ארצית נשים: הצהרת כוונות בנתניה

אליצור עירוני נתניה נפרדה בצורה אכזרית במיוחד מהליגה הלאומית בעונה החולפת, ונראה שהיא לא מתכוונת להישאר יותר מדי בארצית. לצד מאמן חדש, בקבוצה כבר חתמו אורטל אורן, טלי בן ישי, קרן מוזס ולורן בניטה, ודי ברור שלקבוצה יש מטרה אחת בלבד העונה. ניב רבי יעמוד על הקווים.


| safsal

 

עונה הפכפכה מאוד עברה אשתקד על אליצור עירוני נתניה בלאומית. אחרי שהייתה אחת מההפתעות הנעימות של הליגה בעונת הבכורה שלה בלאומית בשרון קיוו להמשיך בכך גם העונה. אבל מכת פציעות שעברה על הקבוצה הובילה לכך שלצד הופעה היסטורית בגמר גביע האיגוד היה רצף 7 הפסדים בסיום העונה ששלחה את נתניה חזרה לליגה הארצית. אבל כאמור, בנתניה לא מתכוונים להישאר בליגה השלישית יותר מדי זמן. בקבוצה עבדו קשה והביאו רשימת החתמות מעניינת במיוחד.

נתחיל משתי שחקניות ותיקוץ עם עבר מרשים: הראשונה היא הגארדית טלי בן ישי (39, 1.65). אחת השחקניות הבכירות של הליגה הלאומית בעשור הקודם מחזיקה בשורה ארוכה של תארים קבוצתיים ואישיים (8 עליות ליגה, 6 אליפויות, מספר בחירות לשחקנית העונה ושחמישיית העונה), וגם בתואר של שחקנית העשור לאור כל הרשימה הנ"ל. בקיץ שעברה יצאה להפסקה קצרה ממשחק לטובת חופשת לידה וחזרה הישר למכבי רעננה לה עזרה להגיע עד לגמר הפלייאוף, כשהיא קולעת 5.4 נקודות למשחק. השניה היא הרכזת אורטל אורן (38, 1.77). מי שהייתה בעברה שחקנית נבחרת העבירה קרוב לעשור בליגת העל וזכתה בשתי אליפויות וגביע. אחרי כמה שנים של הפסקה חזרה לשחק בליגה הלאומית בהפועל כפ"ס וב-בני יהודה שם שיחקה יחד עם בן ישי ואיתה הגיע לחצי גמר הפלייאוף.

עוד מצטרפת הקיץ לנתניה היא הגארדית לורן בניטה (28, 1.70), ששיחקה בעונה החולפת בארצית במכבי ת"א - גני תקווה. לצד שנתיים בליגת העל במדי רמה"ש, בניטה העבירה את מרבית הקריירה שלה בליגה הלאומית וזכתה גם באליפות עם גני תקווה ב-12/13 ובגביע האיגוד עם בני יהודה ב-14/15. הפורוורד קרן מוזס (29, 1.75) מגיעה אחרי עונה טובה בהפועל גליל עליון איתה הגיעה עד לחצי גמר הפלייאוף, כשהיא מציגה יכולת קליעה טובה וממוצע של 9.5 נק'. גם למוזס עבר בליגת העל. מי שממשיכה לעונה נוספת היא שחקנית הבית עדן אסטטקאו (24, 1.68). הגארדית ששיחקה במחלקת הנערות של נתניה הייתה שם בפעם הקודמת כשהקבוצה עלתה מהארצית ללאומית, ותנסה לעזורר לה לעשות זאת גם העונה. אסטטקאו קלעה העונה 9.8 נקודות למשחק שלצערה לא עזרו לקבוצה לשרוד בליגה השניה.

מי שיעמוד על הקווים העונה במקומו של דן ג'י הוא ניב רבי (41), שמוכר יותר לחובבי כדורסל הגברים בארץ. רבי אימן הרבה שנים בליגה הארצית לגברים (קרית ביאליק, חדרה, כפר קאסם, עמק חפר), כשבעונת 15/16 זכה בגביע האיגוד ועונה לאחר מכן נבחר למאמן העונה בארצית צפון.

 

 

.