסירוגין גם ביתרון, אבל 8 נקודות של לינוי ביטון (2 שלשות) הורידו את נתניה ליתרון במחצית 28:30. הרבע השלישי המשיך להיות בשליטה מקומית כשנתניה עצרה את התקפת ירושלים על 3 סלי שדה (6 נקודות ברבע) ובצד השני הגדילה את יתרונה עם מצארווה, כהן זיידל ושלשה של אסטטקאו. בסך הכל 34:41 מבטיח לפני הרבע האחרון.

ירושלים לא הרימה ידיים (כי גם ההפרש קובע) ועם תחילת הרבע האחרון חזרה בגדול עם הצעירות בן אבי שקלעה שלשה חשובה ונועה נבו שהוסיפה נקודות בצבע. שאר הכדורים הלכו פנימה לשחם ועדן כהן שקלעו את רוב הנקודות ברבע המכריע, אך בנתניה הגיבו - תחילה בשלשה גדולה של לינוי ביטון ששברה את המומנטום ולאחר מכן נקודות של אסטטקאו. וכשהיתרון בידיים שלהן, שחקניות נתניה הלכו פנימה, סחטו עבירות ומהקו החזיקו ביתרון עד הסיום כשעמית כהן עם 7 נקודות ברבע בלטה וגם חתמה את המשחק.

כעת נתניה עם יתרון 5 נקודות תצא לירושלים ב-19.2 ותנסה לשמור על הניצחון בדרך לגמר גביע ראשון והיסטורי. בירושלים יודעות שאצלן בבית חמש נקודות הן משחק פתוח לחלוטין – והן גם ינסו בוודאי לתת קונטרה לקהל הנפלא של נתניה. תרשמו, 19.2 משחק שאסור להפסיד.

קלעו לאליצור עירוני נתניה:
עדן אסטטקאו 15, עמית כהן 13, לינוי ביטון 11, הדר כהן 8, עדן מאצרווה 6, מעיין זיידל 3, קרן בויס 1.

קלעו לאס"א ירושלים:
נעה שמעוני 15, דניאלה בן אבי, עדן כהן, מורן שחם 8, מוריה חסון 5, טליה פרידמן ונעה נבו 4 כ"א.

 

במוצ"ש: הפועל כפר סבא - הפועל גליל עליון (*נדחה*)

בחצי הגמר השני צפויות להיפגש קבוצות הצמרת כפר סבא וגליל עליון, שנאבקות ביניהן גם על האליפות. משחקן של השתיים נדחה מס' פעמים עקב קורונה בשתי הקבוצות וכרגע הוא צפוי להתקיים במוצ"ש 12.2.

בכפ"ס לקראת המשחק התחזקו במיכל אפשטיין שחזרה לקבוצה בשבוע שעבר, שחר יום טוב שהחלימה מהפציעה ממנה סבלה בשנה שעברה וכבר חזרה לסגל הקבוצה. גם עלמה כהן החלימה מהפציעה בכתף בחודש החולף ושיחקה אמש בניצחון הקבוצה על באר טוביה. כשגם רעות מסילתי תחזור בהדרגה לקבוצה ותעמוד לרשותו של מאמן הקבוצה, יניב פילו, שמקבל לחודשי ההכרעה סגל עמוק ומנוסה.

בהפועל גליל עליון מתקשות לחזור לפעילות סדירה, אחרי חודש של הפסקה הן שיחקו בשבוע שעבר בשני משחקים נגד יבנה ועמק יזרעאל ניצחו פעמיים ושוב יצאו להפסקה עקב הקורונה. כך שהן צפויות להגיע גם הן בסגל בריא ועמוק יותר כששני לוי כבר מתאמנת עם הקבוצה תקופה לא קצרה ומעבה את הסגל של הגליל, כך שכרגע נראה שהקבוצות יגיעו בסגלים נוצצים לחצי גמר שהוא כגמר לכל דבר.